Junioři ztratili dvoubrankové vedení, Salzburg si odváží tři body

Junioři karlovarské Energie pokračují v nepřesvědčivých výkonech. V domácím utkání ztratili energetici dvoubrankové vedení a v závěru se nedisciplinovaností připravili o možnost vyrovnat. Na výhru za tři body čekají svěřenci Václava Eismanna od 14. prosince minulého roku.
Turnaj O Pohár DHL, 34. kolo, so 11.1.2020
Salzburg
2:3
1:0, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 19. Jiskra (Křehlík), 27. Šťastný (Černý) – 28. Lutz (Leonhardt, Szuber), 33. Wolf, 36. Obu.
Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Gerát
vyloučení5:3
využití0:1
střely na branku27:24
diváci90
Karlovy Vary: Vít – Steskal, Kořán "A", Patzelt, Pohanka, Benda, Cestr – Seidler, Záruba, Šťastný – Bačo, Jiskra "C", Konášek – Novotný, Křehlík "A", Černý – Adámek, Rymon
Salzburg: Pfarrmaier – Obu, Schwaiger "A", Menner, Szuber "A", Reich – Cimmerman, Hänelt, Lutz – Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki "C" – Pronin, Wolf, Bjerrum – Hložek

Souboj s rakouským celkem začali oba soupeři velmi aktivně, první polovina utkání byla plná energických pokusů a jak Salzburg, tak Karlovy Vary se dostávaly do slibných šancí. Na tu první gólovou museli diváci v KV Areně čekat až do 19. minuty, kdy zaúřadovalo produktivní duo v zelenobílém. Rudí býci se rozhodli zbavit se kotouče a vystřídat, z následného protiútoku je ale potrestali Tomáš Křehlík se zakončujícím kapitánem Vítem Jiskrou - 1:0. Do kabin tak po prvních dvaceti minutách odcházeli spokojenější svěřenci Václava Eismanna.

Druhá perioda zpočátku působila dokonce ještě energičtěji, než ta úvodní. Na rozdíl tří branek mohl po necelých dvou minutách zvýšit Marek Konášek, jenž jeho průnik z pravého křídla skončil v náruči Thomase Pfarrmaiera. V čase 26:34 se po chybě hostujícího zadáka dostali Karlovarští ke kotouči a následný tlak přetavili v druhý zásah zápasu. Daniel Černý šikovně našel nehlídaného Patrika Šťastného, jenž nadvakrát, možná natřikrát pokořil Thomase Pfarrmaiera.

Jenže to bylo ze strany energetiků vše, kontrolu nad hrou přebrali do svých rukavic Rudí býci, kterým se skóre podařilo otočit. Energetici přišli o puk a z následného protiútoku těžili hosté. Svižnou střelou o tyčku vše nastartoval Julian Lutz. Red Bull následně přestál přesilovkový tlak soupeře a sám v plném počtu znovu udeřil. Marlon Wolf obdržel pas do prostoru kolem levého kruhu a střelou zápěstím vymetl pavučiny v domácí svatyni. V čase 35:09 už vedl Salzburg. Christian Obu to nejprve zkoušel velmi šikovně. Vybruslil si do střelecké pozice a pokoušel se nachytat Víta střelou do protipohybu, nicméně to se mu nepodařilo. Poté to ale hostující čtyřce vyšlo, Obu vyslal opravdovou ránu od modré, kterou zastavila až síť za domácím gólmanem.

Hned po sedmnácti vteřinách třetího dějství měl na holi vyrovnání Richard Záruba. Domácí zadák dostal pas do mezikruží, odkud mířil do horního růžku hostující svatyně. Proti ale byl Thomas Pfarrmaier, který vytáhl senzační zákrok lapačkou. Na druhé straně mohli zvýšit svůj náskok Rudí býci. Domácí brankář ztratil za vlastní klecí kotouč, ale Daniel Pronin si s ním neporadil a poslal ho kousek vedle tyčky. Slibnou šanci na srovnání skóre odmítli v 50. minutě Rymon se Šťastným Duo energetiků si dvakrát vyměnilo puk, bohužel pro Karlovy Vary z toho nevzešlo žádné nebezpečné zakončení. Svěřenci Václava Eismanna už kýžený třetí zásah přidat nedokázali, závěr jim navíc komplikovala zbytečná vyloučení.

Václav Eismann (HC Energie): To hodnocení je jednoduché. Za stavu 2:0 jsme se ve hře zachovali mimořádně nepoctivě v dobruslování protiútoků soupeře. Pak jsme také byli v závěru nedisciplinovaní, takže jsme nemohli jít do tlaku. Dokud se v těchto základních věcech neprobereme, tak je naše šance vítězit minimální.

Andrej Lavrov (EC Red Bull Salzburg): Byl to dobrý zápas, hráli jsme proti velmi dobrému soupeři. Věděli jsme, že kluci z Karlových Varů jsou těžkým protivníkem. Bohužel jsme dorazili bez některých zraněných hráčů, ale kluci se ukázali v dobrém týmovém světle. Odehráli velmi silnou třetí třetinu. Naštěstí jsme získali tři body.