HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští junioři rozdrtili Jihlavu, Klejna vystřelil bonusový bod

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 7:0 (1:0, 3:0, 3:0 - N 1:0)
V druhém kole nadstavby juniorské extraligy se energetici utkali s Jihlavou a i napodruhé v nadstavbě brali všechny čtyři body, když po vysoké výhře 7:0 brali i bonusový bod v prodloužení. V zápase zazářil Radek Prošek, který vybojoval čtyři body do tabulky kanadského bodování, nebo Jakub Kašpar, který vychytal čisté konto.
DHL extraliga juniorů, 2. kolo, so 1.12.2018
Karlovy Vary
Jihlava
7:0
1:0, 3:0, 3:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 13. Bernáth (Holub, Křehlík), 28. Novák (Prošek), 31. Prošek (Hotěk, Bernáth), 37. Černý (Záruba, Holub), 46. Hotěk (Prošek), 46. Záruba (Černý, Remeš), 48. Křemen (Klejna, Bernáth), 61. Klejna (Prošek, Hotěk). Rozhodčí: Svoboda – Malý, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Piskač 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 7:0.
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Prošek – Jiskra, Hotěk, Křehlík – Holub, Černý, Křemen – Remeš
Jihlava: Chaloupek (od 48. Javůrek) – Pískač, Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Rašín – Brož, Menšík, Chlubna – Krajíček, Havel, Čermák – Juda, Barák

Komentář k utkání

První perioda přinesla pouze jediný gól. V 13. minutě se během zmatku před jihlavskou klecí pár sekund po konci přesilovky prosadil Filip Bernáth, když přijmul přihrávku od Davida Holuba a Michala Hoťka. Mimo to bylo k vidění několik šancí, například v 15. minutě, kdy se pokusil skórovat jeden z karlovarských útočníků, jeho střelu ovšem Chaloupek pohotově vyrazil lapačkou.

Ve druhé periodě energetici navýšili své vedení o tři góly. Nejdříve skóroval v 28. minutě Filip Novák, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Chaloupkem a přehodil ležícího gólmana hostí. Na další gól se nečekalo dlouho, v 31. minutě Michal Hotěk získal puk, který se po dorážce odrazil od Chaloupkova betonu, přihrál ho Radku Proškovi, který ho jen střelil do prázdného místa v brance. V 37. minutě se prosadil Daniel Černý, když svou jednoduchou střelou z levého kruhu překonal Chaloupka a posunul do domácí do vedení 4:0.

Spolu s třetí třetinou přišly i další góly Karlových Varů. V 46. minutě se prosadil Michal Hotěk, když po přihrávce od Radka Proška nasměroval puk do jihlavské branky. Devět sekund na to skóroval po nádherné kombinaci Richard Záruba. V 48. minutě vstřelil z levého kruhu gól také Adam Křemen.

V nadstavbovém prodloužení stačilo domácím 35 sekund, aby skórovali. Radek Prošek spolu s Františkem Klejnou ujížděl na branku. Těsně před Javůrkem mu přihrál a Klejna tak zakončoval do prázdné místa v brance, kam se jihlavský brankář nestihl přesunout.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (K. Vary): Samozřejmě s výsledkem a body jsme spokojeni. Myslím si, že je potřeba dát kredit soupeři, protože přijel s mladým týmem. První třetinu hráli s kvalitní a organizovanou obranou a my, když jsme dali třetí branku, jsme to utkání už měli jasně pod kontrolou a režírovali jsme ho až do konce.