Karlovarští bojovníci zdolali i Hradec

HC Energie - Mountfield HK 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Hokejisté Energie si z víkendu odnesou plný počet bodů a jejich pozice v tabulce vypadá výrazně veseleji. V neděli odpoledne v KV Areně napodobili výkon z pátku a týmovým bojovným výkonem zdolali dalšího favorita. Do sítě Mountfieldu se trefili Vojtěch Tomeček a Roman Pšurný, formu potvrdil i brankář Vladislav Habal.
Tipsport extraliga, 5. kolo, ne 21.9.2014
Mountfield HK
2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 19. Tomeček, 22. Pšurný (Skuhravý) – 54. Kudrna (Slovák, Šimánek). Rozhodčí: Šindler, Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Diváci: 2863. Střely na branku: 14:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Habal – Sičák, Harant, Redlihs, Tomeček J., Deyl, Šmach, Dvořák – Vachovec, Kverka, Duda – Pšurný, Balán, Hruška D. – Štals, Skuhravý, Tomeček V. – Heizer, Hruška R., Gorčík
Mountfield HK: Kantor – Frühauf, Slovák, Mikuš, Jank, Vašíček, Plánek, Piegl – Šimánek, Mertl, Kudrna – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Skokan – Valcourt, Nedvídek, Beránek.

Úvodní třetina byla velice vyrovnaná. Oba celky se opravdu snažily, aby nechybily a vstřelily co možná nejrychlejší branku. Šancí bylo k vidění mnoho na obou stranách, avšak na první střelu, která by skončila mezi třemi tyčemi, se čekalo dlouho. Pěkné šance se dostalo například mladému energetikovi Sebastianu Gorčíkovi, kterému však v poslední chvíli sjel puk z hole. Na druhé straně měl zase velkou příležitost po skvělé přihrávce Pláněk. První branka nakonec přišla až v samotném závěru třetiny. Střela od modré se dostala k dorážejícímu Štalsovi, puk se motal kolem brankoviště, než ho nakonec do odkryté svatyně poslal Vojtěch Tomeček. To bylo v první třetině vše a diváci se mohli dále těšit z vyrovnaného utkání.

Ve druhé třetině byla mírně lepší Energie, které více bruslila, byla aktivnější a rychlejší na puku. Hned ve druhé minutě se po chybě Jiřího Vašíčka, který nezachytil vyhazovaný puk, dostali do brejku dva na jednoho Václav Skuhravý a Roman Pšurný. První jmenovaný udělal kličku obránci a nádherně přihrál Romanu Pšurnému, přímo před prázdnou polovinu branky. Takový puk už nebyl problém uklidit za čáru. I nadále se prosazovali ve hře spíše domácí, ale k brance už to nevedlo. V závěru třetiny měli energetici ještě přesilovku, která jim však k navýšení náskoku nepomohla.

Hosté naskočili do třetí třetiny v daleko vyšším tempu, než v předchozí třetině. Brzy se dostal ke skvělé příležitosti Kudrna, který však po přihrávce od Mertla v koncovce neuspěl. Ale ani Západočeši nebyli bez šancí. Daleko od třetího vsítění neměl ani Jaromír Kverka, který v pokleku minul Dudovu přihrávku. Nakonec se však dočkali i hosté. Střelu Tomáše Slováka perfektně tečoval Jaroslav Kudrna. S touto změnou letové dráhy puku už Habal nemohl nic dělat. V závěrečné části hry byl jednoznačně silnější Mountfield, možná i díky většímu prostoru, protože domácí se zaměřili hlavně na defenzivu. Obranná činnost však nebyla dnes slabou stránkou karlovarské Energie a tak i poměrně v poklidu, vyjma posledních sekund, ubránila své vedení až do konce. Tým z lázeňské metropole tedy nakonec může slavit už druhé tříbodové vítězství.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Aktuálně hrajeme na dva týmy. Jeden hraje stabilně a umí to, druhý hraje labilně a nevyrovnaně. Dnes to z naší strany byla kopie zápasu s Libercem. Ten jsme také začali dobře, pak jsme ale z nějakého neznámého důvodu začali hrát úplně jiný zápas a k dobrému výkonu už jsme se nedokázali vrátit. Budeme mít ještě hodně práce, abychom do našich výkonů vnesli stabilitu. Vary dnes vyhrály zaslouženě.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Soupeř jednoznačně zachytil úvod utkání a do první inkasované branky byl aktivnější. My jako bychom se hledali a zjišťovali, zda jsme schopni navázat na výkon proti Spartě. Když jsme utloukli gól na 1:0, klukům narostlo sebevědomí, což jsme potvrdili ve druhé třetině. Ve třetí třetině jsme se hodně zaměřili na obranu středního a obranného pásma. Kluky musím pochválit, dnes šli na krev a odvedli týmový výkon. Jiným způsobem my body získávat nebudeme.