Na závěr tripu bez bodu, boj s Motorem rozhodla první část

ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
V posledním ze tří venkovních duelů v řadě nezískala Energie ani bod. Všechny tři branky zápasu padly v první třetině, Jihočeši svou vítěznou vsítili sedmnáct vteřin před jejím skončení. I přes velký tlak v závěru to na body z Českých Budějovic nestačilo. Další zápas sehrají Karlovarští ve středu doma s Prostějovem.
WSM Liga, 11. kolo, po 9.10.2017, Budvar aréna
České Budějovice
2:1
2:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Crowder (Toman), 20. L. Květoň (Galamboš) – 10. O. Beránek (Podlipnik). Rozhodčí: Obadal, Doležal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 6229. Střely na branku: .
České Budějovice: Gába – Fillman, Vráblík, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Marcel – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, L. Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek
Karlovy Vary: Závorka – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, A. Rulík – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Harkabus, Tuominen, Davídek

Západočeši vstoupili do zápasu aktivně a hned během půl minuty měl domácí gólman Gába na svém kontě čtyři zákroky. Jenže první útok domácího celku znamenal branku. Střelu mladíka Tomana srazil hostující obránce ke Timothy Crowderovi ten si potáhl puk brankovištěm a podél ležícího Závorky poslal puk do sítě. Po brance byl k vidění bruslivý hokej ovšem bez šancí či nebezpečných střel. V půli třetiny hosté po nenápadné akci vyrovnali. Ondřej Beránek vystřelil po ledě a puk podjel pod betonem domácího brankáře. Jihočeši sice po obdržené brance přidali a Závorka si připsal pár zákroků, ale výrazné šance si nevytvořili. Těsně před koncem třetiny se domácí opět ujali vedení. Peter Galamboš přihrál z poza brány zadovkou na najíždějícího Lukáše Květoně a pro něj nebyl problém trefil odkrytou polovinu branky.

Úvod druhé části patřil tentokrát domácím, kteří se dostali do několika příležitostí a Závorka se musel hned zahřát na provozní teplotu. Nejvíce ho vystrašila střela Václava Nedorosta při přečíslení dva na jednoho, které šla těsna nad jeho levý horní roh branky. Opět se hodně bruslilo nahoru dolů, ale moc zábavy pro diváky k vidění nebylo. Hodně špatně hráli Budějovičtí přesilovky, když měli problém usadit se v útočném pásmu. To Západočeši při svojí přesilovce trefili Krejčím horní tyčku a Gába se stačil jen otočit. Po skončení přesilovky jel sám na branku Tuominen, ale Gába byl připraven. Karlovarští se ke konci třetiny snažilo o vyrovnání, ale to se jim nepovedlo.

Vstup do třetí části byl opatrný a obě mužstva si navzájem hlídala. Energie chtěla vyrovnat a tak si vytvářela mírný tlak a Jihočeši zase chtěli využít možnost rychlých brejků. Při přesilovce hostů se vyznamenal Gába, který lapil střelu Gorčíka, jenž se nacházel v ideální pozici. Diváci ožili při pěstním souboji Pavlin – Tuominen, kterou rozhodčí ocenili tresty. Na ledě se začalo jiskřit a rozhodčí měli najednou více práce. Hokej plný nepřesností diváky příliš nepobavil. Po chybě domácích se do nájezdu na branku se dostal Petr Stloukal, ale jeho bekhendový blafák mířil mimo tyče. Závěrečné drama se ani nekonalo, neboť hosté se dostali ke hře bez brankáře až půl minuty před koncem a Jihočeši dokonce dvakrát neúspěšně vyhodili na icing. Motor tak uhájil nejtěsnější vítězství a bodově se na svého soupeře dotáhl.

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): Nesmírně těžký zápas se skvělou atmosférou a výbornými hokejovými parametry. Nechybělo velké nasazení, bojovnost a obětavost našich hráčů. Musím vyzdvihnout výkon Davida Gáby, který nás svými zákroky podržel.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání lépe vstoupili domácí a zaslouženě vyhráli první třetinu 2:1. My jsme udělali v našem pásmu dvě nebo tři zbytečné individuální chyby, které soupeř potrestal. Po přestávce jsme se zlepšili v pohybu a dařilo se nám dostávat domácí dobrými příležitostmi pod tlak, bohužel jsme však nevstřelili žádnou další branku. Diváci dnes viděli oboustranně dobré utkání po fyzické i taktické stránce. Jsem rád, že se hrálo v takové atmosféře. Budějovicím k vítězství gratuluji.