Starší dorost přišel o body třináct vteřin před koncem

ESD: BK Havlíčkův Brod - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Vyrovnané utkání sehráli mladí energetici v havlíčkobrodské Kotlině, kam zamířili k 10. kolu nadstavbové skupiny. Napínavou bitvu načali brankou karlovarští hokejisté na konci druhé třetiny, Havlíčkobrodští ale byli silným soupeřem a podařilo se jim vyrovnat v poslední části. Rozhodujícím moment pak přišel pouhých třináct vteřin před koncem zápasu, kdy karlovarští dorostenci inkasovali, a domů se tak vrací z tohoto zápasu bez bodu.
Extraliga staršího dorostu, II. 10, so 30.1.2016
Havlíčkův Brod
2:1
0:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 51. Michálek (Hrabaň, Benák), 60. L. Beran (Michálek, Hrabaň) – 39. Kurfürst. Rozhodčí: Jiří Ondráček – Robin Horký, Martin Klouda. Vyloučení: 3:4. Využití: Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Havlíčkův Brod: Kulich – Němec, Lachman, Jančařík, Benák, Rubner, Hrabaň, Polák, Kopic – Hendrych, Veverka, Přibyl, Králíček, Holenda, L. Beran, Vlach, Donda, Michálek, Piskač
Karlovy Vary: Beran – Vápeník, Štaif, Pátek, Klejna, Bernáth, Hrůša – Hotěk, Kurfürst, Tamáš, Slabý, Bečka, Prošek, Šála, Pastyřík, Horký, Tlačil

Hosté vstoupili do utkání a hned ve druhé minutě měli výbornou příležitost k tomu, aby se dostali do vedení. Jan Bečka dostal přihrávku mezi kruhy, kde byl úplně sám, své zakončení ale nasměroval jen do prostředka brány, kde byl připravený Tomáš Kulich. Později střílel Mare Pastyřík z blízkosti brankoviště, domácí gólman však předvedl výborný zákrok betonem. Na druhé straně si důrazně počínal David Donda, nedokázal ale dotlačit puk za betony Adama Berana.

Ve druhé třetině byli karlovarští dorostenci velice nebezpeční a Tomáši Kulichovi hrozilo stálé nebezpečí. Gól ale z tlaku vytěžit nedokázali a udeřit se mohlo naopak na druhé straně. Před brankovištěm znovu operoval aktivní David Donda, ale ani tentokrát puk za brankovou čáru nedostal. Hned z následující akce se ovšem Energetici prosadili. Matěj Kurfürst vypálil z mezikruží přes obránce a jeho rána zápěstím zapadla nad lapačku brankáře domácích.

Ve třetí části mohli hosté Havlíčkovu Brodu odskočit na rozdíl dvou branek, Radek Prošek ale nevyužil rozhozenou obranu domácích a minul odkrytou část klece. Stále častěji se do zajímavých šancí začali dostávat Bruslaři, David Michálek ani Daniel Králíček se však neprosadili. Nakonec se domácí přeci jen dočkali. Patrik Hrabaň narýsoval přihrávku do pravého kruhu, odkud David Michálek střelou na vzdálenější tyč vyrovnal. Vstřelená branka nalila Bruslařům čerstvou krev do žil a ti se 13 sekund před koncem prosadili podruhé a otočili průběh utkání. David Michálek posunul před brankovištěm puk na pravou stranu k Lukáši Beranovi, jenž rozhodl o výsledku utkání.