Obránci svými trefami zajistili dva body s Vítkovicemi

Energie - Vítkovice 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Kdo čekal hladkou výhru s devátými Vítkovicemi byl na omylu. Houževnatý soupeř z Moravy prokázal své kvality nejenom dobře chytajícím Pruskem, ale i útočnou silou, která dokázala vždy v utkání zajistit svému mužstvu vedení. Karlovarští ovšem zvládli třikrát ve velice krátké době na toto zareagovat vyrovnáním a dvě trefy si připsali i obránci Miroslav Duben s Jiřím Hanzlíkem. Posledně jmenovaný svou druhou trefou v zápase, bekhendovým blafákem, v posledním nájezdu zajistil pro svůj tým zasloužené dva body.
O2 extraliga, 34. kolo, pá 28.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
4:3sn
1:1, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 15. Hanzlík (Košťál), 32. Duben (Skladaný), 52. Košťál (Skuhravý) - 15. Ujčík (R. Hruška), 30. R. Hruška (Ovčačík), 50. Tomášek (Burger). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Grof, Mudroch, Hanzlík, Němec, Ustrnul, Řezníček - Dej, Zaťovič, Košťál, Tvrdek, Kristek, Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Pech, M. Procházka, Skladaný, Zucker
Vítkovice: Prusek - Jurečka, Gulaši, Tomášek, Burger, Škoda, Kuboš, Mrázek, Ujčík, Boháč, Klimek, Ovčačík, Heš, Köhler, Hruška, Vala, Klimeš, Bartoš, Svačina, R. Hubáček, Seman

Do dnešního klání porvé v letošní sezoně nastoupil navrátilec Martin Zaťovič a úplně poprvé si extraligu zahrál i junior Rastislav Dej. Posilněný tým tedy začal utkání velice aktivně. Již 24 vteřin po úvodním buly byl v první dobré pozici Skuhravý a zanedlouho po něm Košťál, který jen mířil těsně vedle vzdálenější tyče. U další povedené akce byl právě mladík Dej, ale roli "otevírače skóre" odmítl, když pálil zblízka do Pruska. V další´akci byl opět Dej vidět. V obranné třetině Vítkovic vyhrál buly, nahrál Zaťovičovi, který posunul kotouč na modrou, kde ho Kamil Tvrdek poslal krásnou střelou rovnou do Pruskovy náruče. Vítkovice si první vážnější šanci vytvořily až v 9. minutě prostřednictvím Martina Tomáška, ale Mensator byl při jeho střele pozorný. Karlovy Vary měly v prvním dějství velký tlak, který mohly zužitkovat ve 44 vteřinové přesilovce. Bohužel nezužitkovaly. Naopak v samém závěru této početní výhody nastřelil Lukáš Pech svou dělovkou břevno, kotouč se dokutálel k Radimovi Hruškovi, který se včas zorientoval a rychlou nahrávkou poslal Viktora Ujčíka, který se právě vracel z trestné lavice, do brejku. Ujčík v tomto směru nezklamal a rychlým blafákem do bekhendu otevřel skore a poslal hosty do vedení. Energie se rychle oklepala z obdržené branky a za půl minuty udeřila! Po vyhraném buly Jiří Hanzlík vypálil od modré a mírně tečovaná střela si našla cestu k levé tyči. Domácí po této brance se dali do ještě větší aktivity a v sedmnácté minutě byla vidět ne tak častá událost. Na celých šedesát vteřin zamkli domácí vítkovické hráče do jejich obranné třetiny a tři vyložené šance od tria Kristek, Melenovský, Skladaný zvedli diváky ze sedadel. Do konce utkání se již mnoho nestalo a tak po vynikající první třetině, ve které jasně dominovala Energie se odchelo do kabin za stavu 1:1.

