Starší dorost uhrál drama v 59. minutě a odvezl si domů 3 body!

SD: HC Dukla Jihlava - HC Energie 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Karlovarští starší dorostenci dokázali díky dvěma gólům ve třetí třetině zvítězit na ledě Dukly Jihlava. Energetici se poprvé dokázali gólově prosadit až v úplném závěru druhé části, kdy se trefil Tomáš Přibyl (na fotce). První gól hosty nastartoval a dokázali svůj náskok zvýšit až na 3:0. Závěr zápasu však byl velké drama, kdy se domácí trefili hned dvakrát v 59. minutě zápasu a útočili na srovnání. Energie však dokázala dohrát zápas do konce bez dalšího inkasování a odvezla si domů všechny tři body.
Extraliga staršího dorostu, II. 12, so 28.1.2017, Horácký zimní stadion
Jihlava
2:3
0:0, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 59. Vala (Kadleček), 59. Najman (Veleba) – 39. Přibyl (Tlačil, Bečka), 45. Přibyl (Ptáček, Petrov), 52. Bečka (Holub). Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Krejčí. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 59. Střely na branku: 29:29.
Jihlava: D. Šťastný– Havelka, Vrátný, Musil, Veleba, Marek – Strnad, Kadleček, Vala – Brož, Najman, Daňhel – Zadražil, Juda, Úlovec
Karlovy Vary: Beran – Přibyl, Kořán, Kala, Zavřel, Cankov, Štaif, Tureček – Habr, Bečka, Tlačil – Holub, Halberštát, Hudečka – Maydl, P. Šťastný, Petrov – Fečo, Ptáček

První šance zápasu přišla v polovině páté minuty, kdy Maydl v útočném pásmu získal puk a středem si to namířil před branku. Bekhendovou střelu ale poslal vedle pravé tyče. Energie se hned vzápětí dostala k více jak minutu a půl dlouhé přesilovce pět na tři. Domácí gólman Šťastný však příliš práce neměl, pouze při zapomenutí dvou jihlavských hráčů se Energie dostala do přečíslení tři na jednoho, které vyřešila špatně a Bečka zleva přestřelil branku. Výhodu dvojnásobné přesilovky měla i Dukla, jenž jí hrála 64 vteřin. Jihlavští byli nebezpečnější. Daňhelovu přihrávku brankovištěm na volného Najmana zblokoval Cinkov a Juda po individuální akci ukázal šikovné ruce, když se zbavil soupeře stahovačkou, jenže mířil vedle levé tyčky. Těsně před návratem druhého vyloučeného hráče hostí pálil z kruhů Habr a lapačka Šťastného byla na místě. Když se z levé strany střelou na vzdálenější tyč neprosadil ani Bečka, šlo se do kabin bez gólů.

Hned v úvodu druhé třetiny zahrozila Dukla, když pláchl Vala po levé straně a vystřelil. Beran vyrazil puk s námahou před sebe, ten se odrazil od Kadlečka a projel těsně vedle branky. Jihlava působila svižnějším dojmem. Po Daňhelově pokusu uzmul kotouč před brankou Najman a zkusil kličku na levou stranu. Gólmana sice oklamal, kus černé gumy však do sítě nezasunul a ten projel brankovištěm. Rušno bylo také u domácí klece. Musil srazil nahozený kotouč, jenž se dostal k Patriku Šťastnému, jenž ale zblízka jmenovce v jihlavské kleci Daniela Šťastného nepropálil. Energie se poté bez potíží ubránila oslabení a stejně to vypadalo v závěru třetiny i při početní nevýhodě červenožlutých. Tu ale hosté dokázali rychlým protiútokem využít. Tlačil posunul puk na Davida Holuba, který si najel z druhé vlny a z kruhů zlomil bezgólový stav - 0:1. Hned vzápětí navíc vytáhl muž v jihlavské brance výtečný zákrok levým betonem při střele Feča zblízka.

Čtyři a půl minuty po zahájení třetí dvacetiminutovky zvýšili hosté náskok. Ptáček dokázal přihrát puk k levé tyči na Tomáše Přibyla a karlovarský obránce se trefil v pádu ke vzdálenější tyči. Jihlava si poté nepomohla ani přesilovkou a při další přesilovce inkasovala. A to činem, jenž si zaslouží velké uznání. Jan Bečka vypíchl soupeři na modré puk a ujel do úniku. Poprvé se ještě neprodadil, dorážku ale už usměrnil pod gólmanem za čáru. Sudí Luděk Pilný gól neuznal pro sekání útočníka hostí a vyloučil jej na dvě minuty, čímž by šla Dukla do dvacetivteřinové přesilovky pět na tři. Jenže jihlavský trenér Štěpán Moravec chtěl upozornit sudího na to, že branka měla platit, a vzápětí gólman Daniel Šťastný přijel k rozhodčímu, jemuž sdělil, že šlo o regulérní gól. Branka tak byla uznána, Jihlava inkasovala v oslabení a Energie vedla 3:0.

Již při hře pět na pět měli Karlovarští další možnost k navýšení skóre v podobě trestného střílení Daniila Petrova. Útočník hostí si sice položil gólmana Dukly, ovšem minul pravou tyčku. Rozhodnutý zápas byl ale v předposlední minutě během 36 vteřin zdramatizován. Nejprve Tomáš Vala odčaroval neprůstřelnost gólmana Berana, když usměrnil za jeho záda přihrávku Kadlečka, a nedlouho poté tečoval Adam Najman střelu Veleby od modré do sítě. Jihlava to ještě zkusila v šesti proti pěti a dvacet vteřin před koncem v přesilovce i proti čtyřem, nicméně Karlovy Vary již tři body uhájily - 2:3.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): V utkání jsme odehráli kvalitní pasáže se spoustou šancí, kdy jsme mohli zápas zlomit na naší stranu. Bohužel jsme nedali góly. S postupem času jsme přestávali hrát a z naší hry se vytratila dravost a chuť zápas vůbec dohrát. Dva góly vy závěru byly jen slabou náplastí na celkový obraz hry. V žádném případě nemůžeme být spokojení.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě jsem rádi, že jsme v Jihlavě dokázali zvítězit. Osmapadesát minut jsem vedli hlavně díky bojovnosti, protože utkání bylo opticky vyrovnané. Musím říct, že mimořádným zážitkem pro mě bylo gesto domácího brankáře, který nám sportovně přiznal náš vítězný gól. Chtěl bych mu za to poděkovat, je inspirací a pro všechny ostatní hráče to je z výchovného pohledu hodně inspirativní gesto.