Na střeleckých manévrech šťastnější karlovarští dorostenci

K a r l o v y  V a r y - Když po šedesáti pěti vteřinách vedli znojemští dorostenci na karlovarském ledě už 2:0, málokdo by věřil v bodový zisk. V následujících minutách však přišla střelecká exhibice obou týmů. Energii nakonec zajistil oba body přesnou ranou v přesilovce Jan Kalousek, který přesně dvě minuty před závěrečným hvizdem posedmé rozvlnil síťku branky nešťastných Moravanů. Po třetinách 4:2, 1:2 a 2:2 porazili dorostenci Karlových Varů stejně staré Znojemské Orly 7:6.
Extraliga dorostu, 28., čt 4.12.2003
Znojmo
7:6
4:2, 1:2, 2:2
Branky: 7. Petružálek (Hájek), 9. Kalousek (Štryncl), 10. Sláma, 14. Pfistr (Račanský), 36. Bauer (Kuběna), 54. Dudek (Račanský, Štryncl), 58. Kalousek (Mrkvička) - 1. Sklenář (Hadrava), 2. Barák, 28. Kamír (Hadrava, Sklenář), 39. Růžička (Ekl), 43. Sklenář (Hadrava), 51. Sklenář.
Karlovy Vary: Závorka - Boguský, Chotaš, Mašek, Schmidt, Štryncl, Zmeška, Jan Bauer, Dudek, Hájek, Hartman, Kuběna, Pfistr, Petružálek, Račanský, Sláma, Slovák, Smolík, Kalousek, Mrkvička
Znojmo: Železný (10. Muller) - Matuška, Šindelář, Ratkovský, Ekl, Roček, Růžička, Týmal, Sklenář, Protivínský, Musil, Ferenčík, Kamír, Kudláček, Bezděk, Hadrava, Kouřil, Barák, Zíka

Již v šestnácté vteřině překonal Závorku v karlovarské brance ranou do horního růžku Sklenář, pohromu úvodních okamžiků dokonal po necelé minutě Barák. Energii však nečekaná smršť nepoložila. Jan Bauer a v přesilové hře střílející Boguský ještě síť nerozvlnili. Až v 7. minutě usměrnil bekhendem za brankovou čáru Hájkovu ideální přihrávku Petružálek. O dvě minuty později vyhnal znojemského gólmana Mullera na lavičku důrazně dorážející Kalousek. Nový muž s maskou ve svatyni Orlů Radek Železný inkasoval hned z prvního pokusu. Pěknou individuální akci zakončil ranou nad lapačku Tomáš Sláma. Velký obrat dokonal tvrdým příklepem Roman Pfistr.

Jenže ani Orlům nevzalo dvoubrankové manko chuť na bodový zisk, po první přestávce se hrál opět vyrovnaný hokej. V přesilovkovém závaru neúspěšně zkoušeli Závorku Sklenář a Hadrava, třetí dorážka Kamíra už červené světlo rozsvítila. Kontrovat se pokoušel ve 36. minutě Pavel Kuběna, ale jeho spanilou jízdu celým kluzištěm zastavila až brankářova výstroj. Ihned po vhazování v levém kruhu mocně napřáhl velmi aktivní Bauer, který nechytatelnou dělovkou vrátil na domácí hole klid. Ovšem pouze na necelé tři minuty. V další přesilové hře vyslal střelu na karlovarskou branku Růžička, puk se otřel o několik clonících hráčů a zapadl za bezmocného Závorku.

Vstupy do třetin byly dnes silnou stránkou moravského celku. Na 5:5 srovnal bekhendovou ranou Jakub Sklenář. Stejný hráč dokonal hatrick a druhý obrat ve vývoji samostatným nájezdem. Karlovarským dopomohlo k vyrovnání pětiminutové vyloučení Ratkovského za faul loktem. Poslední, kdo se dotkl puku byl Libor Dudek. Přesně dvě minuty před sirénou, opět v početní výhodě, zamotal znojemské obraně hlavu Jan Kalousek, v pravém kruhu se odhodlal k zakončení. Hostující gólman nestihl proti přesné střele zakročit. Tradiční vítězný rituál nepřekazila ani závěrečná zoufalá snaha soupeře. Neuvěřitelnou přestřelku tedy dovedly Karlovy Vary k výhře 7:6.