Junioři zahájili pražský dvojboj porážkou

Karlovarští junioři bojují ve středu a ve čtvrtek o body v hlavním městě. Dvojboj začali energetici na Slavii, kde však úspěch neslavili. I přes porážku 2:4 se svěřenci Václava Eismanna drží na první pozici tabulky turnaje O Pohár DHL.
Turnaj O Pohár DHL, 28. kolo, st 18.12.2019
Slavia
4:2
1:1, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 16. Turek, 42. Malínek (Hradil, Hovorka), 49. Labuzík (Mareček, Petrák), 60. Holý (Janča) – 8. Bačo (Černý, Záruba), 30. Rozhon (Mikulec, Adámek).
Rozhodčí: Jaroš – Svobodová, Ganger
vyloučení5:7
využití1:1
střely na branku31:28
diváci48
Slavia: Málek – Hovorka, Němeček, Štíbr, Antoš, Mareček, Holý – Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Malínek, Křenek, Turek, Míšek, Labuzík, Janča, Petrák
Karlovy Vary: Kašpar – Stejskal, Kořán, Mikulec, Bulka, Pohanka, Benda – Seidler, Záruba, Bačo, Rozhon, Botoš, Konášek, März, Korčmaroš, Černý, Adámek

Už od prvních minut se v Edenu hrál vyrovnaný hokej a oba týmy měly své silnější a slabší chvilky. Ve 3. minutě to byli Karlovarští, konkrétně útočník Černý, který zapsal první vážnější šanci utkání. Z úspěchu se ovšem se svými spoluhráči mohl radovat až o čtyři minuty později, když v přesilovce zakončoval do odkryté branky Róbert Bačo.

Pak nastala chvíle červenobílých. Míšek sice ještě v 15. minutě brankáře Kašpara neprostřelil, ale o minutu později se k puku na středu útočného pásma dostal Štěpán Turek a procedil ho přes výstroj gólmana Energie – 1:1.

Druhá třetina patřila hostům ze západu Čech. Ti přestříleli svěřence Jiřího Vebera 11:9 a postarali se o jediný gól prostřední části. Ještě před ním mohli své druhé branky v utkání přidat na jedné straně Bačo, na té druhé pak mobilní Turek.

Puk se však hostům podařilo propasírovat za brankovou čáru až ve 30. minutě zásluhou Petra Rozhona, který tečoval nabídku obránce Mikulce od modré. Málek neměl dostatek času na změnu puku zareagovat.

Gólů ale mohlo padnout ještě více. Nejprve to byl ve 38. minutě slávistický brankář, který zastavil bekhendovou střelou mířící do odkryté branky z hole Märze, a poté v posledních vteřinách druhé třetiny karlovarský Kašpar, jenž fantasticky skočil po tutovce Havrdy do odkryté klece.

Do třetí třetiny vstoupili v přesilové hře sešívaní, skóre ovšem vyrovnali až po jejím konci. Svůj první gól při svém premiérovém startu za juniory zaznamenal Vojtěch Malínek – tečí dalekonosné střely srovnal na 2:2.

Sešívaní udávali tempo i v dalších minutách a nastartovali tak obrat. Po tlaku v útočném pásmu dokázal Marečkovu střelu doklepnout za bezmocného Kašpara Tomáš Labuzík a poslal sešívané poprvé v duelu do vedení.

Karlovy Vary se samozřejmě snažily ve zbytku třetiny znovu srovnat skóre, ale červenobílí dokázali díky výborné obraně eliminovat jejich útočné snahy. V závěru přidal definitivní pojistku do prázdné branky Ondřej Holý a sešívaní tak porazili lídra tabulky 4:2!