Po rozpačitém průběhu uzavřela Energie přípravu vítězně

HC Energie - HC Stadion Litoměřice 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Při posledním přípravném utkání narazil karlovarský A-tým na prvoligový Stadion Litoměřice. Energie opět nezastihla úvod utkání a brzy prohrávala. Do hry ji pak ve druhé třetině vrátila až litoměřickým obráncem do vlastní brány sražená přihrávka Matěje Zadražila. Stadion se poté dostal do vedení, ale ve třetí třetině Energie zabrala a v samém závěru utkání otočil dvěma zásahy Radek Duda.
Příprava na sezonu, příp., pá 4.9.2015
Litoměřice
3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 29. Zadražil, 53. Duda (Rachůnek, Gulaši), 60. Duda – 1. Ondráček (Kopta, Švagrovský), 35. Kalla. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Hynek, Tichý. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Benák, Sičák, Deyl, Gulaši, Harant, Tomeček J. – Duda, Haščák, Rachůnek – Vachovec, Marosz, Hruška – Rohan, Zadražil, Tomeček V. – Gorčík, Kverka, Koblasa.
Litoměřice: Král – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Mikliš, Plašil, Chmel – Doležal, Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Berger – Nedvídek, Vantuch, Valášek – Racek, Procházka, Brandejský – Ondráček.

První třetina nezačala pro domácí celek nikterak dobře. Již po dvaceti osmi sekundách se z mezikruží prosadil Martin Ondráček, který nikterak razantní střelou překonal Závorku a hosté šli do rychlého vedení. Energetici měli několikrát možnost srovnat v mnoha přesilových hrách, ale v brance Litoměřic úřadoval skvělý Král, který přiváděl karlovarské hokejisty k šílenství. Nadále byly Litoměřice mírně aktivnější a vykazovaly větší snahu, ale branku už nevydřel ani jeden tým, i když domácí k tomu neměli daleko. Například když do prázdné brány dorážel Rachůnek, ale jeho pokus nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Hosté vlétli do druhé třetiny opět aktivně. Martin Ondráček ve druhé minutě ujel do samostatného úniku a nastřelil pravou tyč Závorkovy brány. Další šanci byla k vidění o pět minut později na druhé straně. Benák nahodil puk ze středního pásma tvrdě na branku, brankář ho vyrazil před sebe a první u něj byl Gorčík, který ale Krále tvrdou dorážkou nepřekonal. Ve 29. minutě už se ale energetici dočkali. Zpoza brány nahrával do předbrankového prostoru Matěj Zadražil, ale kotouč si do brány srazil jeden z litoměřických obránců. Král se sice ještě pokoušel u rozhodčích reklamovat, že kotouč nepřešel brankovou čáru, ale hlavní arbitr byl pozorný a správně gól uznal. Nerozhodný stav však nevydržel příliš dlouho. Jaroslav Kalla se od hrazení prosmýkl defenzivou Energie. Závorka se neudržel při jeho úniku na nohou, a tak litoměřickému útočníkovi stačilo karlovarského gólmana přehodit.

Karlovarští se ve třetí třetině pokusili o rychlý nástup, když se Duda pokoušel překvapit Krále bekhendovým pokusem zpoza brány, ale hostující gólman se nenechal nachytat na švestkách. Energetici nakonec ve třetí třetině dokázali zabrat a svého soka v poslední části přehrávali. Utkání se jim díky kolektivnímu výkonu nakonec podařilo otočit, když Radek Duda nejprve vyrovnal a poté v poslední minutě, díky nařízenému trestnému střílení, dostal poprvé v utkání svůj tým do vedení. Lepší závěr své přípravy tak nakonec zvládla Energie, která se ale na vítězství poměrně natrápila.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že se nám v posledním utkání před startem soutěže podařilo vyhrát, šli jsme do toho s jasným cílem, že chceme brát tři body a to se nám podařilo. Myslím si, že jsme si to zasloužili, zejména za výkon ve třetí třetině, kdy mužstvo konečně ukázalo charakter a ukázalo, na co má, tam jsme si za tím vítězstvím jednoznačně šli. Podařilo se nám dát gól v přesilové hře, měli jsme nyní trochu křeč v koncovce a dnes jsme konečně dali tři branky a vyhráli jsme, s tímhle pocitem doufám pojedeme v pátek do Plzně. To mužstvo ví, že umí pracovat, má na to kvalitu.

Daniel Tvrzík (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to byl strašně důležitý zápas, jelikož nám se příprava moc nepovedla, jak výsledkově, tak ani moc herně. My jsme zde odehráli poměrně vyrovnané utkání a to je pro naše sebevědomí hodně důležité. Na druhou stranu, zaplať pán bůh, že nás rozhodčí takto v přípravě, kdyby nám tohle udělal v mistráku, tak bychom asi hodně řvali. Měli jsme jedenáct vyloučení, z toho minimálně polovina byla mírně řečeno dost přísných, k tomu na konci totálně nesmyslná penalta. Kdybychom tady vyhráli, tak by to byla třešnička na dortu, ale s ohledem na to že Energie je extraligový tým, ačkoliv se ji tedy taky moc nedařilo, tak stále je to pro nás velmi dobrý výsledek.