Starší dorost zdolal Chomutov, rozhodla poslední třetina

SD: HC Energie – Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
V rámci 14. kola NOEN Extraligy staršího dorostu na svém ledě přivítali po zdařeném pátečním utkání v Plzni karlovarští mladíci Piráty z Chomutova. Ještě ve druhé třetině se zdálo, že favority tohoto utkání budou právě hostující Piráti, avšak ve třetí třetině se podařilo energetikům vyrovnat a následně i převzít vedení, které si udrželi do konce zápasu. Vítěznou branku vstřelil Martin Slabý (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 17.10.2015
Chomutov
3:2
0:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 23. Kürfurst (Pastyřík, Pátek), 44. Pastyřík (Pátek), 47. Slabý (Bečka, Klejna) – 17. Köver (M. Svoboda, Veselý), 24. Hřebíček (Veselý, Bukač). Rozhodčí: Grech – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5, navíc Koblížek (KLA) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 97. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Kunc, Pátek – Habr, Šála, Bečka "A", Slabý, Pastyřík "C", Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst "A"
Chomutov: Pavlát – Buchtela, Bukač, Dvořák, Novák, Hajič "C" – Köver "A", Polák "A", Lauko, Chlán, Svoboda M., Navrátil, Veselý, Svoboda J., Stínil, Hřebíček, Koblížek, Šilar

První perioda utkání patřila hostujícímu týmu z Chomutova. Ihned po úvodním vhazování, kdy se puku zmocnili Piráti, se hra přesunula před karlovarskou branku. Chomutovští byli na kotouči velmi aktivní a domácí Energii téměř vůbec nepouštěli ke kotouči. Až přibližně po pěti minutách se energetikům podařilo zavézt puk do soupeřova útočného pásma, ale Piráti si karlovarské pokusy o kombinace pohlídali velmi dobře. Přibližně tři minuty před koncem úvodního dějství se Pirátům po několika pokusech podařilo skórovat. O první gól utkání se po pěkné kombinaci postaral chomutovský kanonýr Jakub Kovër. Hostům se ke konci nabídly i dvě přesilové hry, které se karlovarským dorostencům podařilo ubránit.

Během druhé třetiny si domácí vedli o něco lépe. Po dvou minutách se jim podařilo na chvíli stav zápasu vyrovnat, a to díky střele Matěje Kurfürsta, kterému se povedlo šikovnou střelou z mezikruží zasáhnout Pavlátovu svatyni. O pár minut později vrátil Chomutovským vedení Martin Hřebíček, který poslal kotouč pod Beranovy betony. Ve druhé polovině tohoto dějství byli na kotouči aktivnější hostující Piráti, ale karlovarská domácí obrana je nepouštěla do velkých šancí. Ani v této třetině se hostujícím nepodařilo využít přesilové hry, stejně tak tomu bylo i na druhé straně. Defenziva byla na obou stranách velmi silná, a konec druhé periody tak moc střeleckých akcí nenabídl.

Poslední dějství bylo rozhodující. Domácí energetici do něj nastoupili velmi aktivně a hned v úvodních minutách se dokázali střelecky dvakrát prosadit. Ve 43. minutě se o vyrovnání postaral karlovarský kapitán Marek Pastyřík, který dokázal překonat při samostatném úniku chomutovskou obranu a úspěšně zakončil. Poté při hře 4 na 4 poslal Karlovy Vary do vedení Martin Slabý, jenž střelou nad vyrážečku Pavláta překonal, a postaral se tak o rozhodující gól utkání. Domácí měli k dispozici další dvě přesilové hry, ale Chomutovští jejich tlaku vzdorovali. V posledních pěti minutách, během kterých karlovarský brankář předvedl skvělý výkon, se ještě z posledních sil Piráti snažili stav utkání zvrátit, ale to již nedokázali ani při hře v šesti. Domácí si zajistili cenné tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes nastoupili proti soupeři, který patří ke špičce nejen naší skupiny, ale myslím si, že i celé extraligy. První třetinu se nám nedařilo. Soupeř byl aktivnější na kotouči i v osobních soubojích. Ve druhé třetině jsme změnili sestavu, soustředili jsme se na brejkové situace a chtěli jsme hrát dobře z obrany, což se nám nakonec podařilo. Právě díky brejkovým situacím jsme získali cenné tři body.