Karlovarské střelce vynuloval Veřmiřovský. Dorost se z Pardubic vrací s prázdnou

Po vysoké výhře v Přerově narazili energetici v Pardubicích. Do domácí branky se postavil reprezentant David Vermiřovský, který za svá záda nepustil ani myš, natož puk. Po první třetině byl stav 1:0 a nic nenasvědčovalo tomu, co následovalo ve druhé části. Energetici během necelých šesti minut inkasovali pět gólů. Do konce druhé části dorost Dynama skóroval ještě dvakrát. Karlovarští mladíci rozhodně nezaháleli a poslali na Davida Veřmiřovského dvacet osm střel, ale pardubický gólman předváděl parádní zákroky a čisté konto si udržel. Dorost Energie tak zůstal bez bodů.
Extraliga dorostu, 13. kolo, pá 16.2.2024, Pardubice, enteria arena
Pardubice
8:0
1:0, 7:0, 0:0
Branky a nahrávky: 15:47 Korec (Novák, Lempach; 5/5), 20:33 Krčál (Sekanina, Korec; 5/5), 21:17 Křečan (Novák, Korec; 5/5), 24:06 Mikeska (5/5), 25:26 Novák (Korec, Novosad; 5/5), 25:58 Drábek (5/5), 30:09 Lempach (Krčál, Sekanina; 5/5), 38:28 Joska (Jaroš, Vápeník; 5/5). Rozhodčí: Hort – Kalina, Kopecký. Diváci: 60. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 8:0.
diváci60
Pardubice: Veřmiřovský – Koudelka, Vápeník, Novosad, Jansa, Šurc, Řivnáč, Křečan, Jaroš – Novák, Korec, Úlehla, Mikeska, Joska, Drábek, Sekanina, Krčál, Lempach.
Karlovy Vary: Kašpar – Čermák, Dyk, Pelikán, Kůrka, Gombár, Vrzal – Kváš, Staněk, Šilhan, Poizl, Sedláček, Kyncl, Habla, Tomek.

Vojtěch Faltys (HC Dynamo Pardubice):

V první třetině bylo znát, že jsme týden nehráli. Trochu pokulhávala kombinační hra, bylo to takové syrové. Šli jsme do kabiny za stavu 1:0, řekli jsme si, co chceme zlepšit a prvních deset minut té druhé třetiny pak bylo dobrých. I přesto, že ta třetina byla na střely celkem vyrovnaná, nám tam napadalo všechno, co mohlo a pak už se jen dohrávalo.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Z našeho pohledu jsme první ani třetí třetinu vůbec neodehráli špatně. Ve druhé třetině se stalo to, co se stalo a věřím, že se z toho poučíme a připravíme se do dalšího zápasu.