HC Energie Karlovy Vary

Juniorský obrat ve velkém stylu

Junioři: HC Mountfield - HC Energie 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Karlovarští junioři pokračují v právě probíhající osmizápasové sérii venkovních utkání a na výhru v Pardubicích navázali i třemi body z ledu Českých Budějovice. Jihočeši se sice jako první ujali vedení, ale mladí energetici za to vzali s vervou a čtyřmi přesnými zásahy luxusně obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Vítěznou brankou se blýskl kanonýr Jaromír Kverka (na menším snímku).

NOEN extraliga juniorů 2011/12, 33. kolo, čt 26.1.2012, Budvar Arena
České Budějovice
Karlovy Vary
1:4
1:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 11. Štěpán (Semrád, Trummer) - 15. Tomeček (Kverka, Harkabus), 15. Švec, 28. Kverka (Harkabus), 48. Koblasa (Valeš). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Švec, Urbančok (H) 10 minut, Využití:1:0. Diváci: 127. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
České Budějovice: Bláha - Škopek, Štěpán, Kutiš, Plášil, Prokop, Semrád - Babka, Seidl, Rob, Záhora, Přibyl, Turek, Erben, Mocík, Rousek, Trummer.
Karlovy Vary: Habal - Urbančík, Valeš, Novák, Šik, Troška, Funk, Gombár - Tomeček, Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Harkabus, Švec, Kverka, Zadražil, Půlpán.

Komentář k utkání

První třetina nepřinesla moc pohledný hokej. Obě mužstva nastoupila do zápasu s omlazenou sestavou a na hřišti to bylo vidět. Utkání začalo opatrně a soupeři se nejprve rozkoukávali. Pak přišlo období vylučování, kdy se obě mužstva střídala v zahřívání trestné lavice. Jednu z přesilovek nakonec Jihočeši využili, když od modré střílel Semrád a před brankou puk tečoval Jan Štěpán. Hosté se pomalu osmělovali a hlavně byl vidět Vojtěch Tomeček, který byl nakonec autorem vyrovnávací branky, když si nabruslil před branku na přihrávku Kverky a k bližší tyči prostřelil Bláhu. Hosté si ještě nestačili ani poblahopřát a už vedli 2:1. Další branku dal po samostané akci Marek Švec, který proměnil svůj nájezd. Západočeši pak měli převahu a snažili se o další branku, ale Bláha držel. Domácí se probudili opět v poslední minutě, ale jejich snaha k vyrovnání nevedla.

Druhá třetina nepřinesla lepší hokej. Hrál se hokej spíše dorostenecké úrovně. Zpočátku měli mírně navrh domácí, kteří se snažili vyrovnat, ale nevytvořili si žádnou kloudnou šanci. Pak se ke slovu dostali hosté. První velkou šanci stačil Bláha ještě zlikvidovat, ale kapituloval po střele z kruhů, kterou na něj vyslal Jaromír Kverka. Vzápětí pěkně střílel Tomáš Harkabus a Bláha byl tentokrát připraven. Na druhé straně střílel Jan Štěpán a Habal ukázal svoji práci s betony. Jihočechům se příliš nevedlo ani v přesilovkách a tak během druhé části branku nedali.

Hned od úvodu třetí části se domácí více tlačili před branku hostů a snažili se dát co nejdříve kontaktní branku. Šanci měli v dalí přesilovce, ale brankáře ohrozili jen jednou. Pak se před brankou dostal k puku Luboš Rob a vystřelil na Habala. Hosté otočili hry a Petrr Koblasa dal čtvrtý gól Zápodočechů. Hosté působili v útočných akcích sehranějším dojmem.Domácí zápas sice nevzdávali a snažili se dát branku, ale větší šance měli spíše Karlovarští. V závěru zápasu byla k vidění částá vyloučení i pokusy a rvačku.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Opticky to vypadalo, že máme více ze hry, ale trápili jsme se střelecky. Měli jsme hodně přesilovek a dokázali jsme využít jen jednu. Zápas se dal zlomit při naší přesilovce pět na tři. Když to vypadalo, že máme tlak, tak jsme dostali gól po naší chybě. Kluci bojovali, snažili se, chtěli s výsledkem něco udělat, ale zaplatili jsme za individuální chyby.