Karlovy Vary jsou z pohárových bojů vyřazeny

Ch o m u t o v - Souboj s prvoligovým Chomutovem o postup do základní skupiny Tipsport Cupu karlovarské Energii vůbec nevyšel. Na úvodní trefu Ziky odpověděli dvěma slepenými góly těsně před koncem první třetiny Kraus a Opatovský. Hrdinou utkání se stal chomutovský obránce Petr Pospíšil, jenž nejprve ve druhé třetině vyrovnal a ve 45. minutě dokonce vsítil postupovou branku. Porážka 3:2 (1:2, 1:0 a 1:0) na ledě KLH Chomutov znamená pro HC Energii vyřazení z dalších bojů v českém ligovém poháru.
Přípravné zápasy, TsC1, čt 20.2.2003
Chomutov
3:2
36. a 45. Pospíšil, 15. Zika - 19. Opatovský, 19. Kraus

V rámci Českého hokejového poháru přijel dnes na led Chomutova extraligový tým Karlových Varů, který letos zažívá svoji nejlepší sezónu v extralize a má reálnou šanci dostat se do playoff. V bílomodrém dresu chyběl nejproduktivnější hráč domácích Michal Jeslínek, který dostal volno a zítra nastoupí za Litvínov. Volno dostal také Kamil Jarina, v brance ho zastoupil mladý Adam Vrba.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří na svého soupeře vlétli bez zbytečného respektu. Velké problémy karlovarské obraně dělal zejména útok Radka Šípa, který několikrát po sobě zavřel hosty v obranné třetině. V 10. minutě elegantní zadovkou uvolnil Petr Jíra svého kolegu Šípa, ale Pejchar byl při jeho pokusu pozorný. Ovšem v 15. minutě už se domácím podařilo Rudolfa Pejchara překonat, Lukáš Zika tvrdě vypálil od modré čáry a puk si našel cestu až do sítě - 1:0. Radost domácích netrvala dlouho, hosté začali lépe bruslit a v 19. minutě už bylo vyrovnáno. Vrbu v domácí brance překonal Opatovský - 1:1. Hned po buly se puku zmocnil Kraus projel až do útočné třetiny, nikým neatakovaný objel branku a přesnou ranou do horního růžku otočil během 20ti vteřin skóre zápasu - 1:2. Do šaten tedy odcházeli veselejší hosté.

Vedení jakoby hráčům Energie stačilo a do druhé části hry nastoupili znovu ve vlažném tempu. Chomutov si vypracoval několik dobrých příležitostí. Velkou smůlu měl Šíp, který z úhlu nastřelil tyč. Na druhé straně se neprosadil Bauer ani Opatovský. Až ve 36. minutě tečoval střelu Lukáše Ziky od mantinelu obránce Petr Pospíšil a bylo opět vyrovnáno - 2:2. V této části utkání byly hosté pasivní a nevytvořili si téměř žádnou vyloženou šanci.

V závěrečné třetině se očekával velký nápor extraligového celku. Hosté dobře napadali domácí rozehrávku, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázali. Když neuspěl Kraus ani Němeček, tak udeřilo na druhé straně. V závěru přesilovky pět proti třem se znovu prosadil Petr Pospíšil a svým druhým gólem v zápase od modré čáry otočil ve 45. minutě skóre ve prospěch domácích - 3:2. Až v této chvíli začali hráči Energie více bruslit, ale brankář Vrba držel postupové naděje domácích. Hosté se nedokázali prosadit ani v závěrečné power-play a Chomutov se tak radoval ze zaslouženého postupu.