HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští podlehli o dvě branky pražské Slavii

ELH: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Energetici nenavázali na zápas s Plzní, a podlehli svěřencům Vladimíra Růžičky. Energie musela celý zápas dotahovat náskok soupeře, nakonec se jí ale podařilo skórovat jen jednou. Trefil se Vojtěch Kloz po asistenci od Lukáše Pecha, který nadále stoupá tabulkou produktivity. Klozova trefa už však velký obrat nenastartovala, a tak Energie odjíždí s prázdnou. Šanci na reparát budou mít karlovarští v pátek, kdy se střetnou v rámci Podkrušnohorského derby s Litvínovem.
Tipsport extraliga, 5. kolo, út 25.9.2012, O2 Arena
Slavia
Karlovy Vary
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 11. Kalla (Kadlec, Sobotka), 34. Červenka (pen.), 42. Hertl (Kuboš, Žejdl) - 43. Kloz (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2 682. Střely na branku: 30:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Slavia: Kopřiva - Kempný, Dresler, Kadlec, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Kučný - Sobotka, Červenka, Kalla - Krenželok, Hertl, Žejdl - Sklenář, Růžička, Tomica - Micka, Jelínek, Poletín - Alinč
Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gulaši, Gründling, Prošek, Látal, Kloz, Rohan M. - Košťál, Skuhravý, Zucker - Koblasa, Vachovec, Rohan T. - Zaťovič, Pech, Kumstát - Skladaný, Pohl, Heřman - Doležal

Komentář k utkání

Zápas týmů ze spodní části tabulky – i tak by se dal nazvat duel mezi pražskou Slavií a karlovarskou Energií. Ani jednomu týmu se zatím příliš nedařilo. Domácí z pěti zápasů dokázali vyhrát pouze jediný zápas, hosté si ze čtyř utkání odvezli jednu výhru a jednu porážku po samostatných nájezdech.

Nemohoucnost obou týmů se projevila již na začátku utkání, když do páté minuty ani jediný tým nedokázal vytvořit žádnou šanci, dokonce se nezvládli usadit v útočném pásmu. První šance domácích přišla v páté minutě, když byl za sekání vyloučen energetik Petr Koblasa. Slávisté z této příležitosti nedokázali nic vytěžit.

První nebezpečnější akce přišla až v šesté minutě, kdy se do samostatného nájezdu dokázal probojovat Jelínek, ale jeho pokus o zakončení bez potíží zlikvidoval připravený Mensator. Vyrovnané skóre vydrželo až do jedenácté minuty. Po několika nepřesných přihrávkách se kotouč dostal na hůl Jaroslava Kally, který ho lehkou tečí posunul do odkryté brány – 1:0.

Hráči začali opět velmi opatrně a hra se zlepšila až v polovině zápasu, ale do čtyřiatřicáté minuty si nedokázal ani jediný hokejista vytvořit žádnou větší šanci. Až v té minutě se Červenka probojoval do samostatného nájezdu, ale byl faulován Doležalem, a tak bylo nařízeno trestné střílení, kterého se podle pravidel musel ujmout faulovaný hráč. Růžička si na tuto akci vzal raději oddechový a vyplatilo se. Roman Červenka si najel zprava, před brankářem pukem zamíchal a trefil kotouč mezi Mensatorovu ruku a beton – 2:0.

Poslední dějství začalo mnohem lépe, než předchozí dvě. Již po jednasedmdesáti vteřinách vybojoval Žejdl kotouč u mantinelu a pohotově ho přihrál najíždějícímu Tomášovi Hertlovi, který svou bezchybnou střelou zvedl stav utkání na 3:0.

Karlovarským se nula na jejich straně příliš nelíbila, a tak se rozhodli trochu zabojovat. Po vyhraném buly před Kopřivovovou brankou poslal Pech kotouč volnému Vojtěchu Klozovi, který se ve zmatečné situaci nejlépe zorientoval a poslal puk za brankářova záda – 3:1.

Červenobílí chtěli své tříbrankové vedení zpět a dopomoci jim mohlo i vyloučení Zuckera, hájícího karlovarskou Energii. Po několika kombinacích se ke střele odvážil Červenka, kterému se podařilo trefit tyč. Jako by toho nebylo pro karlovarského brankáře málo, odražený kotouč se dostal zpátky k modré na hůl Kadlece. Ten se střelou neváhal a napodobil svého kolegu tím, že trefil další tyč. Po těchto střelách se zmatený rozhodčí jel raději poradit s videorozhodčím, který po důkladném prozkoumání videozáznamu gól neuznal.

Do konce zápase se ovšem ani jednomu týmu nepodařilo stav utkání zvrátit. Karlovarští se snažili ještě využít power-play, což málem zužitkoval Červenka, ale přes tři bránící hráče se nedostal. Slávisté si tak připisují druhou výhru v sezoně.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): My jsme samozřejmě spokojeni za body, potřebovali jsme je. Jsme rádi, že jsme dali víc jak jeden gól, přesto nejsme příliš spokojeni s koncovkou, pořád to není ono. Čeká nás velice náročná série. Hrajeme zápasy téměř každý druhý den, proto jsme rádi, že jsme do toho těžkého období vstoupili vítězně.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a věděli jsme, že Slavia má v útoku velkou sílu, Červenku se Sobotkou. Nechtěli jsme na ně nasazovat jedny a ty samé hráče, aby se neunavili. Náš plán, ale příliš nevyšel, stejně nám dali dvě branky a kvalita hráčů z NHL převládla.

Fotogalerie

Související články