President Cup: Obrat proti Třinci přinesl sedmé místo

Poslední utkání na President Cupu odehráli v neděli v poledne karlovarští mladší dorostenci. Proti pořádajícímu Třinci sice v polovině zápasu ztráceli dvě branky, po skvělém obratu a vítězství 5:4 ale nakonec na silně obsazeném turnaji berou sedmé místo.
Příprava mladšího dorostu, Turnaj, ne 28.8.2016
Oceláři Třinec
4:5
2:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 2. Králík (Rybnikár, Cmiel), 19. Marguš (Peterek, Wardas), 21. Peterek (Raška), 55. Raška – 8. Křemen (Pohanka), 31. Zdeněk (Pohanka), 34. Matoušek, 48. Novotný (Zdeněk), 48. Mašek (Jiskra, Korčmaroš). Rozhodčí: Mrkva - Kašinský, Dohnal. Diváci: 90. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5.
Oceláři Třinec: Švančara (34. Klimek) – Homola, Srníček, Cienciala, Wantulok, Mituchovič, Stacha, Konderla, Bulava – Marguš, Cmiel, Rybnikár, Peterek, Szmek, Mikler, Wardas, Jurzyca, Stročka, Macháček, Matěj, Králík, Raška, Branc
Karlovy Vary: Bednář (21. Horák) – Benda, Branný, Horvát, Kosina, Kursa, Pohanka, Tureček, Stejskal – Jiskra, Křemen, Mašek, Novotný, Korčmaroš, Rozhon, Mareček, Zdeněk, Karbulka, Bílek, Bokštefel, Matoušek

Mladí energetici nevstoupili do svého posledního zápasu na turnaji úplně nejlépe a hned po čtrnácti vteřinách hry šli po trestu Zdeňka do čtyř. Oceláři nabídnutou šancí nepohrdli a hned v čase 01:41 otevřeli skóre utkání o 7. místo, když Rybnikár přihrál zpoza branky Lukáši Králíkovi a ten našel mezírku mezi betony brankáře Bednáře. Karlovarští dostali šanci na vyrovnání v polovině sedmé minuty, kdy si rovněž vyzkoušeli hru v početní převaze a stejně jako domácí s ní naložili na výbornou. Velký tlak karlovarských skončil přesnou střelou z úhlu v podání Adama Křemena a v čase 07:31 tak bylo opět vyrovnáno.

Na konci třinácté minuty mohlo být na naší střídačce ještě veseleji, třinecký gólman Švančara si však s nájezdem jednoho z karlovarských hráčů poradil. Skóre se tak znovu měnilo až krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky, kdy Peterek zpoza branky parádně přihrál Tobiáši Margušovi a ten přesnou střelou propálil karlovarského gólmana.

Rovněž začátek druhé třetiny vyšel lépe třineckým ocelářům, kteří již 33 sekund po první přestávce navýšili své vedení na dvě branky a to dokonce při vlastním oslabení. Jonáš Peterek vystartoval do protiútoku a z pravého kruhu propálil karlovarského gólmana Horáka, který od prostředního dějství nahradil v brance Bednáře. Energetici mohli snížit krátce před polovinou zápasu po vyloučení Rybnikára, přesilovou hru ale využít nedokázali. Na radost ale nakonec svěřenci trenéra Jiřího Kovky dlouho čekat nemuseli. V čase 30:40 Pohanka nahrál Tomáši Zdeňkovi kotouč do prostoru pravého kruhu a ten přesnou ranou propálil Švančaru.

A to ještě nebylo vše. David Matoušek sice minutu po druhé brance energetiků sám proti třineckému gólmanovi neuspěl, v čase 33:03 ale své předchozí zaváhání napravil a se Švančarou si poradil a srovnal stav zápasu na 3:3! Tím zároveň také ukončil Švančarovo působení v brance, kde ho nahradil Klimek. Hra se od té doby přelévala ze strany na stranu, více ze hry ale měli hosté, nicméně branky se diváci v třinecké Werk Areně až do konce druhé části již nedočkali. Nezměnila na tom nic ani akce ze 40. minuty, kdy třinecký gólman Klimek neudržel puk po jedné z šancích karlovarských mladíků, díky pohotovému zásahu obránce Konderly ale domácí těžkou situací ustáli bez gólové újmy.

Do poslední třetiny tak oba týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu. Karlovarští hokejisté mohli překlopit vedení na svou stranu na začátku 46. minuty, kdy hráli přesilovou hru, Klimek si ale s pokusy Novotného i tečí Maška poradil Krátce po návratu vyloučeného Waluntoka na led se už ale skóre měnilo a to hned dvakrát v rozmezí čtrnácti vteřin. Nejprve v čase 47:41 dokonal obrat ve skóre David Novotný, který proměnil samostatný únik ve vedoucí gól energetiků, krátce po vhazování se pak prosadil Matěj Mašek a zvýšil již na 5:3 pro Karlovy Vary!

Domácí se ale nevzdali a do poslední desetiminutovky vrhli všechny zbývající síly. Tlak ocelářů postupně sílil, jenže na Horákovi si vylámali zuby postupně Peterek, Marguš i Raška, ještě předtím si karlovarský brankář poradil se závarem před svou svatyní, kde zlikvidoval i tři těžké dorážky! Horák tak kapituloval až v čase 54:55, kdy se v nepřehledné situaci před hostující klecí nejlépe zorientoval Adam Raška a snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí tak měli na vyrovnání stavu ještě více než pět minut, jenže na pozorného Horáka již znovu vyzrát nedokázali.