HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští junioři rozdrtili Jihlavu, Klejna vystřelil bonusový bod

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 7:0 (1:0, 3:0, 3:0 - N 1:0)
V druhém kole nadstavby juniorské extraligy se energetici utkali s Jihlavou a i napodruhé v nadstavbě brali všechny čtyři body, když po vysoké výhře 7:0 brali i bonusový bod v prodloužení. V zápase zazářil Radek Prošek, který vybojoval čtyři body do tabulky kanadského bodování, nebo Jakub Kašpar, který vychytal čisté konto.
DHL extraliga juniorů, 2. kolo, so 1.12.2018
HC Energie Karlovy Vary
HC Dukla Jihlava
7:0
1:0, 3:0, 3:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 13. Bernáth (Holub, Křehlík), 28. Novák (Prošek), 31. Prošek (Hotěk, Bernáth), 37. Černý (Záruba, Holub), 46. Hotěk (Prošek), 46. Záruba (Černý, Remeš), 48. Křemen (Klejna, Bernáth), 61. Klejna (Prošek, Hotěk). Rozhodčí: Svoboda – Malý, Charvát. Vyloučení: 3:7, navíc Piskač 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 7:0.
HC Energie Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Prošek – Jiskra, Hotěk, Křehlík – Holub, Černý, Křemen – Remeš
HC Dukla Jihlava: Chaloupek (od 48. Javůrek) – Pískač, Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Rašín – Brož, Menšík, Chlubna – Krajíček, Havel, Čermák – Juda, Barák

Komentář k utkání

První perioda přinesla pouze jediný gól. V 13. minutě se během zmatku před jihlavskou klecí pár sekund po konci přesilovky prosadil Filip Bernáth, když přijmul přihrávku od Davida Holuba a Michala Hoťka. Mimo to bylo k vidění několik šancí, například v 15. minutě, kdy se pokusil skórovat jeden z karlovarských útočníků, jeho střelu ovšem Chaloupek pohotově vyrazil lapačkou.

Ve druhé periodě energetici navýšili své vedení o tři góly. Nejdříve skóroval v 28. minutě Filip Novák, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Chaloupkem a přehodil ležícího gólmana hostí. Na další gól se nečekalo dlouho, v 31. minutě Michal Hotěk získal puk, který se po dorážce odrazil od Chaloupkova betonu, přihrál ho Radku Proškovi, který ho jen střelil do prázdného místa v brance. V 37. minutě se prosadil Daniel Černý, když svou jednoduchou střelou z levého kruhu překonal Chaloupka a posunul do domácí do vedení 4:0.

Spolu s třetí třetinou přišly i další góly Karlových Varů. V 46. minutě se prosadil Michal Hotěk, když po přihrávce od Radka Proška nasměroval puk do jihlavské branky. Devět sekund na to skóroval po nádherné kombinaci Richard Záruba. V 48. minutě vstřelil z levého kruhu gól také Adam Křemen.

V nadstavbovém prodloužení stačilo domácím 35 sekund, aby skórovali. Radek Prošek spolu s Františkem Klejnou ujížděl na branku. Těsně před Javůrkem mu přihrál a Klejna tak zakončoval do prázdné místa v brance, kam se jihlavský brankář nestihl přesunout.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (K. Vary): Samozřejmě s výsledkem a body jsme spokojeni. Myslím si, že je potřeba dát kredit soupeři, protože přijel s mladým týmem. První třetinu hráli s kvalitní a organizovanou obranou a my, když jsme dali třetí branku, jsme to utkání už měli jasně pod kontrolou a režírovali jsme ho až do konce.