St. dorost proti Rytířům uhájil druhé místo

SD: HC Energie - Rytíři Kladno 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
V důležitém souboji v horní polovině tabulky si starší dorostenci Energie poradili s kladenskými Rytíři. V KV Areně se v pátek večer odehrála vyrovnaná partie, jíž dominovali oba brankáři. Karlovarští o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kdy skóroval Marek Pastyřík (na snímku) a do prázdné branky se trefil Michael Čejka.
Extraliga staršího dorostu, 11. kolo, pá 10.10.2014
Kladno
3:1
1:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 11. Horký (Davídek, Svoboda), 45. Pastyřík (Hauzr, Beer), 60. Čejka – 29. Okegawa (Kalaj). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Fiala. Vyloučení: 4:8, navíc Patyk (KLA) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Bernáth, Weinhold, Pajk, Beer, Vápeník, Prachař – Čejka (C), Janata, Trapl, Svoboda, Davídek, Horký, Kurfürst, Pastyřík, Hauzr, Nídl
Kladno: Jiroušek – Havelka, Chládek (C), Malý, Smrž, Kiml, Veber, Šíma – Borkovec, Okegawa, Kalaj, Hrabík, Kubík, Bláha, Čečetka, Patyk, Keszi, Řepka, Sagan, Janeček

První třetina začala řadou přerušení. Hra se velice kouskovala a ani na jedné straně nebyla k vidění žádná šance. Až v 11. minutě se dokázali prosadit domácí, když Michal Horký dokázal dorazit odražený kotouč za záda Jirouška. Kladno působilo dost zaskočeně a nevypadalo to, že by se chystalo rychle srovnat. Až v 17. minutě dostali hosté šanci v podobě trestného střílení, které ale Patyk trestuhodně zahodil. Do konce první části se již nic zajímavého nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro Energii.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve vlažném tempu. Ani jedna strana si nedokázala vytvořit nějaký stálý tlak. Vyrovnávací gól spadl Kladnu doslova do klína. V polovině druhé třetiny vyrobil Kuchař za bránou obrovskou minule. První střelu ještě dokázal se štěstím zlikvidovat, ale na dorážku Yuya Okegawy byl již krátký. Konec druhé třetiny se táhl ve stylu přesilových her, kterých měli domácí v tomto zápasu opravdu požehnaně. Ondřej Pajk nejprve ve 32. minutě nastřelil břevno a o dvě minuty později nedokázal Pastyřík usměrnit puk do brány, když byl nikým nehlídaný před Jirouškem.

Třetí část začala ze strany energetiků velice aktivně a hned po pěti minutách šli domácí znovu do vedení. Marek Pastyřík dostal přihrávku do mezikruží, odkud propálil Jirouška přesnou střelou k tyči. Čekalo se dlouho na to, jestli dokáže Kladno odpovědět. Toho se ale diváci nedočkali, i přes možnost dvou přesilových her pro Kladno v závěru utkání, a tak třetí hřebíček do kladenské rakve zatloukl Michael Čejka do opuštěné klece. Domácí si tedy po vydřeném výkonu odnesli z tohoto utkání cenné tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Výkon podle našich představ jsme dnes podali pouze v prvních deseti minutách do vstřelení branky. Od té doby se nám naprosto rozpadl koncept hry, přestali jsme být důslední a hlavně ve druhé třetině jsme podali velice chaotický výkon. Ve třetí třetině se to mírně zlepšilo, protože hůře už asi hrát ani nešlo. Musíme si upřímně přiznat, že tři body nás dnes spadly do klína.