Úvod druhého dějství patřil přesilovce domácích. Za zmínku stojí pouze dva pokusy Melenovského a Němce. Ovšem oba dva skončily pod kontrolou Pruska. Hra na domácí straně neztratila nic z první třetiny, na karlovarských bylo vidět jak moc chtějí vstřelit branku, jenže bohužel pro ně přišla záhy studená sprška. V čase 29:55 Radim Hruška střelou zápěstím od pravého kruhu prostřelil Mensatora mezi betony. Jenže jako v případě první branky nenechala odpověď na sebe dlouho čekat. Po nahrávce Skladaného prostřelil Miroslav Duben vše, co mu stálo v cestě. Karlovy Vary tak znovu vymazaly svůj brankový deficit. Dalšímu navýšení skore byli kupodivu blíže hosté. Martin Tomášek ve vlastním oslabení si nejdříve kličkou obhodil Hanzlíka, ale další blafák na osamoceného Mensatora už nevymyslel a ten tak kotouč uskladnil pod svojí lapačku. Chvíli před koncem byl k vidění další zajímavý moment. Marek Melenovský ukázal svojí šikovnost když si od domácí branky prokličkoval cestu až před Pruska, ten však byl opět v souboji vítězem. Hra tedy byla opět před posledním dějstvím otevřená a celý zimní stadion v Dolní Kamenné očekával dění v poslední třetině.

Jako už tomu bylo pravidlem, úvod další třetiny patřil opět aktivnějším domácím. Tentokrát to byl Kamil Tvrdek, který netrefil ideálně osamocený kotouč před Pruskovou brankou. Opět ale byla snaha domácích a větší aktivita odměněna obdrženým gólem. Deset minut před koncem se po nahrávce Burgera po několikateré dorážce prosadil Martin Tomášek. Ovšem ani jeden fanoušek nezapochyboval o tom, že by Energie, dnes už po třetí, znovu nevyrovnala. Ale nepředbíhejme. Nejdříve to byl Viktor Ujčík, co si šel prohlédnout trestnou lavici za vražení na hrazení a po něm Vladimír Škoda za hru s příliš hráči na ledě. Domácím se tedy usnadnila cesta za vyrovnáním hned dvounásobnou, minutu a půl dlouhou početní výhodou. A byla to hned první akce po vyhraném buly která rozjásala domácí příznivce! Jan Košťál dorazil puk, který se usadil po jedné střel od modré na Pruskově betonu. V tu chvíli si 3 100 diváků řeklo, že lepší zápas skutečně dnes vidět nemohli. Karlovy Vary se snažily pro sebe urvat cenné tři body. Hra ovšem dospěla do prodloužení.

Za pět minut hry toho moc domácí ani hosté nestihli. Za zmínku stojí snad jen Grofova pumelice, kterou ale Prusek zkrotil lapačkou a na druhé straně se rovněž snažil Heš vyzrát na Mensatora střelou od modré. Marně.
Po těchto pokusech hra dospěla do samostatných nájezdů. Začínal domácí Melenovský, ale střelou ze tří metrů neuspěl. Na druhé straně zkoušel Ujčík svůj pověstný blafák, ale Mensator se proti němu vytáhl a rovněž branku nepřipustil. Druhý energetik, který si před Pruska připravil kotouč byl Jan Košťál a střelou pod vyrážečku nedal Vítkovickému brankáři šanci. Ani vítkovický Daniel Boháč nezaváhal a prostřelil Mensatora mezi betony. Rozhodnout měl Jiří Hanzlík a také rozhodnul. O dokonalém blafáku do bekhednu se bude všem ještě dlouho zdát. V roli spasitele se ocitl ještě Jiří Burger, ale Mensator na něj hbitě vytáhl parakotoul a tak se Energie mohla zcela jistě zaslouženě radovat ze dvou bodů.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel): „S jedním bodem jsem velice spokojen. Brankář odvedl vynikající práci a obrana taktéž absolvovala na výbornou. Měli jsme pevnou víru, že i bez řady zraněných opor můžeme nějaký bod odvézt.“

Zdeněk Venera (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme velmi rádi, že jsme konečně doma bodovali. Sice jsme nyní vyhráli v Liberci a ve Zlíně, domácí prohry jsem už raději nepočítal. Na týmu byla vidět velká vůle po výhře.“