Starší dorost prohrál v Olomouci o gól

St. dorost: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Mladíci Karlových Varů nezačali v Olomouci v utkání chudém na góly dobře. Už po sedmi minutách prohrávali 0:1. Ve druhé třetině však vyrovnal Oto Táborský (na snímku) a zdálo se, že se energetici nadechují k náporu. Ovšem ten zůstal gólově nevyjádřen. Olomouc navíc ve třetí části přidala druhý rozdílový gól a dokráčela v domácím prostředí ke třem bodům.
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, pá 22.1.2010, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Novotný (Husák, Jergl), 41. Kunce (Machala, Husák) - 30. Táborský (Winkler). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Škrobák. Vyloučení: 3:7, navíc Švec (KVA) 10 min. [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Olomouc: Lukáš - Koutský, Hánl, Vondra, Husák, Škůrek, Novotný, Lehečka, Lyzák, Jergl, Dufka, Zítka, Brada, Kunce, Brandýs, Machala, Schejbal, Ostřanský.
Karlovy Vary: Honzík - Lintemer, Hluchý, Vilhelm, Urbančok, Novák, Gombár, Troška - Táborský, Svoboda, Kubáč, Winkler, Tomeček, Švec, Csamango, Formánek, Gorčík, Matyáš, Beran.

Olomouc začala náporem, díky své aktivitě si vynutila přesilovou hru, ale nevyužila ji. Nemuselo ji to ovšem dlouho mrzet. Už v sedmé minutě vypálil v signalizované výhodě od modré Jergl, puk se odrazil od zadního mantinelu na hůl Stanislava Husáka, který sice promáchl, ale vedle stojící Dominik Novotný byl úspěšnější – 1:0.

V první části se hrálo hodně nečistě, ale ani jedno mužstvo nedokázalo fauly soupeře v početních výhodách potrestat. Po dvaceti minutách se tedy odcházelo do kabin za těsného vedení domácí Olomouce.

Druhá dvacetiminutovka se energetikům podařila více. Dlouho sice dobývali olomouckou svatyni, nicméně v polovině utkání se dočkali vyrovnání. Z pravého kruhu vystřelil Oto Táborský a puk proletěl okolo levé Lukášovy tyče až do sítě – 1:1.

I nadále se hrálo vyrovnané utkání, hra se přelévala ze strany na stranu, bojovalo se o každý metr ledu, ovšem góly nepřicházely.

To se změnilo až na začátku třetí třetiny. Už po osmadvaceti vteřinách uvolnil Machala Daniela Kunceho, který zblízka prostřelil Honzíka – 2:1. V šestačtyřicáté minutě měl velkou šanci na vyrovnání Matěj Beran. Po chybě domácí obrany se řítil sám na olomouckého gólmana, ovšem netrefil bránu.

Hra se poté začala hodně kouskovat. Přispěla k tomu i olomoucká časomíra, která tradičně během zápasu vypověděla na chvíli službu. Tři minuty před koncem se Západočechům naskytla početní výhoda. Největší šanci v ní měli paradoxně domácí. Lehečka po úniku trefil tyč karlovarské svatyně.

Hosté následně zkusili i hru se šesti bruslaři bez brankáře, ovšem neúspěšně. Z Olomouce tak odjeli s prázdnou.

Kamil Přecechtěl (trenér Olomouce): Poprvé v této nadstavbové části jsme nastoupili s několika hráči, kteří už normálně hrají za juniory. Juniorka totiž měla volno. Naše mužstvo bylo díky tomu silnější, ale tím že kluci už hrají jinou soutěž, tak jim déle trvalo, než se přizpůsobili. Nepředvedli jsme tedy výkon, jaký bych si představoval. Mužstvo však má svou sílu, a když ho složíme před play-off dohromady, tak bychom měli být konkurenceschopní. Po té druhé třetině jsem udělal trochu vítr v kabině, protože naše hra byla velice špatná, rozháraná, neměla hlavu ani patu. Kluci si to potom uvědomili.

Václav Eismann (trenér K. Varů): Nezvládli jsme moc dobře první třetinu. Chyběl nám v ní pohyb a hráli jsme trochu ustrašeně. Ve druhé třetině jsme zjednodušili hru, zlepšili pohyb a měli jsme víc ze hry. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit více než jeden gól. Ve třetí třetině jsme dostali rozhodující gól po takové technické chybě. Měli jsme kotouč na holi, ale odevzdali jsme ho soupeři a ten to potrestal. Dal dva góly, my jeden, takže z tohoto pohledu zaslouženě vyhrál.