Junioři rozstříleli Mladou Boleslav vysoko 7:1

V rámci 16. kola turnaje O Pohár DHL si ve velké formě hrající energetici připsali do tabulky další tři body. Junioři si na domácím ledě bez větších problémů poradili s Mladou Boleslaví, kterou smetli hned sedmi góly. Dvěma zásahy se na vysoké výhře podíleli David Novotný s Lukášem Adámkem.
Turnaj O Pohár DHL, 16. kolo, pá 1.11.2019, KV Arena
Ml.Boleslav
7:1
1:0, 2:0, 4:1
Branky a nahrávky: 11. Novotný (Bačo), 31. Rozhon (Záruba, Holub), 32. Novotný (Adámek, Bačo), 42. Adámek (Mikulec, Bačo), 47. Záruba, 52. Černý (Rozhon), 56. Adámek (Holub, Kořán) – 46. Petriska (Mežnar, Houška).
Rozhodčí: Zubzanda - Juránek, Baxa
vyloučení4:2
využití3:0
diváci106
Karlovy Vary: Kašpar – Cestr, Kořán "A", Stejskal, Patzelt, Mikulec – Záruba "A", Holub, Černý "C". Rozhon, Adámek, Novotný, Bačo, Seidler, Šťastný, Konášek, Korčmaroš
Ml.Boleslav: Zeithaml (52. Kmec) – Sýkora, Dotter "C", Dudycha, Vacík, Filip, Houška M. "A", Rudolph – Moravčík, Závora, Vasilev "A", Šíma, Dlask, Simon, Houška V., Mežnar, Petržilka, Moucha, Schulz, Petriska

Střetnutí dvou celků z odlišných polovin tabulky začalo vyrovnaně. První možnost udeřit měli hosté, když na konci osmé minuty usedl na trestnou lavici domácí Marek Konášek, který odpykával trest pro karlovarskou střídačku. Bruslaři nabídnutou početní výhodu nevyužili, což zjevně nakoplo energetiky. V čase 10:35 těžil z přihrávky Róberta Bača David Novotný, jenž ranou zpoza kruhů propálil Zeithamla. Více ze hry měli od této chvíle Karlovy Vary, před koncem třetiny ještě vyzkoušel pozornost mladoboleslavského maskovaného muže Richard Záruba, ale výsledkem 1:0 v karlovarský prospěch úvodní dvacetiminutovka skončila.

Druhou periodu odstartoval únikem Daniel Černý, domácí forvard se pokoušel zblízka zvýšit vedení a Zeithaml musel tasit důležitý zákrok. V pozoru musel být neustále i Jakub Kašpar na straně Západočechů, na straně Bruslařů to zkoušel třeba Sýkora. Jenže Mladoboleslavští vyrovnat nedokázali, a tak když se zápas přehoupl do druhé poloviny, přihlásili se o slovo znovu svěřenci Václava Eismanna. Na 2:0 upravil po kombinaci v útočné třetině Petr Rozhon. Uběhly necelé dvě minuty a karlovarští junioři se radovali už z tříbrankového vedení. David Novotný vyšel jako vítěz ze souboje před brankou a za skoku přidal svůj druhý gól v utkání. V závěru prostřední části se řítil na Kašparovu svatyni Mežnar, ovšem příležitostí pohrdl.

Karlovarští i nadále potvrzovali roli favorita a svého soka nadále válcovali. V čase 41:22 vyslal Daniel Mikulec Lukáše Adámka. Bruslaři další snahu přeci jen přetavili ve svou první branku, nicméně v konečném důsledku znamenala střela Jána Petrisky z otočky pouze čestný úspěch. Jenže netrvalo dlouho a Richard Záruba propálil od modré vše, co mu stálo v cestě, čímž definitivně srazil hostující mladíky na kolena. Od té doby se duel dohrával jen a pouze v režii Karlových Varů. V 52. minutě rozvlnil síť Daniel Černý a v čase 55:25 upravil na konečných 7:1 svým druhým gólem v utkání Lukáš Adámek.

Milan Čejka (HC Energie Karlovy Vary): Po utkání s Plzní, které se nám nepovedlo jsme rádi za tři body, a také, že se nám podařilo vstřelit nějaké branky. Nicméně náš výkon nebyl úplně ideální. Samozřejmě nám pomohl Jakub Kašpar v bráně. My se teď budeme připravovat na zítřejší utkání s Libercem.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že dnes není z naší strany co hodnotit. Vůbec jsme nebyli přítomni v zápase a soupeř byl ve všem lepší, díky tomu zaslouženě vyhrál.