S Motorem si poradil i dorost! Premiérovým gólem přispěl Marko Michalov

Den poté, co si s hráči Motoru změřil síly A-tým Energie, vyrazil na jih Čech karlovarský dorost a také junioři. První šli do boje svěřenci Tomáše Andryse, kteří ve vyrovnané bitvě nakonec měli navrch a oplatili jihočeským mladíkům předchozí prohru v nájezdech. Premiérový gól v extralize dorostu vstřelil Marko Michalov. Energetici si touto výhrou upevnili šestibodový náskok v čele skupiny.
Extraliga dorostu, 20., čt 23.11.2023, České Budějovice, Budvar aréna, II. LP
České Budějovice
2:4
0:0, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 26:13 Mařík (Lev; 4/5), 43:05 Nedorost (Hečko, Mařík; 5/5) – 21:00 Poizl (5/5), 23:25 V. Blažek (5/5), 29:17 Habla (Poizl, V. Blažek; 5/4), 54:10 Michalov (Šedivec; 5/5). Rozhodčí: Ovsík – Karda, Černohlávek. Diváci: 57. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 45:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
diváci57
České Budějovice: Jelínek – Matějka, Schmied, Šrámek, F. Blažek, Smejkal, Nedorost – Hanzák, Lev, Mařík, Novotný, Hečko, Čečetka, Hřebejk, Muška, Trefil, Přibyl.
Karlovy Vary: Psohlavec – Čermák, Dyk, Magner, Kůrka, Bednář, Postl – Habla, V. Blažek, Kváš, Šilhan, Poizl, Slavík, Michalov, Šedivec, Tomek.

Hned po úvodním vhazování si Martin Psohlavec připsal první zákrok, když se na jeho branku řítil Jakub Lev, který chtěl odražený kotouč ještě procpat kolem tyčky, ale tu si pohotový gólman pohlídal. Jihočeši se následně zabydleli v pásmu, ale větší ohrožení představovala pouze střela Josefa Šrámka od modré. Poté si kotouč převzali energetici. Jakub Habla měl parádně nakročeno k akci, v kruhu však byl podražen. Při hře čtyři na čtyři se k brance Energie dostal Nikolas Mařík, ale tváří v tvář Martinovi Psohlavcovi mu sjel kotouč z hole, a tak karlovarský gólman zůstal bez práce. Vzhledem k tomu, že se hráči obou týmů svižně přesouvali mezi oběma pásmy, museli být oba gólmani v pohotovosti.

Stejně jako Martin Psohlavec, tak i Vojtěch Jelínek byl ve střehu a držel puk dál od své branky. O tom se v úvodu početní výhody přesvědčil Jakub Habla, jehož střelu k tyčce Jelínek zastavil lapačkou. Následně neuspěl ani David Poizl se svými střelami z kruhu. Ke konci třetiny se Vlastimil Blažek a po něm Filip Čermák vydali s kotoučem na holi k brance Motoru, ale nejdále v mezikruží byli vždy zastaveni bránícími hráči. Od modré to následně zkoušel Tomáš Přibyl, ale Martin Psohlavec sklapl betony včas. V devatenácté minutě pálil Kryštof Dyk a energetici se následně snažili o dorážku. V následném závaru skončil na ledě Petr Tomek, který poté pomalu odešel z ledu.

Gólový půst z první části si diváci vynahradili ve druhé třetině. Nejprve se sám proti třem hnal k brance Jakub Habla, jenomže přes soupeře neprošel. Do střely Ondřeje Bednáře vpadl Jakub Lev. Kotouč však následně skončil u Davida Poizla, který střelou z hranice kruhu otevřel skóre. Ze souboje u mantinelu vyplaval kotouč, kterého se ujal Vlastimil Blažek a z mezikruží ho poslal na branku. Vojtěch Jelínek sice stihl zasáhnout, ale chvíli se ohlížel, jestli mu přece jenom puk někudy neproklouzl. Před karlovarskou brankou se ocitl sám Tobby Hřebejk, ale rána mu nevyšla podle představ, a tak Martin Psohlavec puk svou holí poslal zpět do hry.

