Parádní výkon i výsledek! Junioři porazili Spartu 7:2

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Výborný zápas odehráli mladíci Energie, když na domácím ledě rozdrtili pražskou Spartu. Zároveň předvedli divákům v KV Areně parádní kanonádu. Skvělě jim vyšla hlavně třetí třetina, ve které rozhodli o osudu utkání. První hvězdou utkání byl Lukáš Klíma (na snímku), který vstřelil hattrick. Důležitou postavou byl i brankář Vladislav Habal, který svými zákroky podržel mužstvo v těžkých chvílích.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 42. kolo, so 3.3.2012
Sparta
7:2
2:0, 1:1, 4:1
Branky a nahrávky: 8. Gombár (Urbančok), 9. Vrána (Troška), 30. Klíma (Půlpán, Zadražil), 41. Harkabus (Vrána), 44. Klíma (Půlpán), 48. Klíma (Gombár), 56. Zadražil (Schusser) - 40. Doležal, 59. Simon (Hampl). Rozhodčí: Turčan - Hynek, Gerát. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.
Karlovy Vary: Habal (57. Nguyen - Son) - Urbančok, Valeš, Novák, Troška, Schusser (C), Funk (A), Gombár - Tomeček V., Vrána, Kubáč, Svoboda, Harkabus, Švec, Zadražil, Klíma, Půlpán
Sparta: Kocián - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Ribalkin, Košťálek, Müller, Bodnár - Doležal, Škop, Brzobohatý, Štěpánek, Eis (C), Přibyl, Matějček, Simon, Hampl, Procházka

V úvodu utkání měla mírně navrch Sparta. Její hráči sice měli puk na hokejkách častěji, nic z toho ale nedokázali vytěžit. To Energie dokázala své šance využít. V 8. minutě hrála přesilovku, ve které se sice hosté ubránili, krátce po ní ale poprvé inkasovali. Z úhlu Kociána prostřelil Martin Gombár. O minutu později přišlo další vyloučení sparťanského hráče, a tentokrát už ho karlovarští vyhnali z trestné lavice dřív. Střelu od modré totiž přesně tečoval Lukáš Vrána. Pro Pražany to byla studená sprcha. Odpovědět se snažil Matějček, který vyslal na Habala několik střel, domácí gólman si ale se všemi jeho pokusy poradil. V 18. minutě měl dobrou šanci Švec, své umění ale předvedl také Kocián, když sklapl betony včas.

Začátek druhé třetiny patřil domácím. Klíma ale z úhlu proti sparťanskému brankáři neuspěl. Hosté se postupně z tlaku vymanili, a snažili se hrát. V rozehrávce obou týmů však bylo dost nepřesností. V polovině zápasu přišla třetí branka. Trefil se Lukáš Klíma. Hráči Energie si zřejmě mysleli, že už mají dostatečný náskok. A několikrát nechali Habala ve štychu. Ten ale doslova čaroval. Nejprve vychytal střelu Brzobohatého v situaci, kdy před ním stáli dva hráči soupeře úplně sami. Poradil si i se střelou Simona, který ujel v oslabení. Ve 40. minutě už ale kapituloval. Z úhlu ho prostřelil Zdeněk Doležal.

Ve třetí třetině se roztrhl pytel s góly. Už 23 sekund po úvodním buly se trefil po úniku dvou na jednoho Tomáš Harkabus. O tři minuty později se k dorážce před brankou dostal Lukáš Klíma, a zvýšil na 5:1. Spartě nepomohla ani přesilovka, ba naopak. Při vlastním oslabení ujeli karlovarští opět dva na jednoho, a Lukáš Klíma dokonal hattrick. Habal si poradil se střelou Eise, Simon mířil mimo. Přesně čtyři minuty před koncem přišlo další zaváhání sparťanské obrany, kterého tentokrát využil Matěj Zadražil. V úplné závěru se nakonec prosadil ještě Dominik Simon, šlo už ale jen o kosmetickou úpravu skóre. Výsledek vyzněl jasně pro domácí – 7:2.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary):
Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání. Jediným špatným momentem bylo posledních pět minut druhé třetiny. Hráče jsme upozorňovali hlavně na vstup do třetí třetiny, který jsme zvládli. Situace dva na jednoho jsme vyřešili velmi dobře. Tím jsme utkání získali a už nepustili.