Premiéra v Bledu vítězná, Energie rozstřílela Villach

EC Villacher SV – HC Energie 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z BLEDU - První utkání na turnaji ve slovinském Bledu postavilo Energii do cesty Villach. Karlovarští se dostali do vedení v závěru první třetiny, ovšem rakouský soupeř díky dvojici slepených branek v prostřední periodě skóre vyrovnal. Ještě před druhou sirénou si ale energetici vzali svůj náskok zpět a tentokrát už žádné drama nepřipustili. V gólově bohaté premiéře na turnaji si dobruslili pro vysokou výhru 6:2.
Příprava na sezonu, Turnaj, pá 24.8.2018, Bled, Slovinsko
Villach
2:6
0:2, 2:2, 0:2
Branky a nahrávky: 29. Sharp (Pollastrone), 31. Fraser (Lanzinger, Maxa) – 15. Kohout (Gríger, Rohan), 19. Mikúš (Flek, Rachůnek), 32. Flek (Šenkeřík, Stloukal), 39. Beránek, 49. Rohan (Plutnar, Mikúš), 56. Flek (Rachůnek, Rohan). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.
Villach: Bakala (Schluderbacher) – Bacher, Brunner, De Santis, Fraser, Schlacher, Wolf – Alderson, Down, Jennes, Kromp, Lahoda, Lanzinger, Maxa, Petrik, Pollarstone, Scharp, Steurer, Trivino, Wohlfahrt.
Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Sičák "A", Šenkeřík, Rohan, Plutnar, Kovačević, Šafář, Podlipnik, Tomeček – Rachůnek, Mikúš, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Kverka, Havránek

Úvodní minuty prvního utkání energetiků na turnaji přinesl vyrovnaný hokej. Šance se střídaly na obou stranách, nicméně jak Bakala v brance Villachu, tak Závorka v karlovarské kleci, spolehlivě drželi nulu. Energetici postupně získali převahu, kterou vyjádřili poprvé na konci patnácté minuty. Rohan vybojoval puk v obranném pásmu a šikovně postrčil před sebe na Dávida Gríger, který v situaci dvou proti jednomu vybídl ke skórování Martin Kohouta, který trefil střelou z první z pravého kruhu místo přesně pod lapačkou rakouského gólmana. Podruhé se měnilo skóre v čase 18:27 krátce poté, co usedl na trestnou lavici Markus Schlacher. Zamýšlený signál na před brankou postaveného Fleka sice nevyšel, poskakující puk před brankovištěm Villachu ale dotlačil za Bakalova záda pohotový Tomáš Mikúš.

Druhá třetina nabídla hned čtyři branky. Villach nejprve na začátku 29. minuty snížil, když zcela volný MacGregor Sharp z pravého kruhu vymetl pavučinky v levém horním růžku Závorkovy branky. O chvíli později už bylo vyrovnáno. Karlovarští hokejisté zachybovali v obranném pásmu a situaci tři na dva Villach využil dokonale. Zcela osamocený Jamie Fraser z pravého kruhu našel skulinku mezi Závorkovými betony.

O minutu později už ale energetici znovu vedli. Šenkeřík rozehrál do jízdy Jakubu Flekovi o levý mantinel, rychlonohý štírek dojel s pukem do prostoru levého kruhu, odkud z ostrého úhlu překvapil rakouského gólmana, když poslal kotouč na vzdálenější tyč. Minutu před koncem druhé části vedli energetici znovu o dva góly. Svěřenci Martina Pešouta nejprve nevyužili přečíslení tří proti dvěma a kotouč skončil na zadním mantinelu, odtud se po souboji odrazil před branku, kde ho nehlídaný Ondřej Beránek nadvakrát dotlačil do rakouské branky.

Ve třetí třetině přidali Západočeši ještě dvě branky. Na začátku 49. minuty se prosadil i sváteční střelec Martin Rohan, který od modré tvrdou ranou zvýšil už na 5:2 pro Energii. Čtyři minuty před koncem upravil konečný výsledek svou druhou trefou v zápase Jakub Flek, který využil parádní práce Tomáše Rachůnka, který s pukem objel rakouskou branku, z levého kruhu našel kolmicí na pravém Fleka, který sám před Bakalou nezaváhal.

Energetici uzavřou boje v základní skupině sobotním zápasem s Medveščakem Záhřebem a k jistotě postupu do finále jim chybí jediný bod.