St. dorost: V koncovce neškodní Tygři pomohli energetikům k vítězství

St. dorost: HC Energie - Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Ačkoli nevstřelili jediný gól, prezentovali se Liberečtí velmi dobrou hrou, byť energetici měli mírnou převahu. V úvodu se také domácí dostali do vedení, které pak navýšil na konci druhé části výbornou tečí Ondřej Kubáč a to bylo z gólového pohledu vše. Denis Rauscher (na snímku) tak udržel čisté konto a celkově působil v brance velmi jistým dojmem. Za zmínku stojí i to, že obě branky energetiků padly v přesilových hrách.
Extraliga staršího dorostu, 41. kolo, pá 4.2.2011
Liberec
2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Vrána (Zadražil, Troška), 39. Kubáč (Gombár, Koblasa). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Rauscher - Šafář, Matyáš - Lintemer, Vilhem - Gombár (A), Troška - Zadražil, Svoboda, Winkler (A) - Bečka, Koblasa, Gorčík - Csamango, Tomeček (C), Jirušek - Vrána, Kubáč.
Liberec: Blažek - Mrázek, Jandelejsek (A) - Bednarik, Erlebach - Slavík, Krejčí - Beránek, Návrat - Klíma, Zacha, Mikyska - Shpakov, Kouba (A), Slivka - Langhammer, Žďárský, Urban (C) - Havlas, Pálek.

Energetici vstoupili do utkání v roli jasného favorita jako lídři tabulky. Tygři se před zápasem ocitali na osmé pozici a v posledních duelech je trápila hlavně obrana. Dnes to byl ale paradoxně útok, se kterým měli Tygři problémy.

Do utkání vlétli aktivněji domácí, ale Tygři velmi dobře bránili. Avšak jen do doby, kdy Lukáš Vrána obdržel kotouč od Zadražila a tahem vymetl šibenici tygří klece, a využil tak přesilovku. Následujících pár minut patřilo opět energetikům, ale pak byli vyloučeni a Tygři sehráli parádní přesilovku, ve které Kouba rozezněl tyčku Rausherovy branky!

To Tygry zřejmě nabudilo a na chvíli hýřili mnohem větší aktivitou. Pak se ale nechali vyloučit a energetici už měli kotouč spíše na svých holích. V závěru i dosáhli branky, ale ta nemohla být uznána pro dosažení rukou.

Po přestávce měli zpočátku převahu Liberečtí a energetici byli nuceni několikrát vyhodit na zakázané uvolnění. To také udělali a pokračoval hokej bez větších šancí na obou stranách. Až chvíli po půli třetiny ujel po křídle Kubáč, prodral se před branku a zakončil mezi nohy pozorného Blažka. V závěru třetiny utkání nabralo na tempu a karlovarskou přesilovku využil výbornou tečí střely od modré Ondřej Kubáč.

Tygři si v úvodu třetí části zahráli dvojnásobnou přesilu, ale ta se nevyvíjela podle jejich představ. V padesáté minutě se hosté dostali do velké šance, když Klíma v úniku minul horní tyč. V závěru vypálil z kruhu Zadražil, kotouč přeskočil Blažkovy betony a jen o milimetry minul tyčku. Konec zápasu už si ale energetici pohlídali.

Vítězství se ale nerodilo hladce. Liberec nehrál vůbec špatně, ikdyž měli domácí mírnou převahu. Problémem Tygrů však byla velmi slabá, resp. nulová produktivita. Je třeba dodat, že obě branky vstřelili energetici v přesilových hrách.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
V utkání jsme měli po celou dobu převahu, přestože náš výkon nebyl dobrý. Nebyl dobrý hlavně z pohledu naší útočné hry, kdy jsme spoustu času hráli v rozích a málo jsme se tlačili před bránu. Naštěstí jsme využili dvě přesilovky, což nakonec zápas rozhodlo. Jsme spokojeni spíš se ziskem tří bodů než s předvedenou hrou.