Junioři s přehledem ovládli střetnutí proti Pirátům

JUN: Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Ve 26. kole DHL extraligy juniorů se Vlčí smečka vydala bojovat o bodový zisk do nedalekého Chomutova. Divácky atraktivní duel dvou regionálních rivalů zcela jasně ovládli energetici, když se již ve druhé minutě dostali do vedení, bez sebemenších komplikací svůj náskok navyšovali a v utkání dokázali zvítězit 6:1.
DHL extraliga juniorů, 24. kolo, čt 14.12.2017
Chomutov
1:6
0:2, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 21. Wágner (Rindoš, Krejčiřík) – 2. Horký (Bečka, Pastyřík), 15. Pajk, 24. Pajk (Horký, Šik), 29. Horký, 41. Prošek (Janata, Vodička), 53. Přibyl (Bečka, Petrov). Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Goltsch. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Chomutov: Běhula (Skokan) – Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, A. Novák, Studený, Procházka, Hajič – Köver, Bajer, Wágner, Polák, Chlán, Kulich, Veselý, Rindoš, Krejčiřík, Šišolák, Šilar, Adámek
Karlovy Vary: Kašpar (Grančarov) – Přibyl, Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Bernáth, Kala, Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Salnikov, Šik, Pastyřík, Davídek, Bečka, Petrov, Halberštát, Prošek

Do utkání na ledě SD ARÉNY vstoupili lépe hosté z Karlových Varů, kteří šli rychle do vedení. Už ve druhé minutě se rána Jana Bečka dostala na hůl Michala Horkého, jenž zakončil po ledě a otevřel skóre zápasu – 0:1. Odpovědět mohl ve zmatku před bránou jeden z trojice Pirátů – Petr Chlán, Tom Polák a Daniel Šilar – ani jeden však z těsné blízkosti neskóroval.

Před polovinou třetiny Jaroslav Kulich vybojoval puk a posunul na Tomáše Adámka, který ale z první nastřelil pouze boční síťku. Po ubráněném oslabení šly Karlovy Vary do dvougólového vedení, které zařídil v patnácté minutě Ondřej Pajk – 0:2. V dalším průběhu si hosté zahráli dvě početní výhody krátce po sobě, ale ani jednu nevyužili.

Vstup do druhé části vyšel lépe Chomutovu, který vstřelil kontaktní gól. Vojtěch Krejčiřík vyhrál buly na Josefa Rindoše, jehož vyražený puk doklepl do sítě František Wágner – 1:2.. O chvíli později si Energie vzala dvougólové vedení zpět v nabídnuté početní výhodě, když Michal Horký posunul na Ondřeje Pajka – 1:3. Ve 27. minutě se do úniku dostali ve vlastním oslabení Jan Bečka a Marek Pastyřík, který ale povedenou přihrávku svého spoluhráče nezužitkoval.

Téměř v polovině střetnutí Michal Horký předvedl povedenou individuální akci, když sám rozebral chomutovskou obranu a pak zakončil ránou, kterou otřel z levé pravé strany o vzdálenější tyčku –1:4. Ve 34. minutě, těsně po ubráněném oslabení, Josef Bajer objížděl bránu a chtěl zasunout puk za tyčku, ale Jakub Kašpar se stihl přesunout. Před koncem dějství Tom Polák a Daniel Šilar uháněli dva na jednoho, což se snažil zužitkovat prvně jmenovaný, který ale nepřekonal karlovarskou jedničku.

V první minutě poslední periody šli Energetici už do čtyřgólového vedení těsně po tom, co se Piráti vrátili do pěti. Proti první dorážce byl Richard Běhula ještě úspěšný, ale na doklepnutí Radka Proška už nedosáhl – 1:5. Za pár momentů chtěl Kopicovo nahození Daniel Šilar, jenž však nebyl rychlejší než Kašparova lapačka.

Na přelomu 47. a 48. minuty hráli Piráti více než půl minuty v pěti proti třem, což mohl využít Jiří Kopic, jenž ale trefil z dobré pozice pouze boční síťku. Pak Tomáš Hajič nastřelil z levé strany horní tyčku, která zachránila téměř bezchybného Jakub Kašpara v bráně Karlových Varů. V 53. Minutě upravil na konečných 1:6 z pohledu domácích Tomáš Přibyl, jehož sice atakoval jeden z Pirátů, ale i tak puk doputoval mezi betony do sítě.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Do utkání jsme vstoupili nejhůř, jak jsme mohli, což je v takovéhle sestavě trestuhodné. My už touhle cestou nepůjdeme a spolehneme se na hráče, kteří tu jsou s námi a trénují tu. Určitě doplnění ale může vždycky přijít. Znovu se ukázalo a potvrdilo, že jména body nedělají. Ve třetí třetině byla vidět z naší strany velká snaha. Vytvořili jsme si celkem dost šancí, ale hra už nám nefungovala, jak bychom potřebovali, takže jsem výsledek ani nezkorigovali. Tahle ztráta je na prd a musíme ji v příštím utkání nahradit, i když nás čeká těžší soupeř.“

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): „Vstoupili jsme do utkání docela koncentrovaně a získali vedení díky dvěma šťastným gólům. Klíčové bylo, že jsme na chomutovské snížení, které beru z našeho pohledu jako laciné, zareagovali ještě ve druhé třetině dvěma góly. Odskočili jsme na třígólový rozdíl a tentokrát jsme dobře rozehrané utkání dotáhli do vítězného konce. Už se nám párkrát stalo, že jsme podobné zápasy nezvládli takticky, ale teď jsme byli chytří a díky tomu jsme vyhráli.“