Junioři v Brně úspěšní, výhru dirigoval třemi body Kupčo

Karlovarští junioři slaví vítězství na ledě Komety. V Brně zvítězili 4:3, na čemž se dvěma góly a jednou asistencí podílel útočník Lubomír Kupčo. Energetici přestáli i závěrečný brněnský tlak v šesti bruslařích v poli, a tak zpět do lázeňského města vezou všechny tři body.
DHL Extraliga juniorů, 26. kolo, ne 19.12.2021
Kometa Brno
3:4
0:2, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 26. Malý (Fajmon), 40. Sedláček (Malý, Sedláček), 54. Malý (J. Sedláček, I. Sedláček) – 9. Šlechta (L. Adámek), 12. Kupčo, 30. Kupčo (Šmajda, Bulka), 42. Kusak (Kupčo).
Rozhodčí: Reich, Kohoutek – Smetková, Viskot
vyloučení4:7
využití1.0
Kometa Brno: Postava – Řehák, Fajmon, Holemý, Ulbricht, J. Sedláček, Svoboda, Němec – Cápay, Bartes, Hrnčíř, I. Sedláček, Bělohlav, Malý, Otava, Boltvan, Nesvadba, Rakus.
Karlovy Vary: Dybal – Benda, Bulka, Pohanka, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Botoš, Šlechta, Šmajda, Príhoda, L. Adámek, Seidler, Varvařovský, M. Adámek, Kupčo, Kusak. Trenér: Václav Eismann

Do utkání vstoupili lépe Západočeši, kteří měli v 8. minutě první gólovou šanci. Šmajda zpoza branky hledal v mezikruží volného Lukáše Adámka, ale s jeho střelou si poradil gólman Postava. To však neplatilo o situaci pár vteřin poté. Do rychlého protiútoku ujeli Robert Šlechta s Lukášem Adámkem a první jmenovaný vstřelil úvodní branku zápasu. Dvě minuty na to se Karlovarští radovali znovu. Sám na branku se řítil nejlepší střelec Energie Ľubomír Kupčo a překonal Postavu střelou nad beton – 0:2. Kometa se i přes dvoubrankové manko začala zvedat a v 13. minutě si vynutila první přesilovku. Na jejím konci ještě došlo k hromadné šarvátce, která vyústila ve dva dvouminutové tresty na každé straně.

Druhé dějství začala aktivněji Kometa. Ve 22. minutě mohl snížit Bělohlav, který se proháčkoval až před karlovarského gólmana Dybala, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil. Ve 26. minutě už kontaktní branka konečně přišla. Fajmonova rána se Dybalovi zamotala pod bruslemi a důrazný Jakub Malý dotlačil puk do sítě – 1:2. Netrvalo však ani pět minut a Energetici měli dvoubrankový náskok zpět. Domácí ztratili puk v útočném pásmu a z následného protiútoku se prosadil už podruhé v zápase Ľubomír Kupčo, jenž dostal od Kryštofa Bulky puk před prázdnou branku jako na zlatém podnose – 1:3. Kometu ani tento gól nepoložil a modrobílí nadále tlačili. Velká herní převaha nakonec vyústila v gól pět vteřin před druhou sirénou. Jakub Malý nabil z rohu do mezikruží, odkud připravený Ivo Sedláček vyslal dělovku z první, ta doputovala až do sítě – 2:3.

Přetahovaná pokračovala i v poslední dvacetiminutovce. Už ve 42. minutě skóroval po přečíslení dva na jednoho Michal Kusak, jenž krásným bekhendovým blafákem vyšachoval Postavu – 2:4. Ve 47. minutě mohl opět snížit Bělohlav, dostal se totiž k dorážce po Fajmonově střele, nicméně skákavý puk do prázdné branky usměrnit nedokázal. Na jednobrankový rozdíl se modrobílí znovu dotáhli v 54. minutě, kdy využili nabídnutou přesilovku. Jan Sedláček z levého mantinelu našel před brankou volného Jakuba Malého, který s ledovým klidem zpracoval kotouč a střelou pod horní tyč nedal gólmanovi šanci – 3:4. Závěrečný tlak Brňanům zkomplikovalo vyloučení Iva Sedláčka 5 minut před koncem. Avšak po ubráněném oslabení se právě Ivo Sedláček přímo z trestné lavice dostal do úniku, na jeho bekhendovou kličku si ale počíhal pozorný Dybal. Minutu před koncem ještě Kometa zamkla Energetiky v obranném pásmu a zkoušela to i v šesti, přesto se jí čtvrtou branku vstřelit nepodařilo a všechny body tak putují na západ Čech.

Jan Zachrla: Dnes jsme si body nezasloužili, protože jsme neplnili jasně nastavené taktické pokyny, zaostávali jsme v obětavosti a v osobních soubojích. Za celý zápas jsme ztratili spoustu kotoučů, takže bohužel dnešní výsledek plně odpovídá průběhu utkání.

Václav Eismann: Na Kometu jsme přijížděli s velkou pokorou, protože jsme věděli o jejich dobré formě z posledních zápasů. Na druhou stranu jim chyběli někteří klíčoví hráči, stejně jako nám. V první a třetí třetině jsme velmi dobře plnili náš plán do utkání a navíc k tomu naši hráči přidali obrovský charakter. Dneska do sebe nechali nasypat neuvěřitelné množství střel, my jsme napočítali snad dvacet bloků. To byl jeden ze základních kamenů úspěchu, v kombinaci s tím, že se nám podařilo dát čtyři góly. Moc si vážíme bodů od tak silného a velmi dobře trenérsky vedeného soupeře.