Junioři půjdou do play-off s výhrou v zádech, pěti góly položili Slavii

Poslední zápas první skupiny Superpoháru DHL zvládli karlovarští junioři vítězně. Generálka na play-off svěřencům Václava Eismanna vyšla, když energetici porazili Slavii přesvědčivě 5:2. Tři kanadské body posbíral teprve patnáctiletý Dominik Rymon, jenž ke dvěma asistencím přidal i vstřelenou branku. Karlovy Vary se s bilancí sedm výher z osmi zápasů staly nejúspěšnějším mužstvem základních skupin Superpoháru DHL.
DHL Superpohár, 8. kolo, so 7.3.2020
Slavia
2:5
0:0, 0:3, 2:2
Branky a nahrávky: 50. Mareček (Petrák), 59. Hasil (Klatt) – 23. Tureček (Remeš), 35. Rymon (Kořán, Remeš), 36. Křemen (Křehlík, Rymon), 42. Šik (Rozhon), 48. Seidler (Rymon).
Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Jelínek
vyloučení4:6
využití2:0
střely na branku31:30
diváci88
Slavia: Pánek – Matějka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Srdínko, Klatt, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Křenek, Turek, Janča, Petrák
Karlovy Vary: Horák (48. Vít) – Stejskal, Kořán, Pohanka, Benda, Tureček – Seidler, Bačo, Rozhon, Konášek, Novotný, Křehlík, Šik, Černý, Křemen, Rymon, Remeš.

Junioři Karlových Varů vstupovali do posledního utkání DHL Superpoháru jako favorité – vyhráli dva z třech vzájemných střetnutí proti Slavii a v tabulce skupiny A soutěže byli před zápasem na první pozici. Nepřekvapilo tak, že to byli právě oni, kdo si vytvořil první nebezpečnější šance – ve 2. a 3. minutě se před Pánkem nejprve zjevil Bačo a poté Remeš, ale ani jeden si nepřišel na skvěle chytajícího Pánka.

Příležitost odpovědět na úvodní nápor Varů dostali slávisté v 6. minutě, kdy hráli po 40 sekund přesilovou hru 5 na 3. Brankáře Západočechů Horáka ale pouze ostřelovali od modré a gólovou šanci si nevytvořili.

Zbytek úvodní dvacetiminutovky se hrál ve vysokém tempu – oba týmy chtěly vsítit úvodní branku. Blízko k ní měl ve 13. minutě karlovarský Černý, ale z dobré pozice v přesilovce pálil prudce mimo. Podobně neuspěl v 18. minutě domácí Havrda, jenž dorážel po střelách Štíbra. Ani tentokrát nemusel brankář zasahovat.

Energie odskočila ve druhé třetině

Slávistům se bohužel nepodařilo navázat na zlepšenou hru v závěru první třetiny a na začátku druhé museli čelit několika šancím soupeře. Už po osmi sekundách se do jedné málem dostal Křehlík, o dvě minuty později už ovšem sešívaní zapomněli na zadní vrátka, což přesnou střelou v úniku potrestal David Tureček – 0:1.

Příležitosti Kořána a Černého ještě zastavili domácí obránci a Pánek, sekvenci dvou slepených gólů ve 35. a 36. minutě však již nezabránili. Dlouhý tlak v útočném pásmu zužitkoval dorážkou spoluhráčovy střely Dominik Rymon, o 22 sekund později pak přesnou střelou z levého křídla poslal puk do sítě Adam Křemen – 0:3.

Karlovy Vary ukazovaly svoji sílu i ve třetí třetině. Chybu sešívaných v obraně potrestal na začátku třetí třetiny v úniku zakončující Otakar Šik, ve 48. minutě pak zakončil rychlou kombinaci Sebastian Seidler. Smutným mužem tak byl i nadále brankář Pánek, jenž přitom předvedl řadu solidních zákroků.

Jeho spoluhráči před ním ho však přece jenom mohli částečně potěšit. Hradilova individuální akce, při níž napálil tyčku branky, do které se postavil gólman Vít, ještě gólem neskončila, střela Tomáše Marečka z přesilovky v 50. minutě už ale ano. Jeho přízemnímu pokusu vydatně pomohl před brankou clonící Petrák.

Minutu a půl před koncem ještě snížil na rozdíl tří branek v přesilové hře Matěj Hasil, dalších gólů se už ale diváci v Edenu nedočkali. Slávističtí junioři tak ve svém posledním utkání sezony prohráli s Karlovými Vary 2:5.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): První třetina byla docela slušná, ale měli jsme problémy s pohybem soupeře v obranném pásmu. Prohrávali jsme osobní souboje, vyjížděli nám z mantinelu, ale obešlo se to bez gólu. Druhé třetiny nám nejdou celou sezónu, po našich chybách jsme dostali tři góly. Chtěli jsme s tím něco udělat, vlítli jsme tam, ale bohužel soupeř během pěti minut jel třikrát sám na branku a zvýšil na 5:0. Pak jsme vstřelili dva góly, které vůbec nic neřešily.

Václav Eismann (HC Energie): Získali jsme tři body, ale utkání nebylo podle našich představ. V první třetině jsme hráli pomalu, byli jsme nesoubojoví a nechtělo se nám do práce. Od druhé třetiny jsme se mírně zlepšili a měli jsme na hokejkách větší klid, protože jsme dali branky. Třetí třetina už se víceméně dohrávala, jelikož oběma týmům o nic nešlo. Doufáme, že v play-off navážeme na zápas, který jsme hráli před týdnem proti Spartě. Pak nám to dává určitou šanci. Pokud nastoupíme do play-off s výkonem podobným dnešnímu zápasu, tak to bude mít krátký konec.