Mladší dorost: V odvetě uspěly Vary

Ústí nad Labem - Jeden ze zápasů 14. kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu - skupiny západ byl na programu dne i v Ústí nad Labem. Do ústecké Zlatopramen Areny zavítal celek HC Energie Karlovy Vary, jenž přijel odčinit porážku z vlastního kluziště, kde Lvi v rámci 5. kola vyhráli 1:4. Dnes bylo k vidění celkem devět branek, šťastnějším po šedesáti minutách byli hosté, kterým se podařilo v odvetě uspět a odvézt si z ústeckého ledu tři body.
ELIOD servis extraliga mladšího dorostu, 14. kolo, st 17.11.2010, Zlatopramen Arena
Ústí n. L.
4:5
1:1, 1:3, 2:1
Branky a nahrávky: 14. Řídel (Andres, Patzelt), 40. Šimanovský (Baránek), 55. Ordoš, 56. Sýkora (Straka) - 18. Vrána (Michálek), 27. Zikmund (Hroch), 32. Molnár (Šafář), 34. Jirušek (Opatrný), 43. Zikmund (Řezníček). Rozhodčí: Knapík - Pospíšil, Heller. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 137. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5. Zakázaná uvolnění: 3:4. Ofsajdy: 3:3.
Ústí n. L.: M. Chmel - Šimanovský, Mir. Straka, Dušek, Baránek, J. Trončinský, D. Málek - Chovanec, Vykouk, J. Procházka - Patzelt, Andres, Řídel - O. Sýkora, L. Polák, Navarra - Guman, Ordoš, Kopta. Trenér: Mareš.
Karlovy Vary: Harakal - P. Michálek, Priškin, Šafář, A. Rulík, P. Bláha, J. Veverka, od 21. Opatrný - R. Řezníček, L. Zikmund, Jirušek - Vrána, Hroch, Molnár - Milan Novák, J. Klíma, Petrov. Trenér: Táborský.

Utkání se na začátku obešlo bez větších šancí, puk měly v držení oba týmy. První větší šance se narodila až počátkem osmé minuty, kdy domácí Navarra přihrál Polákovi, ten ale místo střely zbytečně volil otočku, a tak se Lvi ze vstřelené branky radovat nemohli. Největší šanci hostů měl v první polovině úvodní části Klíma, ale jeho střelu z levého kruhu pokryl brankář Chmel. V minutě čtrnácté orazítkoval břevno domácí svatyně Jirušek, jenž zahodil tutovou šanci, kterou mu nabídl Zikmund. Nedáš - dostaneš, přesně toto přísloví platilo pro tuto chvíli, protože ještě v té samé minutě vsítil do hostující branky gól Daniel ŘÍDEL. Řídel si spolu s Andresem vyměňovali kotouč od půlky hřiště a nedali Harakalovi sebemenší šanci - 1:0.

Počátkem 17. minuty nabídli Ústečtí hostům 68 seknud dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Tu Karlovarští nevyužili, ale branky se dočkali v dohrávané přesilové hře 5 na 4. Od modré vystřelil Michálek a jeho pokus dobře ztečoval Jakub VRÁNA - 1:1. Před první pauzou se už nic důležitého neudálo, a tak na ukazateli skóre svítilo při odchodu týmů do kabin 1:1.

Ústečtí ve druhém dějství trochu polevili, Karlovy Vary se dostávaly do přečíslení. První nedůslednost Slovanu potrestal ve 27. minutě Ladislav ZIKMUND, kterému stačilo pouze dorazit do prázdné branky po skvělé nahrávce od Hrocha - 1:2. Také je třeba podotknout, že hosté hráli v 6, neboť rozhodčí Knapík signalizoval výhodu.

