Rymonův hattrick nestačil, dorost podlehl Kladnu

V sobotu 12. ledna se karlovarští dorostenci utkali s těmi kladenskými. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, Kladno se však ve druhé třetině dostalo do dvoubrankového vedení, které energetici dohnali zásluhou Dominika Rymona. To však nestačilo, hned po vyrovnání totiž hosté přidali další dva góly a odvezli si ze západu Čech tři body za výhru 5:3. O bonusový bod pro Energii se alespoň v nadstavbě zasloužil Robin Sapoušek.
Extraliga dorostu, II. 7, so 12.1.2019
PZ Kladno
3:5
0:1, 1:2, 2:3 - N 1:0
Branky a nahrávky: 29. Rymon (Šmajda), 53. Rymon (Hohl, Vogel), 54. Rymon, 63. Sapoušek (Šlechta) – 7. Redlich (Šugár), 24. Redlich, 36. Hurta (Mikeska, Gabriška), 56. Rejna (Šugár, Horn), 58. Redlich (Vosyka, Hurta). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:5.
Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Juránek.
vyloučení4:6
využití1:1
střely na branku28:26
diváci92
Karlovy Vary: Hykel – Zolnaj, Vogel, Sýkora, Hohl, Bubeliny, Anton – Šmajda "A", Hofmann, Rymon "C" – Šlechta, Sapoušek "A", Černý – Galla, Bubanec, Varvařovský.
PZ Kladno: Gabriška – Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Bareš "C", Rejna, Hurta – Hanousek, Šugár, Kulich – Vimmer "A", Redlich, Mikeska – Vosyka.

První třetina přinesla aktivní hru plnou vyloučení, i přes několik přesilovek se však prosadilo jen Kladno, když v 7. minutě svůj tým dostal do vedení Sebastian Redlich. Následovalo několik šancí domácích, které však zůstaly neproměněny. Za zmínku stojí především akce ze 17. minuty, kdy byl puk malý kousek od brankové čáry, kotouč však skupinka hráčů kvůli spadlé masce brankáře Gabrišky neměla čas do klece dostat.

Druhá třetina přinesla tři góly, domácími vytoužené vyrovnání nikoliv. Ba naopak, hosté navýšili svůj náskok. Ve 24. minutě se prosadil Sebastian Redlich, když na něj karlovarská obrana nestihla zareagovat. V 29. minutě posunul Dominik Rymon svůj tým blíže k vytouženému vyrovnání. Po skvělé přihrávce od Šmajdy od vlastní branky na útočnou modrou, kde Rymon čekal, se totiž dostal sám před kladenského gólmana, kterého překonal. V 36. minutě však navýšil vedení hostů kladenský útočník Vojtěch Hurta, při jehož gólu si bod za asistenci zapsal také hostující brankář Gabriška.

Třetí třetina tak začala za stavu 1:3, který vydržel až do 53. minuty. V té se prosadil Dominik Rymon, když si z levého kruhu přejel do mezikruží před Gabrišku, který na něj přes soupeře neviděl. Po minutě se Dominik Rymon prosadil znovu, když získal puk a kladenského gólmana úspěšně překonal. V 56. minutě se povedlo Jeffersonu Marku Rejnovi po krásné kombinaci posunout svůj tým zpět do vedení. To si hosté o minutě později ještě zajistilo díky gólu Sebastiana Redlicha. PZ Kladno tak Energii porazilo 3:5.

Domácí získali alespoň bonusový bod, který jim vystřelil Robin Sapoušek, když v 63. minutě dorazil puk do odkryté branky, kam se Gabriška po předchozí střele nestihl přesunout.

Tomáš Andrýs (K. Vary): Chci pogratulovat Kladnu k vítězství. My jsme dnes v rámci přípravy na mistrovství krajů postavili trochu mladší tým, nicméně jsme chtěli vyzkoušet několik hráčů, což jsme udělali a zápas výsledkově dopadl tak, jak dopadl a bereme dnes jen bod díky nadstavbě.

Pavel Křepelka (Kladno): Hodně jsme se v dnešním zápase trápili, Energie má lepší, kvalitnější hráče kategorie 2003. Dnes jsme proměnili málo šanci, podobně na tom byl i soupeř. Zápas se alespoň odehrál v klidu.