Litvínov vysoko přehrál Vlčí smečku

JUN: HC Energie - HC Litvínov 3:7 (0:1, 2:4, 1:2)
Podkrušnohorské derby karlovarským juniorům nevyšlo. Do zápasu nevstoupili vůbec dobře a už ve 23. vteřině inkasovali gól. Litvínov se snažil navázat na dobře odehranou první třetinu a podařilo se mu to znovu krátce po přestávce a to gólovou smrští, na kterou nedokázali energetici zareagovat. I přes góly Zikmunda, Babky a Osmíka prohráli vysoko 3:7.
DHL extraliga juniorů, 41. kolo, čt 18.2.2016, KV Aréna
3:7
0:1, 2:4, 1:2
Branky a nahrávky: 33. Zikmund, 40. Babka (Svoboda, Pajk), 42. Osmík (Zikmund) – 1. Stříbrný (Šimeček), 21. Havelka (Šimeček, Stříbrný), 22. Stříbrný (Franc), 24. Bečvář (Helt), 25. Jícha (Helt), 43. Ujfaluši (Šimeček, Březák), 53. Stříbrný (Šimeček). Rozhodčí: Sýkora – Suchánek, Šimán. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132. Střely na branku: 40:36.
Karlovy Vary: Frček (Kuchař od 23.) – Truhlář, Rulík "C", Vodička, Pajk, Michálek "A", Dudek, Beer – Svoboda, Zikmund "A", Davídek, Nguyen, Osmík, Vrána, Čejka, Janata, Hendrych, Procházka, Babka
Litvínov: Spěšný – Brejžek, Březák, Šíp, Šefl, Franc, Jonák, Havelka, Šimeček "C", Stříbrný, Helt, Ujfaluši "A", Jícha, Bečvář, Bárdoš, Chmelař

První třetina začala lépe pro celek hostů. Po úvodním buly se Litvínov zmocnil puku a po přihrávce Šimečka se ujal kotouče Stříbrný, který ve 23. vteřině rychle dojel před bránu a pohotově se opřel do hokejky a poslal puk za nepřipraveného Frčka. Karlovarští opařeni inkasovaným gólem, nedokázali konkurovat svému soupeři a spíše se bránili. Litvínovští posílali střelu za střelou, ale Frček držel svojí bránu bez dalšího inkasovaného gólu. První dvě vyloučení přišli na straně hostů, avšak energetici nevyužili ani jednu z nich. Karlovarští se v druhé polovině první třetiny zvedli svůj výkon. Největší příležitost měl Milan Davídek, který svůj samostatný únik mezi obránci nedokázal proměnit v gól. První třetina skončila za stavu 0:1 pro domácí.

Druhá třetina začala velmi aktivně ze strany hostů. Nejdříve po 26. vteřinách od úvodního buly se puku ujal Martin Havelka, který pohotově zvýšil skóre. Neuběhli ani dvě minuty a Litvínov znovu dal gól. Tentokrát se znovu prosadil Josef Stříbrný, který dal v zápase již druhý gól. Po dalších 69 vteřinách střílel Jan Bečvář, který dal gól vystřídanému Kuchařovi. Karlovarští ihned požádali o oddechový čas, který nejspíš domácím příliš nepomohl, protože Litvínov znovu dal gól, když ke konci 25. minuty dal branku Josef Jícha,a zvýšil náskok na pět branek. Karlovarští se snažili vrátit do utkání a to se také povedlo, když se ve 32. minutě prosadil Ladislav Zikmund svojí perfektní sólovou akcí, a tak vstřelil první gól Vlčí smečky. Výkon energetiků se zlepšoval a Karlovarští ještě ve druhé třetině dokázali vstřelit druhý gól. Podařilo se jim to deset vteřin před závěrečnou sirénou, kde se dokázal prosadit Daniel Babka.

Závěrečná třetina začal lépe pro domácí. Nejdříve byl vyloučen Brejžek a po 29 vteřinách se dokázal po přihrávce od Zikmunda prosadit Martin Osmík, který zakončoval do odkryté části brány. Karlovarským radost moc dlouho nevydržela, protože 22 vteřin po vstřelení gólu byl potrestán Ondřej Kuchař na dvě minuty za vystřelení puku mimo ledovou plochu. Trest odpykával Kamil Svoboda, ale na trestné lavici si moc neposeděl, protože po 13 vteřinách okamžitě Petr Ujfaluši zvyšoval náskok Litvínova na tři branky. Tlak domácích nepolevoval i přes nepříznivý stav. Na domácích energeticích byla znát únava a Litvínov si nenechal zápas vzít. V 52. minutě ještě přidal sedmý gól Litvínova Josef Stříbrný a završil svůj hattrick. Ke konci zápasu se ještě nechali Karlovarští dvakrát vyloučit a zápas bez větších incidentů na ledě skočil příznivě pro Litvínov, který si odvezl na sever Čech plný počet bodů.