Mládež: dorost podlehl Kladnu na nájezdy, junioři naopak loupili

Dorost: HC Energie - HC Kladno 2:3 sn - Karlovarští dorostenci dnes statečně bojovali s vrstevníky z Kladna, jenže ani 65 minut vítěze neukázalo. Energetici v utkání dvakrát vedli a Kladenští se museli zachraňovat i v posledním nájezdu, jenže nakonec si trocha štěstí sedla na jejich hole. Za domácí skórovali Kverka a Lukáš Vrána (na snímku). Junioři vyzvali v pátek KEB Kladno a radujíc se z výhry 4:2. Na všech brankách Energie se podílel Jan Topinka.
Extraliga dorostu, 36. kolo, pá 16.1.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
2:3sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0
Branky: 10. Kverka, 33. Vrána – 32. Gottlieb (Stach) 52. Doskočil (Stach, Sekáč), rozhodující nájezd Sekáč. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 0-0. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Rozhodčí: Florián. Diváci: 35.
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) – Hluchý, Lintemer, Urbančok, Doskočil, Vilhem, Liška, Gombár, Troška – Táborský, Švec, Bečka – Winkler, Formánek, Zadražil – Vrána, Svoboda, Kubáč – Tomeček, Kverka, Záhora. Trenéři: Mlejnek a Kverka.
Kladno: Ilašenko (Sýkora) – Steigauf, Kolařík, David, Motejlík, Doudera, Pfeifer – Gottlieb, Obr, Doskočil – Sekáč, Kalla, Dittrich – Strnad, Stach, Hammerbauer – Novák, Vodička, Znamenáček – Redlich. Trenér: Lidický.

Úvodní třetinu vyhráli energetici 1:0, když akci v desáté minutě dvou na jednoho zakončil střelou mezi betony brankáře Ilašenka útočník Jaromír Kverka. Obě mužstva předváděly celou první část opatrnou hru. Vycházely ze zabezpečené obrany a do útoku se nějak nehnaly.

Druhé dějství skončilo smírem 1:1. Nejprve hosté vyrovnali. Martin Gottlieb zůstal ve 32. minutě na okamžik sám mezi kruhy. Výborně ho zpoza branky našel Stach a střelec neměl problém zavěsit. Energie se dostala opět do vedené o minutu a půl později Lukáš Vrána dravě bojoval na brankovišti a to se nakonec domácím vyplatilo.

Během druhé třetiny utrpěla Energie jednu ztrátu. Jaromír Kverka, který vyniká v dorosteneckém karlovarském útoku, musel odstoupit. Během jednoho střídání mu nastřelili kotník a musel být odvezen s podezřením na zlomeninu.

Třetí část se nesla v duchu udržet vedení Karlových Varů. Středočeši tlačili, ale nedokázali se do 52. minuty prosadit. To se do listiny střelců zapsal Doskočil. V závěru třetí dvacetiminutovky mohlo jít Kladno do vedení, ale brankář Honzík se vyznamenal.

V prodloužení si energetici zahráli přesilovku čtyři na pět, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Na řadu tak museli přijít samostatné nájezdy a až v páté sérii rozhodl Sekáč o výhře Kladna.

Karel Mlejnek (trenér K. Varů): V sestavě, ve které jsme nastoupili, jsme odehráli výborný zápas. Soupeř přijel téměř v té nejsilnější sestavě. Naši hráči k utkání přistoupili s tím, že ho chtějí vyhrát. Já teď po zápase nemůžu klukům nic vyčíst, protože hráli opravdu na sto procent. Naší slabinou jsou samostatné nájezdy, protože jsme je odehráli sedmkrát a v šesti případech jsme neuspěli. Na tom budeme muset hodně zapracovat. Co se týče Jaromíra Kverky, tak až se vrátí z nemocnice, tak budeme vědět, jestli to je naštípnuté a nebo jenom naražené.