Karlovarští dorostenci pokračují v bodové šnůře!

SD: HC Energie - HC Slavia Praha (1:1, 0:0, 2:0)
Karlovarští dorostenci ve čtrnáctém kole přehráli na domácím ledě pražskou Slavii 3:1 a i nadále zůstávají bez porážky v základní hrací době. O dvě branky energetiků se postaral František Klejna, který tak stylově oslavil pozvánku do české reprezentační sedmnáctky.
Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 15.10.2016, KV Arena
Slavia
3:1
1:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 14. Petrov (Hotěk, Štaif), 44. Klejna (Šik, Bečka), 55. Klejna – 17. Hradil (Šilhán). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: Bez využití. Diváci: 145. Střely na branku: 33:33.
Karlovy Vary: Beran – Bernáth "A", Štaif, Zavřel, Přibyl, Kala, Klejna, Cankov – Šik, Bečka "C", Prošek, Hotěk, Halberštát "A", Petrov, Slabý, Holub, Tlačil, Habr
Slavia: Vecka – Melovič "A", Vobořil "C", Zderadička, Holý, Duda, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Martínek, Furch

Začátek zápasu vyšel lépe domácímu celku, který se hned od úvodních minut natlačil před hostující branku. Ve 14. minutě se energetici dokázali poprvé v utkání gólově prosadit, když po skvělé souhře Michala Hoťka a Petra Štaifa poprvé rozvlnil síť hostující branky Daniil Petrov. Sešívaní však s odpovědí dlouho nečekali a po třech minutách srovnali skóre utkání. Karlovarští po chybách v obraně nechali mnoho prostoru svému soupeři a Jakub Šilhán přesně přihrál na hokejku Damiena Hradila, který přesně poslal puk za záda Adama Berana.

Druhá část začala v režii Slavie, která po svém prvním gólu i nadále hýřila aktivitou. Karlovarští mladíci se však nenechali zahanbit a Slavii byli více než vyrovnaným soupeřem. I přes několik vyloučení na obou stranách se skóre neměnilo a po čtyřiceti minutách hry stále platil nerozhodný stav.

Třetí třetinu začali hosté v početní převaze, ve které sice byli aktivní, ale nedokázali se gólově prosadit. S tím však neměli problém domácí hokejisté, které ve 44. minutě poslal podruhé v zápase do vedení přesnou střelou od mantinelu František Klejna. Hosté ve snaze o vyrovnání vrhli všechny své síly do útoku, to však často vytvářelo prostor pro domácí, kteří mohli útočit do otevřené obrany hostů. Když se pak na začátku 55. minuty podruhé v utkání prosadil střelou z mezikruží František Klejna, málokdo už pochyboval o vítězství domácích hokejistů. Svěřenci trenéra Václava Eismanna dvougólový náskok udrželi až do závěrečné sirény a po dalším tříbodovém zisku si upevnili druhé místo v tabulce skupiny Západ.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Dnes jsme narazili na soupeře, který se prezentoval vynikající defenzivou a hrál zarputilý hokej. My jsme s ním měli obrovské problémy. Vyhráli jsme utkání, kdy se nám herně nedařilo. Po dvou třetinách se to vítězství mohlo přiklonit na obě strany. Nám pomohly dvě krásné rány Františka Klejny. Jsme rádi, že jsme zvládli utkání, kdy nám to nešlapalo, tak jak bychom si představovali.