Po velké bitvě míří Energie do semifinále!

5. ČF: Energie - Litvínov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Hokejisté Energie dokázali využít hned první ze tří mečbolů a po urputné bitvě na svém domácím ledě slaví postup mezi nejlepší čtyři. Bez nervů hrající hosté byli v některých pasážích lepší, dokázali dvakrát smazat ztrátu, ale na branku patriota Jana Košťála již odpověď nenašli ani v závěrečné power play. Po vítězství 4:1 na zápasy se tak energetici mohou těšit na semifinálové boje, které startují 19.3.. Soupeře Karlovarských určí až zbývající dvě série. Připravujeme pro vás zpravodajství z postupových oslav. Energii nastartoval směrem k vítězství proměněnou penaltou už v první minutě Petr Kumstát (na smímku), ve druhé části se pak trefil premiérově v play off Milan Hluchý.
O2 extraliga, ČF5, út 11.3.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Kumstát (TS), 23. Hluchý, 53. Košťál (Kumstát) - 11. Tomas (Jánský), 42. Reichel (Šlégr). Rozhodčí: Hradil, Fraňo - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Sklenička 5 min + DKU, Šlégr 10 min (oba LIT). Využití: 0:1. Diváci: 4680. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - V. Polák, Pech, Hluchý
Litvínov: Franěk - L. Poživil, Šlégr, Punčochář, O. Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Švarný, Tůma - Bahenský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Jánský, J. Černý, Tomas - Bednařík, Sklenička, Machulda

Podobně jako v předchozích utkáních, i v pátém duelu série se vyprodaný stadion dočkal bleskového úvodu. Hned v první minutě vybídl Skuhravý Kumstáta k brejku, ve kterém byl ovšem zahákován. Nekompromisně nařízené trestné střílení sám poškozený potrestal lahodným bekhendovým zasunutím mezi Fraňkovy betony.

Vedoucí branka ovšem domácí trochu ukolébala, naproti tomu nabuzení hosté svou poslední šanci nemínili prodat lacino. Nebezpečným bekhendem se prezentoval Kubinčák, Reichel napálil příklepem Mensatora do masky. Úspěch Litvínova tak přišel až v 11. minutě. Chybu v domácí obraně ztrestal úplně osamocený Tomas, jemuž nedělalo problém najít skulinku u tyče.

A za vyrovnaného stavu opět hrály Vary. Obrovský závar zkoušel přetavit v branku Bílek, ale stejně jako později pálící Němec od modré cestu do branky nenašel. Pěknou zadovkou uvolnil Dubna Skuhravý, jenže také tentokrát stálo v trajektorii kotouče Fraňkovo rameno.

Opětovného vedení se Energie dočkala až po přestávce. Jen co vypršel pětiminutový trest Skleničkovi, který byl trochu sporně vyloučen na pět minut, vystihl Milan Hluchý rozehrávku soupeře a přesnou střelou zaznamenal svůj premiérový gól v play off v kariéře.

Znovu se ale opakovala situace z úvodní třetiny. Litvínov tlačil a vyrovnání viselo doslova na vlásku. Konstrukci branky nastřelil po chybě v defenzivě Reichel, Lukeš pálil do brankářovy masky, Kubinčák v jasné pozici našel neskutečně rychlou Mensatorovu lapačku, Jánský mířil do prázdné branky, ale opět se přiřítil gólmanův beton, Lukáš Poživil trefil od modré břevno... Branka byla zakletá.

Kouzlo aspoň na chvíli prolomil po krásné kombinaci se Šlégrem v přesilovce Robert Reichel. Hned na začátku druhé třetiny tak mohl litvínovský kapitán oslavit svou první trefu v sérii.

Následovaly dlouhé minuty nejistoty na obou stranách, nikdo si nedovolil udělat chybu, brankáři byli výborní. Postupem času si ale mírnou převahu začali vypracovávat Západočeši. Pecha ještě v zakončení zpacifikoval nedovoleně Švarný, ale tlak z přesilovky vydržel i dále a nakonec z něj vzešel i rozhodující gól celé série. Kumstát vykroužil z rohu kluziště svůj pověstný oblouček, střelu zblokoval obránce přímo k Janu Košťálovi, který napálil puk do prázdné branky.

Poslední minuty byly pro energetiky opět pořádně krušné. Opět se jim ale nejtěsnější náskok podařilo udržet. Největší zásluhu na tom měl famózní Lukáš Mensator! Zejména jeho zákrok lapačkou proti úplně volnému Vobořilovi bude jistě patřit v klubové historii k těm nejdůležitějším.

Šedesátiminutová porce ale nakonec odkrojila i svůj poslední dílek a na karlovarském stadionu vypukly další oslavy – tentokrát semifinálové!