Špatný vstup do utkání stál Energii zápas s Norimberkem

Příprava: HC Energie - Norimberk 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Jediné přípravné utkání v olympijské přestávce ztratili karlovarští hokejisté v jeho úvodu. Po sedmi minutách bitvy s Norimberkem totiž prohrávali 0:2. V dalším průběhu si sice domácí vypracovali řadu nadějných příležitostí, ale gólové vyústění měla pouze střela Františka Skladaného (na snímku). Německý celek si ještě před koncem druhé části vzal dvoubrankový náskok zpět a udržel jej až do závěrečného hvizdu. Svou premiéru v dospělém hokeji si velmi zdařilým výkonem užil mladičký talent Martin Frk a poprvé se v dresu Energie prezentoval i Dmitrij Cyganov.
Příprava na sezonu, přát., čt 25.2.2010
Norimberk
1:3
0:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 37. Skladaný (Melenovský, Nosek) - 2. Mosienko (Grygiel), 8. Grygiel (Chouinard), 39. Savage (Ondruschka).
Karlovy Vary: Mensator (od 30. Sáblík) - Němec, Parýzek, Mucha, Prošek, Čutta, Nosek, Loginov, Dobroň - Skuhravý, Kumstát, Dej, Melenovský, Frk, Hřebejk, Kuběna, Tsyganov, Jakub Bauer
Norimberk: Waite - Albedrs, Ančička, Barta, Chouinard, Fical, Fichhaber, Grygiel, Leask - Leeb Greg, Leeb Brad, Mann, Martens, Mayr, Mosienko, Nasreddine, Ondruschka, Peacock, Savage, Schultz, Spang

Hosté z Německa se na horké půdě úřadujícího mistra České republiky vůbec nezalekli a už ve 2. minutě rozvlnil Mensatorovu síť Tyler Mosienko, když střelou z mezikruží přesně vymetl horní růžek branky – 0:1. Vzápětí mohl srovnat Dej, ale přihrávku Němce tečoval jen těsně mimo pravé tyčky. Po menším tlaku domácích udeřil Norimberk znovu. V 8. minutě tečoval Adrian Grygiel puk po přihrávce do protipohybu brankáře – 0:2.

Domácí se po této brance dostali do početní převahy, ale skvělá defenziva Tygrů perfektně rozrážela nájezdy Energie. Pět minut před koncem si zcela sám zleva najel Melenovský, ale ani neskutečná dělovka z jeho hole brankáře Waiteho nepřekonala. Následovala šance Skladaného, ale ani on odražený puk do branky nedostal, a tak odcházeli domácí borci do šaten s dvoubrankovým mankem.

Začátek druhého dějství přinesl vyrovnanou bitvu. Hrálo se ze strany na stranu a oba celky si vytvořily několik slibných šancí. Domácí měli velkou šanci po vyloučení Mosienka, ale ani bomba z hokejky Kumstáta a teč Hřebejka do boční sítě skóre nezměnily. Ve 27. minutě se do úniku dostal bek Mucha, ale proti jeho střele scvakl Waite betony včas. Hned poté se v brankovišti Mensatora strhla mela, po které oba rozvášnění aktéři odjeli uklidnit své emoce na trestnou lavici. Konkrétně to byl domácí Jakub Čutta a Brad Leeb.

Hodně horko v pásmu Norimberku bylo zhruba v polovině utkání, ale ani neuvěřitelný tlak ze strany domácích ke vstřelení branky nestačil. Avšak následná akce ve 37. minutě již snížení přinesla. František Skladaný uloupil puk v mezikruží a přesnou ranou vrátil domácí do hry - 1:2. Odpověď hostů však byla nekompromisní. Ve 39. dostal puk do protipohybu brankáře Andre Savage a jeho teč do poloodkryté klece byla bezchybná - 1:3.

Poslední třetina opět začala ve vyrovnaném duchu. Vážněji zahrozili až hosté hájící barvy Norimberku v přesilové hře při vyloučení Němce. Často domácí zamykali v pásmu a vytvářeli si nebezpečné šance, které musel vždy hasit Sáblík, který v polovině utkání vystřídal Mensatora. Hned po oslabení se do úniku hnali Skuhravý s Hřebejkem. Druhý jmenovaný to zkusil z první, ale brankář Waite se opět blýskl brilantním zákrokem.

Energie v závěru třetiny sílila tlak, ale i přes několik „tutovek“ působila si v zakončení počínala křečovitě. Hosté si zbytek zápasu pohlídali, a tak si z města horkých pramenů odváželi opojný nápoj v podobě vítězství.