Junioři vyhráli i na Slavii, zářil čtyřgólový Rymon

Karlovarští junioři zvládli i druhé venkovní utkání v řadě. Na ledě pražské Slavie vedli po první třetině už o dvě branky, domácí ale zvládli náskok Energie dorovnat, stejně jako ve druhé třetině. Definitivní rozhodnutí tak přinesla 38. minuta, kdy o výhře Karlových Varů rozhodl Dominik Rymon, který vstřelil všechny branky svého týmu.
DHL Extraliga juniorů, 11. kolo, so 16.10.2021
Slavia
3:4
0:2, 3:2, 0:0
Branky a nahrávky: 21. Labuzík (Hrdlička), 26. Labuzík (Hrdlička, Němeček), 35. Strnad (Matuška, Labuzík) – 6. Rymon (Kupčo, Šmajda), 13. Rymon (Kupčo, Benda), 30. Rymon (Kupčo), 38. Rymon (Benda, Šmajda).
Rozhodčí: Květoň - Lhotský, Zíka
vyloučení6:6
využití1:2
diváci87
Slavia: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Klatt, Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Borodenko, Hofmann, Labuzík, Tichý, Novák, Kvasnička, Jokl
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Bulka, Krajčík, Blengino, Dorot, Vogel – Rymon, Botoš, Šlechta, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek, Kupčo, Kusak

První třetina sešívaným nevyšla podle jejich představ. Ačkoliv si v úvodních minutách připsali několik slibných pokusů, byli to jen hráči z Podkrušnohoří, kteří se v prvních dvaceti minutách prosadili. O oba zásahy se postaral sedmnáctiletý Dominik Rymon. Jeho první trefa přišla v čase 5:23, když se hosté dostali do útočné třetiny a rychlými přihrávkami rozpohybovali defenzivu Pražanů. Brankář Pittr stihl zareagovat na přihrávku směřující před jeho branku a puk vychýlil z původní dráhy. Puk se ale odrazil k Rymonovi a ten ho poslal do slávistické sítě. Druhou branku vstřelil stejný hráč z modré čáry, kde se napřáhl a puk z jeho hole dolétl až za Pittrova záda.

Druhá třetina byla pro sešívané o poznání veselejší. Po 45 vteřinách hry otevřel červenobílý gólový účet Tomáš Labuzík, který projel ze středního pásma až k brance soupeře a bekhendem dokázal puk trefit nad rameno brankáře Bočana. Sešívaným se podařilo vyrovnat po využité přesilové hře. Puk se po střele z modré odrazil k Tomášovi Labuzíkovi a ten tak přidal svou druhou trefu v zápase a vyrovnal skóre. Slávisté následně nevyužili několik dalších šancí a tak se vedení v zápase chopili hosté po zásluze Dominika Rymona, který zkompletoval hattrick. Domácí ale nesložili zbraně a byli nadále aktivní. Odměnou jim byla trefa Lukáše Strnada, který po předchozí velké šanci Slavie dokázal puk zavěsit do branky. Hosté ale dokázali využít přesilovku 5 na 3 a pomocí čtvrté trefy Dominika Rymona v zápase se chopili vedení, které už nepustili.

V závěrečných dvaceti minutách už se Slavia nedostávala do tolika vyložených šancí, jako tomu bylo v předešlých třetinách. Po velkém snažení si tak sešívaní z utkání s Energií nepřipisují ani bod.

Pavel Rohlík (HC Slavia Praha): Dnešní soupeř byl kvalitní. Po první třetině jsme prohrávali 0:2, na druhou třetinu jsme to trochu rozházeli a se soupeřem srovnali krok. Rozhodli takové malé niance, jako že jsme tam skočili do šesti hráčů a pak jsme dostali hloupý gol v oslabení 3 na 5. V poslední třetině jsme do toho chtěli jít víc aktivně a forčekovat, ale musím sportovně uznat, ze soupeř nás do toho nepustil. Zasloužený výsledek, ale kluky jsme pochválili, včera silná Plzeň, dnes silné Karlovy Vary, hlavně dnes se mi hra líbila, dali jsme i nějaké góly. Chteli jsme dnes samozřejmě bodovat, ale nejsem z výsledku naštvaný.

p> Miroslav Táborský (HC Energie Karlovy Vary): Ceníme si tří bodů, ty byly dnes opravdu vybojované. Myslím, že jsme mohli vyhrát větším rozdílem, ale soupeř byl houževnatý a my jsme rádi za vítězství. Z tripu vezeme celkem 6 bodu, takže jsme spokojení.