Kapitán Skuhravý a využité přesilovky poslali Energii do vedení!

Energie - Litvínov 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Čtvrtfinálová premiéra na karlovarském stadionu začala jako z pohádky a již ve třetí minutě slavily zástupy diváků dvoubrankové vedení. Odpověď soupeře však byla rychlá a úvodní třetina skončila nerozhodně. V dalším průběhu však střílela již jen Energie a ve všech čtyřech případech to bylo v přesilové hře. I díky třem bodům Václava Skuhravého (2+1) se tak Karlovarští ujímají vedení v sérii. Dvěma brankami se blýsknul i Jaroslav Kristek (na snímku) Představení pokračuje zítra v 17:25. V pokladnách stále zbývá přibližně 700 vstupenek na stání (60,- Kč) a 200 lístků na sezení (130,- Kč) na zítřejší zápas. Neváhejte a podpořte energetiky v boji o semifinále!
O2 extraliga, ČF1, po 3.3.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
6:2
2:2, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 1. Košťál (Skuhravý), 3. Kristek (Melenovský), 35. Skuhravý (Hanzlík), 40. Skuhravý (Kumstát), 46. Kristek (Duben), 60. Pech (Řezníček) - 5. Kubinčák (Jenáček), 7. Branda (Punčochář). Rozhodčí: Homola, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10. Využití: 4:1. Diváci: 4453. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Polák, Pech, Hluchý
Litvínov: Franěk (31. Hübl) - Švarný, Tůma, Šlégr, L. Poživil, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec - Trávníček, Bahenský, Tomas - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - J. Černý, Rindoš, Bednařík

Litvínovští vyrukovali na domácí elitní formaci se speciální obranářskou lajnou, jenže tato sázka se velmi rychle ukázala jako lichá. Skuhravý zabojoval za Fraňkovou brankou, bekhendem poslal puk mezi kruhy, kde najíždějící Jan Košťál napálil puk do horní části branky. Než se stačili zaskočení Severočeši vzpamatovat, sehrála navlas stejnou akci třetí formace Energie a Jaroslav Kristek slavil už v čase 1:56 dvoubrankové vedení.

Jenže tak snadné to dnes Karlovy Vary neměly. Hned první zmatek před Mensatorem přetavil ve snížení pohotový Kubinčák a na začátku sedmé minuty vyrovnával přesnou tečí Punčochářovy dělovky Branda.

A hrálo se od začátku, tentokrát už tak, jak by se u play off očekávalo. Drsné souboje střídaly vypjaté emoce, obrany už byly pozornější. Přesto mohli jít hosté do vedení, kdyby Branda dokázal po ideálním Reichelově přistrčení přehodit Mensatorův beton. Se stejnou částí výstroje měli hráči problémy i na druhé straně. Konkrétně Pech, Polák a Hluchý bušili do Fraňkova chrániče tak dlouho, až jej zkušený brankář pokryl.

Druhá třetina se dlouho nesla v podobném duchu. Možná rozhodující okamžik přišel ve 31. minutě. Kumstát se srazil s Fraňkem, který musel s lehkým otřesem mozku odstoupit ze hry. A toho trpěliví a jakoby bez nervů hrající energetici maximálně využili. Vychladlý Hubl ještě stačil utěsnit tyčku před důrazným Polákem, následnou přesilovku už ale ustát nemohl. Parádní křižná příhra našla úplně volného Skuhravého, který se do odkryté branky nemohl mýlit. Po chvíli se na litvínovskou klec řítil Kumstát, nedokázal však ve složité pozici poslat puk do horní poloviny branky.

Náladu si vysoký forvard spravil ve 40. minutě, když v přesilovce našel u tyče úplně volného Skuhravého. Varskému kapitánovi nedělalo problémy zakončit.

Důslednou obranu Karlovarským ve třetí třetině usnadňovala hostující nedisciplinovanost. A Energie navíc hrála přesilovky báječně. Ve 46. minutě se ke střele napřahoval Duben, všiml si však připravného Kristka, jehož střela do prázdné branky byla jen třešničkou na dortu.

Mírně odevzdaní Severočeši jakoby už přemýšleli o zítřejší odvetě. Nepodařilo se jim přitlačit soupeře ani v dlouhé dvojnásobné přesilovce. S blížícím se koncem se stupňovaly i vítězné oslavy v téměř vyprodaném karlovarském kotli. Ještě jeden důvod k radosti ale přece jen přišel. V poslední minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru a Lukáš Pech přesně tečoval Řezníčkovu pumelici od modré.

Energie se tak dostala do vedení 1:0 ve čtvrtfinálové sérii. Jestli se jí dnešní parádní výkon podaří zopakovat i v úterý, můžete sledovat na vlastní oči na zimním stadionu v Dolní Kamenné. V pokladnách stále zbývá přibližně 700 vstupenek na stání (60,- Kč) a 200 lístků na sezení (130,- Kč).

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Naše taktika rozhodně nespočívala v tom, že budeme atakovat jejich brankáře, to vyplynulo ze hry. Myslím, že Franěk chodil hodně z brány a prostě k tomu kontaktu došlo. V žádném případě to nebyla naše taktika. Utkání pro nás začalo až moc snadno a Litvínov nás rychle vrátil do reality. Jsem však rád, že se mužstvo vyrovnalo s hodně nečistou hrou soupeře a v těch přesilovkách jsme dokázali zápas rozhodnout v náš prospěch.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslím, že jsme zasloužené prohráli. Domácím vyšla taktika; třikrát atakovali našeho gólmana Fraňka, až ho zranili, přišel tam druhý gólman a znovu byl atakovaný. Když má gólman otřes mozku, tak to není jen tím, že sebou sám práskne o zem. My jsme to bohužel nezvládli, chodili jsme za to ven a přesilovky hráli domácí daleko lépe než my - dali čtyři góly, my nic, a to asi rozhodlo.