Junioři třikrát inkasovali ve vlastní přesilovce a proti Hradci padli

JUN: HC Energie - Mountfield HK 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
V sobotu přivítala karlovarská juniorka na svém ledě hradecký Mountfield, se kterým se střetla v utkání tabulkových sousedů. Hosté začali sice lépe a vypadali aktivněji, do vedení se ale přesto podařilo dostat domácímu celku. Ještě do konce první třetiny však Mountfield utkání otočil a vedení už nepustil. Ve druhé třetině se hostům podařilo ještě zvýšit už druhým zásahem ve vlastním oslabení a ve třetí třetině už si Hradec vedení pohlídal a gólem do prázdné branky své tři body potvrdil.
DHL extraliga juniorů, 38. kolo, so 30.1.2016
Hr.Králové
1:4
1:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Hauzr (Hendrych) – 14. Pavlík (Miškář), 18. Miškář (Orság), 27. Havránek, 60. Miškář. Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:9. V oslabení: 0:3. Diváci: 120. Střely na branku: 19:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Karlovy Vary: Frček (Špírek) – Michálek, Truhlář, Beer, Vodička, Pajk – Nguyen, Zikmund, Vrána – Svoboda, Janata, Hendrych – Procházka, Babka, Hauzr
Hr.Králové: Veselý F. - Bureš, Šalda, Havránek, Hroudný, Lier, Košař, Veselý E. – Hnik, Pilař, Pavlík – Drašnar, Miškář, Orság – Malík, Grančarčík, Michálek – Zahradník

Zpočátku měl navrch Hradec, který vyvíjel na soupeře větší tlak, díky čemuž se dočkával také častěji početních výhod. První branku ale nakonec přeci jen zaznamenali domácí, když se po nevyužitém úniku ze strany Hradce podařilo uniknout bleskurychle na druhé straně Filipu Hauzrovi, který zamířil přímo mezi brankářovu vyrážečku a pravý beton. Inkasování Mountfield trochu zaskočilo, ale poté se hosté opět probrali a dokázali se do utkání vrátit vyrovnávací brankou, když rychlou kombinaci přesně zakončil Radovan Pavlík. Hradec měl za celou třetinu hned několik možností v podobě přesilových her, ale ty mu ani trošičku nevycházely. Hosté si tak paradoxně museli počkat až na oslabení v závěru třetiny, při němž Orság vystihl chybu Energie, přibržděním se zbavil posledního obránce a do samostatného úniku už jen vyslal Patrika Miškáře, který si počkal na Frčkův pohyb a přechytračil ho přízemní střelou do protipohybu. Do šaten tak nakonec mohl odcházet veselejší aktivnější Mountfield.

Ve druhé třetině se dařilo zpočátku opět lépe hostům, ale poté sudí vyloučil jednoho z jejich hráčů a šanci na vyrovnání měla Energie. Jenomže té v tomto utkání početní výhody opravdu nešly. Karlovarskou obranou se totiž dokázal prokličkovat obránce Štěpán Havránek, který Frčka jen šikovně přehodil bekhendovým zakončením přímo do šibenice. Energie působila poté velmi snaživě, ale Hradec hrál velmi chytře a domácím téměř nic nedovoloval. Energie byla nervózní a dělala stále více chyb. Když navíc hrubě fauloval Ladislav Zikmund a od sudího dostal pětiminutový a osobní trest do konce utkání, hosté začali Energii opět vystavovat obrovskému tlaku a v závěru třetiny měli ještě několik velmi nebezpečných šancí. Proti skvělému Frčkovi se však již neprosadili, a tak do závěrečného dějství odcházeli pouze s dvoubrankovým náskokem.

Hradec zvládal tempo utkání i ve třetí třetině skvěle, naopak výkonnost energetiků se postupně snižovala. Hosté měl tak i ve třetí třetině více ze hry a vytvářeli si více šancí. Energii ale stále držel skvělý Frček, a tak se branek nedočkali diváci ani na jedné straně. Největší šanci třetiny měl asi celý zápas velmi výrazný Malík, kterému Frček v poslední chvíli vypíchl puk. V závěru to však Energie zkusila ještě v šesti, ale vůbec se jí nedařilo a deset sekund před koncem třetiny bylo jasné, že už se domácí zpoza vlastní branky nedokážou prosadit. Komu se to ale díky nedisciplinovanému dohrávání utkání domácích podařilo, byl Hradec. Svou šanci využil v dalším oslabení Pavel Miškář, který tak upravil na konečných 1:4 a jen tak potvrdil tříbodový zisk svého týmu.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): Hradec dnes zaslouženě vyhrál. Měl lepší pohyb a lépe přecházel do útoku. Byl důraznější a využíval našich chyb. My jsme měli dnes velmi špatné přesilovky, v nichž jsme dostali tři branky, což rozhodlo. V závěru jsem sice měli šance, ale to bylo maximum, které jsme dnes mohli odehrát. Soupeř vyhrál zaslouženě.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Pro nás je to velmi důležitá výhra a velmi důležité tři body do tabulky, obzvláště pak, když jsme je získali proti Energii, která je nám v ní velmi blízko. Utkání jsme sice začali trochu hůře a inkasovali jsme první branku, ale poté jsme se sebrali a myslím, že zbytek utkání už patřil nám. Byli jsme dnes zkrátka lepší a zaslouženě jsme vyhráli, což je pro nás velmi důležité.