Karlovarská kanonáda! Dorost smetl Pardubice osmi góly

Souboj mezi západními a východními Čechami ovládli energetici. Ti v utkání proti Pardubicím skórovali hned v úvodní minutě zápasu a po první třetině vedli o pět branek. Čtyřmi body (1 + 3) se blýskl Matěj Zeman. Každopádně pod výsledek se podepsala týmová obětavost a bojovnost. Svěřenci Tomáše Andryse jsou stále druzí a na vedoucí Liberec ztrácí sedm bodů.
Extraliga dorostu, II. 14, so 21.1.2023
Pardubice
8:1
6:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky:1. Čihař (Pastor, Zeman), 2. Wardas (Poizl, Záhejský), 10. Pastor (Zeman, Mähler), 15. Postl (Váňa, Dyk), 16. Zeman (Pelikán, Čihař), 20. Záhejský (Kožík), 50. Pastor (Mähler, Zeman), 56. Poizl (Wardas, Čihař) – 20. Kučera (Lempach, Vápeník).
Rozhodčí: Battěk – Beneš, Belko
vyloučení6:8
využití0:0
oslabení1:0
střely na branku50:27
diváci67
Karlovy Vary: Oršulák (Ebenstreit) – Postl (A), Kůrka, Pelikán, Cipko, Mähler (C), Dyk – Poizl, Čihař, Váňa, Wardas, Kožík, Pastor, Záhejský, Zeman
Pardubice: Tuláček (Antoš) – Šmerda, Vápeník, Křečan, Kaštánek (A), Oliva (C), Švec – Krčál, Rolinek, Pražan, Úlehla, Pilař, Lempach, Kučera, Kantor, Bartoň, Turena (A)

Lepší vstup do utkání si svěřenci Tomáše Andryse nemohli přát. V čase 00:39 otevřel skóre trefou do uvolněné části branky Vít Záhejský, ke kterému se odrazil kotouč po střele Tobiáše Pastora. Dvoubrankové vedení v čase 1:10 zařídil Viktor Wardas. Pak následovaly dvě početní výhody pro energetiky a jedna pro Dynamo, ale skóre se nezměnilo. Ve druhé početní výhodě zahrozil Vojtěch Čihař, ale Matěj Tuláček měl připravenu lapačku. Ke konci oslabení prověřil Michala Oršuláka střelou z mezikruží Erik Úlehla. Do oslabení šli následně energetici. Do šance se dostal Milan Turena, ale zakončoval ze strany branky a tak kotouč skončil v boční síti na vnější straně. Šok však svým hostům připravilo útočné trio Nick Mähler, Matěj Zeman a Tobiáš Pastor. Zeman pelášil k brance, před ní se mu na paty pověsil jeden z obránců, a tak kotouč místo zakončení poslal na Tobiáše Pastora, který pálil do části branky, kterou Tuláček uvolnil, když se přesouval kvůli zákroku proti Zemanovi. Tato akce Matěje Tuláčka vyhnala z branky a jeho místo zaujal Petr Antoš.

Energetici své hosty nepouštěli do větších akcí a jakmile se dostali na dohled branky, tak je okamžitě obstoupili a obrali je o kotouč nebo jim znemožnili zakončení. Další branka padla ve hře čtyři na čtyři v čase 14:20, kdy se prosadil Ondřej Postl. V čase 15:45, když se znovu hrálo ve čtyřech hráčích na každé straně, udeřil Matěj Zeman, který do mezikruží dostal nabito zpoza branky od Matěje Pelikána. Na betonech Antoše skončila dělovka Vojtěcha Váni. Na druhé straně nad Oršulákovou brankou proletěl kotouč po ráně Samuela Šmerdy. Šanci na čisté konto Michalovi Oršulákovi sebral Dominik Kučera v čase 19:32. Energetici odmítli gól do šatny a v čase 19:50 naopak udeřil Vít Záhejský. Stav po první třetině byl 6:1.

Do branky Dynama se ve druhé třetině opět postavil Matěj Tuláček. Pardubičtí mladíci okamžitě vletěli do pásma a zahájili zteč na branku energetiků. Jejich snahy však narážely na obranu domácích a chvílemi jim svými zákroky docela dost pil krev Michal Oršulák. V jednu chvíli zůstal brankář Energie s jedním ze spoluhráčů sedět v brance a zuby nehty se bránili proti dorážce. Vysvobodilo je až přerušení hry. Po této akci si šel na trestnou lavici odpočinout jeden z hostů. Energetici však nabídnutou početní výhodu nevyužili. Michal Oršulák se ve druhé části docela zapotil a před některými střelami jen tak tak sklapl betony. Zvlášť spadeno měl na Erika Úlehlu, který maření svých střel nesl dost těžce. Přes Oršuláka nedokázal několikrát dostat kotouč ani Štěpán Lempach. Několik šancí měl i David Krčál nebo Dominik Kučera. Po jednom z pokusů o dorážení musel situaci před Oršulákem uklidňovat rozhodčí.

V poslední části se hned v úvodu dostal do akce Tom Kaštánek, ale jenom orazítkoval Oršulákův beton. Podobně na druhé straně dopadl i Vít Záhejský. Pardubičtí se nevzdávali a neustále se snažili dostat do pásma a zvrátit stav utkání. Parádní únik předvedl opět Matěj Zeman, který si cestou obhodil jednoho z obránců, ale nakonec byl před brankou dohnán a nedostal se k zakončení. Dělovka Samuela Šmerdy minula horní břevno branky a zaduněla o zadní mantinel. Minutu na to vypukla gólová radost na domácí střídačce. Tobiáš Pastor se před brankou nedostal k zakončení, a tak do kotouče plácl za ní a ten po odrazu zaplul mezírkou kolem tyčky za záda Matěje Tuláčka. Těsně před polovinou poslední třetiny vedli energetici už 7:1. Pardubičtí se ale nevzdávali a neustále bojovali a snažili se dostat k Oršulákovi. Jejich snahy však vyšly naprázdno. V čase 55:52 svou střelou David Poizl zvýšil vedení energetiků na 8:1 a to byl nakonec i výsledek dnešního duelu.

Martin Gombár (HC Energie Karlovy Vary): Vstup do utkání se nám povedl, a to podle mého názoru určilo výsledek. Bohužel ve druhé třetině jsme měli výpadek a soupeř se dostal do hry. Myslím si, že ve druhé třetině byl lepší. Do třetí části jsme opět vstoupili koncentrovaní. Hru jsme zlepšili, přesto to nebylo to, co bychom podle našich představ chtěli hrát.