HC Energie Karlovy Vary

Junioři převálcovali Olomouc 9:0!

Karlovarští junioři si v sobotní podvečer pořádně zastříleli. Na ledě KV Areny se podařilo svěřencům trenéra Václava Eismanna rozvlnit olomouckou síť hned devětkrát, na čemž se podílelo osm různých střelců. Energetici Moru přestříleli, využili dokonce tři početní výhody a dvakrát skórovali ve vlastním oslabení. Čistým kontem se navíc může pyšnit i gólman Adam Horák, jenž lapil všech devatenáct pokusů hostí.
Turnaj O Pohár DHL, 22. kolo, so 30.11.2019
Karlovy Vary
Olomouc
9:0
3:0, 1:0, 5:0
Branky a nahrávky: 9. Bačo (Kořán), 10. Rozhon (Křehlík), 14. Novotný (Černý), 34. Záruba (Jiskra, Bačo), 43. Černý, 50. Adámek (Seidler), 56. Šťastný (Korčmaroš, Seidler), 57. Novotný (Korčmaroš), 60. Pohanka (Šťastný, Seidler).
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Baxa
vyloučení5:12
využití3:0
oslabení2:0
střely na branku37:19
diváci63
Karlovy Vary: Horák – Benda, Kořán, Patzelt, Stejskal, Cestr, Pohanka – Záruba, Křehlík (A), Černý (A), Rozhon, Adámek, Jiskra (C), Bačo, Seidler, Novotný, Konášek, Šťastný, Korčmaroš
Olomouc: Mokrý (14. Hasala) – Vosátko (A), Pírek, Rutar, Hladiš, Mader (C), Bahounek – Ministr, Kořenek, Krupa, Kalač (A), Handl, Mácha, Tomajko, Štědrý, Tichý, Rosecký, Tarnoczy

Komentář k utkání

Oba týmy se do úvodní třetiny vrhly s plným nasazením. Už hned v páté minutě otevřel jako první dveře trestné lavice David Vosátko. Využít přesilovou hru se pokoušel Richard Záruba, který ale puk vystřelil vysoko. Energie si poradila i bez přesilové hry, když v deváté minutě otevřel skóre Robert Bačo. Uběhlo třicet vteřin a energetici slavili druhou branku. Po přihrávce od Tomáše Křehlíka, se do samostatného úniku dostal Petr Rozhon a naskytnutou šancí nepohrdl. Třináctá minuta přinesla vyloučení na obou stranách. Po půl minutě na to se dostala do oslabení znovu Olomouc a tentokrát energetici nezaváhali. Dalším gólem přispěl David Novotný. Po této trefě přišlo rozhodnutí na straně soupeře v podobě výměny brankářů.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra přelévala ze strany na stranu. Oba týmy se snažily prosadit, to se také odrazilo na počtu vyloučení. Do půlky třetiny si kotouč více hlídali Hanáci. Poté si puk převzali zpátky energetici. Při přesilové hře pět na tři vystřelil prudkou ránou z mezikruží čtvrtý gól Richard Záruba. Do konce třetiny se držela kotouče více Olomouc.

Dvě minuty po začátku poslední třetiny začala karlovarská kanonáda. Tu otevřel ve vlastním oslabení David Černý. Poté šli dokonce třikrát za sebou na trestnou lavici hráči z Olomouce. V padesáté minutě přidává opět v oslabení šestou branku Lukáš Adámek, který tečoval střelu od Sebastiana Seidlera. Trest 2+10 dostal olomoucký Petr Mader za zásah do oblasti hlavy a krku. Při nepřehledné situaci u brankoviště Marka Hasala se podařilo dostat kotouč do brány Patriku Šťastnému. Olomouc se ještě nestačila vzpamatovat z předchozího gólu a necelou minutu na to poslal další David Novotný. Dvanáct vteřin před koncem zápasu vystřelil sladkou tečku na závěr Vladislav Pohanka.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Do prvního vstřeleného gólu, jsme tahali za kratší konec. Aktivnější byl soupeř, ale individuální akce před první brankou nasměrovala utkání na naši stranu. Potom jsme prokázali vysokou efektivitu, a nakonec dosáhli jednoznačného výsledku. V momentě, kdy soupeř měl náznaky, že by se mohl nadechnout, tak to výborně v bráně zavřel Adam Horák."