Na ledě Pardubic starší dorostenci neuspěli

SD: HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Po několikadenním klidu od zápasů se karlovarští starší dorostenci vydali na východ, konkrétně na led pardubického Dynama k sehrání 13. kola nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu skupiny B. Během utkání se energetikům nepodařilo ani jednou střelecky prosadit, naopak Pardubičtí to dokázali hned třikrát, a tak všechny tři body zůstaly domácímu Dynamu.
Extraliga staršího dorostu, II. 13, pá 19.2.2016, Tipsport Arena
Pardubice
3:0
2:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Paliesek (Bureš), 10. Štefka (Petrus) 60. Štefka. Rozhodčí: Luděk Pilný - Petr Křivohlavý, David Potůček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 3:0.
Pardubice: Jánský – Boček, Bureš, V. Leder, A. Leder, Mert, Trejbal, Žouželka – Kubišta, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Šeliga, Štefka, Syrovec.
Karlovy Vary: Beran (11. Grančarov) – Bernáth, Hrůša, Kala, Pátek, Štaif, Vápeník – Bečka, Chodounský, Halberštát, Horký, Kurfürst, Pastyřík, Petrov, Prošek, Salnikov, Slabý, Tlačil.

Do utkání vstoupili lépe hráči Dynama, kteří se již po pěti minutách hry ujali vedení. Bureš poslal kotouč na hranici pravého kruhu Ondreji Palieskovi, jenž následně vypálil přesně mezi tři tyče – 1:0.

O pět minut později Pardubice navýšily své vedení, když jel Matěj Štefka zcela sám proti brankáři Beranovi, kterého vymíchal a poté mu poslal kotouč mezi betony za brankovou čáru – 2:0.

Po druhé inkasované brance přepustil Beran své místo v brankovišti Filipu Grančarovovi. Ve 12. mohl ze samostatného úniku snížit Slabý, jenže zamířil přímo do lapačky gólmana. Ve druhé třetině se hra přelévala ze strany na stranu, ani jeden z celků si však nedokázal vytvořit vážnější šanci a přes jednu přesilovou hru na obou stranách.

V úvodu třetí dvacetiminutovky měli hosté další šanci na snížení, když Jánský nebyl v ideálním postavení, jenže z nepřehledné situace před brankou branku vytěžit nedokázali a ani v následné přesilovce neuspěli. Minutu a půl před koncem základní hrací doby vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění, čehož Karlovy Vary využili k vyžádání si oddechového času. Po něm se odhodlali ke hře v šesti hráčích v poli bez gólmana, což v poslední minutě potrestal přesnou trefou od vlastní modré čáry Matěj Štefka – 3:0.