Žlutomodří museli být hrdí i na svého brankáře Chmela, jenž zneškodnil několik střel Západočechů. Ve 32. minutě doplatili domácí na nedostatečný důraz před vlastní brankou. Od modré čáry vyšla z hole kapitána Šafáře střela na branku a po skrumáži před brankou Chmela a nedostatečném důrazu ústeckých obránců se urodil další gól. Do Chmelovy sítě přidal třetí trefu Alexandr MOLNÁR - 1:3. O dalších 105 sekund vedli hosté z Karlových Varů už o tři branky. Osamocený Miroslav JIRUŠEK dorazil Opatrného nahození přesně mezi tři tyče - 1:4.

Na počátku 38. minuty měli Severočeši k dispozici čtrnáct vteřin dlouhou početní výhodu a ještě před ní využil možnost oddechového času trenér domácích, Tomáš Mareš. Jeho svěřenci zahráli přesilovku bídně, nedokázali vystřelit na branku. A za další necelou minutu si mohli zahrát další dvojnásobnou přesilovku, tentokrát o něco delší, ale ani 73 sekundy dlouhou hru 5:3 Lvi nevyužili. Potrestali až vyloučení druhého hráče, dvě sekundy po skončení dvojnásobné přesilovky. Baránek nahrál z modré Radku ŠIMANOVSKÉMU na druhou stranu a ten svou trefu do černého umístil - 2:4. Za stejného stavu skončila i druhá část.

Necelé dvě a půl minuty po zahájení třetí třetiny zvýšil náskok Karlových Varů svou druhou trefou Ladislav ZIKMUND - 2:5. Jeho dorážce předcházelo břevno nastřelené Řezníčkem.

Naději Ústeckým Lvům dal Jan ORDOŠ, jenž si na konci 55. minuty objel Harakalovu branku a střelou z mezikruží překonal hostujícího gólmana - 3:5. Ordoš měl i trochu štěstí, protože puk se do branky odrazil od horní tyče. V tentýž čas byli vyloučeni za pošťuchovanou před Harakalem Vykouk a Hroch, oba za hrubost a hrálo se 4 na 4. Důležitým pro další okamžiky bylo zbytečné zakázané uvolnění hostů v čase 55:18 min. Unavení hosté, kteří nemohli vystřídat museli čelit dalšímu náporu ústeckých hokejistů. A právě čtrnáct sekund poté se z levého kruhu trefil Ondřej SÝKORA a dal domácím velkou šanci bodovat - 4:5. Hosté si vzali time-out, protože do závěrečné sirény (normální hrací doby) scházelo ještě pro Karlovy Vary dlouhých 268 sekund. Tlak Severočechů byl obrovský, jenže neproměňování šancí stálo domácí výsledek. Nepomohla už ani závěrečná, 49 vteřin dlouhá power-play. Karlovy Vary, jako vedoucí celek ELIOD servis extraligy mladšího dorostu dobyly ústeckou Zlatopramen Arenu a po výhře 4:5 si odváží tři body, i přestože byl zápas hodně vyrovnaný.

Jan Daniš (HC Slovan Ústečtí Lvi): Naprosto vyrovnaný zápas, rozhodla druhá třetina, kdy jsme byli nedůslední kolem vlastní branky a tím jsme si prohráli utkání. Jsme zatím jediní, kteří je dokázali porazit v normální hrací době a dnes jsme nebyli od druhé výhry daleko. Nebýt druhé třetiny, vyhráli bychom. Karlovy Vary dle mého názoru postoupí na Mistrovství ČR, neboť mají výborný kádr.

Miroslav Táborský (HC Energie Karlovy Vary): Jeli jsme sem vyhrát. Utkání jsme my i Ústí nad Labem hráli na doraz, ale my měli více ze hry, dokázali jsme využít šance. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. Za prvé jsme vyhodili na zakázané uvolnění v čase 55:18 min. při hře 4 na 4 a vhazovalo se u nás. Padl gól. Druhou chybu udělal jeden z našich beků, jenž se krátce poté vydal na výlet. Vzniklo přečíslení a opět jsme inkasovali. Jsem rád, že si vezeme domů tři body.