Junioři zvládli i druhý zápas turnaje proti kladenským Rytířům

Energetici na druhé utkání turnaje O Pohár DHL přivítali na domácím ledě kladenské Rytíře. Vyrovnané první dvě třetiny nám vítěze neurčily, utkání se rozhodlo až ve třetí třetině, kdy Energie nadělila hostům tři branky. Karlovarské v brance podržel dobře chytající Adam Horák.
Turnaj O Pohár DHL, 2. kolo, ne 8.9.2019
Kladno
4:1
1:0, 0:0, 3:1
Branky a nahrávky: 3. Křehlík (Benda, Tureček), 47. Jiskra (Bačo, Křehlík), 48. Křemen (Černý, Adámek), 55. Křemen (Jiskra, Kořán) – 49. Bernat (Hašek).
Rozhodčí: Šindel, Zubzanda – Malý, Pešek
vyloučení6:6
využití0:0
střely na branku25:22
diváci117
Karlovy Vary: Horák (Vít) – Benda, Tureček "A", Kořán, Mikulec, Stejskal, Cestr – Křehlík "A", Jiskra "C", Bačo, Adámek, Černý, Křemen, Seidler, Novotný, Rozhon, Záruba, Holub, Konášek
Kladno: Burda (Novotný) – Ticháček, Zderadička, Funk, Staněk, Strnad, Zíka "A" – Šimek, Hašek "C", Bernat, Kraus, Urban, Sachr, Rendla, Sojka, Klíma, Šmatlák, Ladman, Kuzďas

Do zápasu vstoupili lépe hosté, uzamkli energetiky v jejich obranném pásmu a zásobovali Horáka střelami. Domácí se ke slovu dostali až ve třetí minutě, kdy také vstřelili první gól. Vítek Benda nabil před branku Tomáši Křehlíkovi, který propálil brankáře Burdu. Kotouč si k moci vzali ale znovu Rytíři, chtěli rychle srovnat, což se jim nepovedlo. Naopak, na konci třetiny Tomáš Křehlík zachytil nepovedenou přihrávku kladenských obránců a mohl si připsat druhou trefu, Burda si s jeho střelou ale pro tentokrát poradil.

O druhé třetině byla hra více vyrovnaná, na druhou stranu se hrál o něco méně atraktivní hokej. Obrana obou mužstev nechtěla udělat žádnou chybu a všechny šance ihned zastavila, proto se kotouč držel spíše ve středním pásmu. Když už přeci jen nějaká ta šance přišla, tak se o ně postarali dobře chytající gólmani. Největší příležitost ke skórování měli v poslední minutě druhé dvacetiminutovky Tomášové Urban a Bernat, když jeli v přečíslení dva na jednoho. Jenže Bernatovu střelu po přihrávce prvního jmenovaného zachytil Adam Horák.

Úvod třetí části Rytířům nevyšel úplně podle představ, v první minutě přišly hned dvě vyloučení, přesilovku ale Energie nedokázala zužitkovat. Přesto si ale i poté vypracovali několik nebezpečných akcí. Branka přišla až v sedmé minutě, kdy si Vít Jiskra udělal z obránců tréninkové kužely a zasunul kotouč přesně mezi Burdovy betony. V následující minutě padly další dvě branky, nejprve se po přihrávce Daniela Černého prosadil Adam Křemen, poté snížil na 1:3 z pohledu kladenských Tomáš Bernat. Pak se hra trochu uklidnila. Ke slovu se ale dostali hosté, potřebovali něco udělat se stavem, gól se jim přidat nepovedlo. To ale neplatí v případě jejich soupeře, Západočeši se zvládli prosadit ještě pět minut před koncem. Vít Jiskra poslal výborný pas za obranu na Adama Křemena, který forhendovým blafákem překonal hostujícího gólmana Burdu.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Myslím si, že v první třetině byl aktivnější soupeř, ale byli jsme to naštěstí my, kdo se dostal do vedení. To nám dodalo spoustu energie, ve druhé části se hra srovnala. Celkově družstvo podalo velmi pracovitý výkon podpořený výborným Adamem Horákem v bráně.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Na druhé kolo to bylo velice rychlé utkání. Podle mě to bylo o tom, kdo se první gólově prosadí. Domácí lépe bránili, nenechali nás se prosadit a trestali naše chyby ve středním pásmu. Soupeř bere zasloužené tři body.