Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Starší dorost přehrál Slavii dvěma góly během jedné minuty
II. 4, 2.12.2017, 12:00
1:2(0:2, 0:0, 1:0)

Starší dorost přehrál Slavii dvěma góly během jedné minuty

02.12.2017, David Sokol, Richard Wagner

SD: HC Slavia Praha - HC Energie 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Starší dorost čekalo druhé utkání ve dvou dnech, tentokrát se představil na ledě Slavie. Energetici zápas rozhodli již v prvním dějství, když se prosadili dvakrát v rozmezí 70 sekund a další vývoj utkání již drželi ve svých rukou, i díky výborně chytajícímu Janu Bednářovi.


Branky a nahrávky: 50. Brož (Hradil) – 11. Jiskra (Křemen), 12. Berčík (Záruba, Fečo). Rozhodčí: Velčovský - Zíka, Štětina. Vyloučení: 5:5, navíc Holý (SLA) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Slavia: Pánek (Málek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Houška, Petrák

Karlovy Vary: Bednář (Bajgar) – Zavřel, Kořán, Ptáček, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Berčík, Hudečka, Jiskra, Fečo

Komentář zápasu

V úvodní dvacetiminutovce byl k vidění rychlý hokej se spoustou zajímavých momentů na obou stranách. Jako první se mohli prosadit domácí, ale Havrdova rána jen sloupla lak z pravé karlovarské tyče. Energetikům se poté povedlo v polovině třetiny poprvé prosadit. Křemen se svým únikem úspěch neslavil. Pánkem vyražený puk ale dojel za brankou, odkud našel z levého kruhu sjíždějícího Víta Jiskru, jenž měl dostatek místa a času na to, aby zametl kotouč do klece.

Přesně po minutě a deseti vteřinách bylo na střídačce západočeského mužstva ještě veseleji. Postaral se o to Martin Berčík, který dostal od Záruby parádní přihrávku do samostatného úniku. Svůj brejk zakončil karlovarský forward milimetrovou kličkou, při které si položil gólmana a zavěsil. Sešívaní se sice snažili alespoň o kontaktní gól, který měl na holi Hradil, avšak jeho samostatný únik vyřešil karlovarský muž s maskou.

V prostřední části se ze hry místy vytrácela rychlost. Energetici pak hráli více zezadu, což dávalo slávistům prostor pro kombinace a útočení, ale na Bednáře ne a ne najít recept. Podobný obrázek vydržel v Edenu prakticky až do poloviny závěrečné periody. Červenobílí měli více ze hry, častěji stříleli, ale bez gólového efektu. Naopak, sama domácí ekipa pak musela několikrát hasit požár, který vznikal nekoncentrovaností směrem do zadních řad.

Teprve v polovině poslední třetiny se Eden rozezvučel radostí. Hradil vyslal do souboje Jaroslava Brože, který se chytře mezi dvěma hráči dostal až do pozice mezi kruhy, odkud vyslal přesnou ránu, která zapadla přesně k tyči. Další velký nápor sešívaných přišel při hře bez brankáře, kdy měl na své hokejce vyrovnání Hradil, ale v jasné pozici trefil jen skákajícího Bednáře.

Ohlasy po utkání

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Byl to dobrý zápas, který měl svou kvalitu. Soupeř se dostal brzo do vedení 2:0, což pro nás nebylo dobře. Na konci jsme si ale vytvořili větší tlak, ale na naší straně nebylo patřičné štěstí. Momenty, které rozhodují zápas, jsou například v dohrávání šancí, což nám se nepovedlo, i když jsme ji tam měli.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Utkání jsme nasměrovali k výhře v první třetině, kdy jsme hráli aktivní hokej, ale v prostřední části jsme od toho ustoupili a iniciativu převzali domácí. Ve třetí části jsme udělali chybu, kdy slávistický útočník prošel v situaci jeden proti dvěma a od té doby jsme se zbytečně dostávali pod tlak. Nedokázali jsme zjednodušit hru, a to především ve vlastním pásmu. Slavia byla v závěru v tlaku, což jsme nakonec proti šesti ustáli a máme cenné tři body.