Ve dvacáté čtvrté minutě Michal Kváš vypíchl soupeřům u své střídačky kotouč. Toho se ujal Vlastimil Blažek, který akorát skočil na led a svůj únik zakončil pěkným blafákem. Kontaktní branku vstřelili Jihočeši ve vlastním oslabení, když svůj únik proměnil Nikolas Mařík - 1:2. Po několika šancích na obou stranách vrátil Energii dvoubrankové vedení těsně před polovinou třetiny David Poizl, který zakončil přesilovkovou kombinaci Vlastimila Blažka a Pavla Kůrky. Českobudějovičtí mladíci následně zamkli své hosty v pásmu, ale na Martina Psohlavce si nepřišli. Necelých šest minut před koncem třetiny pálil od modré Pavel Kůrka. Jelínek puk vyrazil a ustál i následné dorážky.

Velkou šanci měl Jakub Lev, který mířil k bližší tyčce, Martin Psohlavec však zasáhl. Stejně dopadla i střela Martina Hečka po následném vhazování. S kotoučem na holi se do pásma hnal Matyáš Šedivec, který byl dost nevybíravě zastaven. Bránící hráči Motoru stopli kousek od branky i únik Šimona Šilhana. Jednu z větších šancí měl necelé dvě minuty před koncem Ondřej Bednář, který zakončil kombinaci energetiků střelou od modré. Vojtěch Jelínek však kotouč vyrazil. Na Martina Psohlavce se na oplátku hnal Jakub Lev, ale v mezikruží byl obklopen několika energetiky a tak se k zakončení nedostal. Do šaten se tedy oba týmy rozešly za stavu 1:3.

Energetici si do poslední třetiny přenesli ještě část oslabení. V něm si šanci připsal Lukáš Slavík, jehož střelu z hranice kruhu Vojtěch Jelínek za svá záda nepustil. V čase 43:05 se na modré rozmáchl Václav Nedorost. Martin Psohlavec kotouč sice zachytil, ale v následném závaru mu nejspíše vypadl a skončil v jeho brance. Před polovinou třetiny střílel z vrcholu kruhu Filip Čermák. Jeho střela při průchodu přes hlouček hráčů před brankou ztratila razanci a Vojtěch Jelínek raději před dorážkami kotouč zakryl. Svou branku zavřel i Martin Psohlavec, který zastavil střelu Martina Hečka. Do střely Daniela Postla vletěl Marek Trefil a i přes mírné kulhání ve hře pokračoval. Horko bylo po chvíli Martinovi Psohlavcovi, který zapojil do práce nejen betony, ale i svou hůl a závar před svou brankou ustál.

V čase 54:10 se po vhazování ke kotouči dostal Matyáš Šedivec a společně s Markem Michalovem se hnali dva proti dvěma na branku. Před ní Matyáš předal puk Markovi a ten ho švihem poslal kolem tyčky do branky a vstřelil si tak svůj první gól v extralize dorostu. Necelé čtyři minuty před koncem pálil od modré Tomáš Přibyl. Po zásahu Martina Psohlavce došlo k výměně názorů mezi Tobby Hřebejkem a Kryštofem Dykem, což rozhodčí ocenili vyloučením. Trenéři Motoru si vyžádali oddechový čas a po jeho vypršení zůstal Vojtěch Jelínek na střídačce. Chvíli poté se snažil zavést kotouč do prázdné branky Lukáš Slavík, ale domácí ho dohnali a odzbrojili. Po necelé minutě se Vojtěch Jelínek vrátil zpět do branky. Do konce zápasu se už žádný ze střelců neprosadil a tak si výhru připsali energetici.

David Vrbata (trenér Motoru):

Parádní utkání z obou stran, bohužel se špatným koncem pro nás. I přes dostatek gólových příležitostí jsme nebyli produktivní. Gratuluji soupeři ke třem bodům.