Junioři vysoko padli s Kometou, nepomohla ani dvě střídání brankářů

Ve čtvrtek večer se v Brně utkala domácí Kometa s Karlovými Vary ve třetím kole skupiny o účast v play-off DHL extraligy juniorů. Energetici se zásluhou Tomáše Křehlíka v čase 00:19 dostali do vedení. To ale nepomohlo a sekundu před koncem první třetiny otočila Kometa skóre díky gólu Karla Pláška. Své vedení pak domácí do konce zápasu stihli navýšit na konečných 7:1.
DHL extraliga juniorů, III. 3., čt 7.3.2019, DRFG Aréna
Kometa Brno
7:1
2:1, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 17. Škvrně (Kadlic, Svozil), 20. Plášek (Minárik), 28. Škvrně (Střondala, Svozil), 32. Škvrně (Kadlic, Novák), 37. Novák (Kadlic, Škvrně), 38. Minárik (Plášek, Meluzín), 54. Minárik (Plášek) – 1. Křehlík (Hotěk). Vyšší tresty: 19. Hotěk (KVA), 2+10 minut, zásah do oblasti hlavy a krku. Průběh utkání: 0:1, 7:1.
Rozhodčí: Slavka - Kráľ, Nechvátal
vyloučení6:5
využití2:0
střely na branku32:33
diváci79
Kometa Brno: Rachůnek – Holemý, Kučeřík "C", Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil – Novák, Popelka, Střondala - Snášel, Minárik, Meluzín - Škvrně, Malý, Kadlic - Kunc "A", Plášek, Bartes.
Karlovy Vary: Kašpar (32. - 38. Horák) – Bernáth, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Šťastný, Maydl - Novotný, Prošek "A", Rozhon - Halberštát, Hotěk, Křehlík "A" - Holub "C", Černý, Křemen.

V první třetině utkání se klíčové okamžiky udály na jejím začátku a konci. Hostům ze západu Čech se nejprve podařilo udeřit krátce po úvodním vhazování, když z levého křídla napřáhl Tomáš Křehlík a jeho původně nenápadná střela propadla brankáři Rachůnkovi do brány. Brněnští mladíci ovšem moc dobře věděli, že utkání je teprve na začátku a postupně začala diktovat tempo hry. Kýženého vyrovnání se však domácí Brňané dočkali až v čase 16:02. Svozil dokázal vyslat pas na Kadlice, jenž předložil puk na levý kruh do jízdy Markovi Škvrňemu, jenž prudkou ranou do levého růžku vymetl pavučinky v karlovarské brance. Domácí pokračovali v mohutném náporu, který navíc umocnilo vyloučení hostujícího Hoťka, to se Kometě podařilo ztrestat vteřinu před zazněním první sirény, když Minárik elegantním obloučkem poslal kotouč Karlu Pláškovi a ten střelou z voleje otočil stav utkání.

Marek Škvrně a jeho druhá branka ve čtvrtečním zápase. Foto: Jiří Grulich

Druhá třetina už byla jasně pod taktovkou Komety. Obrana Karlových Varů nejprve ustála nebezpečně pokusy domácích útočníků, ovšem všeho do času, konkrétně do 27:59, kdy po souhře Svozila se Střondalou zakončoval přesně Marek Škvrně. Čtvrtá branka už na sebe nenechala dlouho čekat, Kadlic poslal kotouč na levé křídlo opět Markovi Škvrněmu a brněnský útočník po střele zápěstím slavil kompletaci hattricku. To už bylo pro hostujícího brankáře Kašpara příliš a jeho místo zaujal Horák. Ovšem ani hostující náhradník nedokázal zastavit rozjetý útok Komety. Brňané svůj náskok do konce druhé třetiny navýšili o další dvě branky, když se nejprve prosadil Matěj Novák a o osmapadesát vteřin po něm Marek Minárik. Psal se čas 37:42 a Karlovy Vary podruhé v zápase sáhly ke změně v brankovišti, když se ze střídačky vrátil Kašpar.

Jedna z mnoha radostí hráčů Brna v utkání proti západočeskému soupeři. Foto: Jiří Grulich

Hosté se snažili v úvodu třetí třetiny alespoň kosmeticky upravit výraznou ztrátu ve skóre, ovšem Hoťka vychytal Rachůnek a střelu Holuba zastavila branková konstrukce. Ve zbytku utkání však opět dominovala domácí Kometa, která už sice vytěžila jen jednu branku, kterou obstaral po přesné přihrávce Pláška Marek Minárik, ovšem mnohem důležitějším faktem pro domácí tým je kompletní zisk tří bodů, které Kometu posouvají do bojů o postup do play-off. Další důležité utkání čeká na svěřence trenéra Zachrly v sobotu, kdy zavítají na vsetínský Lapač.

Jan Zachrla: Zase jsme zaspali začátek. Soupeře jsme nechali čichnout a najednou zjistil, že by nás mohl potrápit. První třetině nebyla ideální, ale strašně důležitý byl gól na 2:1 do šatny. Pak už byl zápas jasně v naší režii, na ledě byl jen jeden tým a výsledek tomu zcela odpovídá.

Václav Eismann: Myslím si, že klíčovým faktorem k našemu debaklu byla poslední vteřina první třetiny, kdy se domácí ujali vedení 2:1. Ve druhé části Kometa naplno prodala kvalitu svoji sestavy, ve které dneska nastoupila. V utkání domácí dominovali. Jediné co my můžeme, je domácím sportovně pogratulovat k naprosto zaslouženému a jednoznačnému vítězství.