Piráti slaví titul, Vlčí smečka bere bronz

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary - HC Lugano 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
U20 Karel Holoubek Cup je opět jen minulostí, ani ve druhém ročníku se nepodařilo energetikům dosáhnout na stupínek nejvyšší. Ten letos obsadili chomutovští Piráti, ačkoliv v posledním zápase dostali doslova výprask od Třince. Vlčí smečce se v posledním utkání dařilo a díky povedené třetí třetině si připsala první vítězství, což ve výsledku stačilo na třetí místo.
Příprava juniorů na sezonu, Turnaj, ne 7.8.2016
HC Lugano
5:2
1:1,1:1, 3:0
Branky a nahrávky: Kurfürst (Davídek, Šála), 34. Kurfürst (Janata, Dudek), 43. Kurfürst (Janata), 48. Hendrych (Horký, Svoboda), 50. Kurfürst (Davídek) – 6. Taiaina (Cordiano, Allegri), 31. Cordiano (Taiaina, Allegri). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Karlovy Vary: Špírek – Dudek "C", Brabec, Pajk, Vápeník, Beer, Pátek, Sedlák, Salnikov – Janata, Svoboda, Nguyen, Hendrych, Čejka, Kurfürst, Procházka, Tamáš, Šála, Bečka, Horký, Davídek.
HC Lugano: Giamboni – Marcetti, Spinetti, Kasslatter, Sartori, Froewis, Carenini, Rigo, Cabonica, Decroock, Gelman, Pisottu, Raguso, Rossi, Poretti, Muttoni, Cordiano, Taiaina, Allegri.

Poslední utkání turnaje patřilo v neděli po obědě karlovarským hokejistům, kteří se střetli se švýcarským Luganem. Ani jeden celek nechtěl prohrát, jelikož by ho to poslalo na poslední místo tabulky. Od začátku jsme sledovali opravdu výborné výkony všech hráčů na hřišti, kteří pečlivě plnili všechny pokyny od trenérů. Málo se chybovalo, a když už, tak to bylo osudné. Třeba jako v páté minutě, když obrana nepohlídala Pascala Taiainu, který bez problémů propálil Špírka. Energetikům se po pár minutách podařilo vyrovnat zásluhou Matěje Kurfürsta, jehož jméno pak halou znělo ještě párkrát.

Druhá perioda vypadala velmi podobně, zpočátku vyrovnaná hra, avšak poté se hostům podařilo skórovat zásluhou Tommasa Cordiana. Netrvalo to ani tři minuty a bylo srovnáno, neprosadil se nikdo jiný než Matěj Kurfürst. Ve druhé třetině se stále hrál opatrný hokej, což se ale postupně ve třetí části změnilo. Oba celky otevřely obrany, což se nakonec stalo Švýcarům osudné. Energetikům se podařilo vstřelit vedoucí branku, hattrick dokonal Matěj Kurfürst, od té doby už hráli prakticky jen oni. Těsně před polovinou přišly dvě slepené branky domácích, které definitivně rozhodly. Nejprve se po několika promarněných šancích trefil Jakub Hendrych a poté, počtvrté, Matěj Kurfürst, pro něj to bylo asi jedno z nejpovedenějších utkání v dosavadní kariéře.

Energie se díky první výhře posunula v tabulce právě před Lugano a umístila se na třetí pozici. Není se ale za co stydět, s Chomutovem i Třincem, se kterými prohrála, svedla opravdu vyrovnané boje, ani v jednom zápase nebyla vyloženě horší. Proti Luganu se ozvalo štěstí, hlavně ve třetí třetině se dařilo opravdu vše. Na druhém místě se poté umístili Oceláři a zlato brali Piráti.

Konečné pořadí turnaje

1. PIRÁTI CHOMUTOV - 6 bodů
2. HC Oceláři Třinec - 5 bodů
3. HC Energie Karlovy Vary - 4 body
4. HC Lugano - 3 body

Nejužitečnější hráči turnaje

HC Energie Karlovy Vary – Jiří Janata (útočník)
HC Lugano – Christoph Dux (brankář)
HC Oceláři Třinec – Jakub Lacka (útočník)
Piráti Chomutov – Jakub Navrátil (útočník)

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Utkání bylo těžké, protože už bylo třetí ve třech dnech. Samozřejmě soupeř měl ten samý program, ale myslím, že postupem času jsme získávali v tom utkání navrch, a potvrdili jsme to ve třetí třetině, kdy jsme dali góly. Měli jsme samozřejmě šanci i v první a druhé třetině. Po druhé třetině to mohlo být klidně 5:2, jak to nakonec skončilo. Jsme rádi, že jsme poslední utkání dovedli vyhrát.