Starší dorost udolal Slavii osmi brankami

SDO: HC Energie - HC Slavia Praha 8:5 (1:1, 3:1, 4:3) Čtvrteční souboj starších dorostenců se Slavií v KV Areně nabídl divákům gólovou přestřelku se šťastným koncem pro domácí Energii. Ta si i díky pěti bodům Adama Křemena (2+3) připsala třetí výhru v řadě.
Extraliga staršího dorostu, II. 17, čt 25.1.2018, KV Arena
Slavia
8:5
1:1, 3:1, 4:3
Branky a nahrávky: 6. Jiskra (Ptáček), 22. Křemen (Tureček, Záruba), 25. Šťastný (Černý, Cankov), 33. Jiskra (Křemen), 51. Tureček (Křemen, Jiskra), 52. Maydl (Ptáček, Novotný), 56. Záruba (Křemen, Jiskra), 60. Křemen – 9. Brož (Holý), 27. Všetečka (TS), 45. Vaniš (Holý, Všetečka), 56. Klapka (Kižlin, Petrák), 60. Brož. Rozhodčí: Hucl – Malý, Sedláček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 32:31.
Karlovy Vary: Bednář – Novák, Tureček, Stejskal, Cankov, Kořán, Kosina, Záruba – Jiskra, Křemen, Šťastný, Černý, Holub, Maydl, Ptáček, Novotný, Karbulka, Fečo
Slavia: Pánek (33. Málek) – Mareček, Holý, Antoš, Zderadička, Fiala, Macek, Srdínko, Vaniš, Kižlin, Brož, Petrák, Všetečka, Klapka, Hasil, Havrda, Křenek

První třetinu se hrálo velmi opatrně a oba celky se prosadily pouze v přesilovkách. Klapka byl vyloučen za faul kolenem a Energie se zhostila prvního gólu tohoto utkání. V 6. minutě se podařilo domácím vytvořit tlak před Pánkovou brankou a zásobovali ho mnoha střelami. Od modré nastřelil Ptáček a puk následně doklepl do brány Vít Jiskra. Skóre již nebylo vyrovnané a tak energetici zvolili trochu aktivnější hru, to se jim však vymstilo po odpískaném faulu Křemena za podražení. V 9. minutě se Ondřej Holý a Jaroslav Brož dostali do přečíslení dva na jednoho a právě Brož již neměl po přihrávce problém se zakončením. Jednou z nevyužitých šancí Západočechů byl Maydlův únik před Pánka, ten byl ale tentokrát připravený a tento pokus zblokoval. I Slavia měla v první třetině druhou velkou příležitost na zvýšení svého brankového konta, Všetečka a Klapka se znovu dostali do přečíslení, Bednář si však s tímto pokusem poradil. Necelou půlminutu před koncem třetiny měl ještě možnost na skórování Křemen, ten si již připravoval Pánka svým blafákem, bohužel pro Energii se netrefil a třetina skončila za nerozhodného stavu 1:1

V druhé periodě se již hrálo svižně a hra byla již od počátku třetiny atraktivnější. Již v 22. minutě domácí znovu odskočili Slavii o jeden gól. Po vyloučení Macka za držení se prosadil svou tečí Adam Křemen, do Turečkovy střely jenom nastrčil hůl a Západočeši znovu vedli. Dvě sekundy před vypršením Antošova trestu se před Pánkovou klecí nahromadilo několik zelenobílých hráčů, a ti se snažili za každou cenu protlačit kotouč za hostujícího brankáře. To se nakonec podařilo Patriku Šťastnému, který stejně jako jeden z jeho spoluhráčů tlačil puk za Pánka a jako jediný úspěšně. Nedlouho na to bylo po Šťastného faulu nařízeno trestné střílení a to v 27. minutě Robin Všetečka svým bekhendem proměnil. V 33. minutě se již podruhé v tomto utkání prosadil Vít Jiskra svou parádní střelou z otočky, a zařídil tak výměnu brankářů, za Pánka nastoupil Málek. Za vysokou hůl byl ještě před koncem prostřední části vyloučen Klapka, Slavia se však této příležitosti nedokázala zhostit, a Energie tak vedla po dvou třetinách 4:2.

Akční, vypjatá a vyrovnaná, taková byla poslední část hry, ve které padlo sedm gólů. V 45. minutě se podařilo jako jedinému zorientovat v shluku hráčů Jiřímu Vanišovi a překvapit Bednáře rychlou a přesnou střelou. Necelé dvě minuty poté přišla odpověď Energie, v 51. minutě se prosadil svou střelou mezi betony David Tureček a v 52. minutě skóroval Michal Maydl došťouchnutím puku za Málka. V 56. minutě to už vypadalo, že se Slavia ještě vrátí do hry po gólu Adama Klapky, tomu se podařilo po několika pokusech prostřelit Bednáře a znovu se dotáhnout na Energii. To se však domácím nelíbilo a v 56. minutě skóroval Richard Záruba, po Křemenově zblokované střele dostal přihrávku do pohybu a bez problému zakončil. Ještě z posledních sil se v 60. minutě prosadil Jaroslav Brož střelou z mezikruží, v poslední minutě ale stihla skórovat i Energie. Po odvolání hostujícího brankáře se po objetí obrany trefil do prázdné brány Adam Křemen. Energetici tak zvítězili nad Slavií 8:5.

Václav Eismann (HC Energie Kaarlovy Vary): I přes poněkud divoký výsledek musím naše mužstvo pochválit. Na hráčích byla vidět obrovská chuť do hry, úsilí. I přes určité nesrovnalosti, co se týče lacině inkasovaných branek. A utkání jsme dokázali dnes s nebývalou produktivitou dotáhnout do vítězného konce.

Trenér hostujícího mužstva se k utkání nevyjádřil.