HC Energie Karlovy Vary

Starší dorost znovu v čele extraligy!

SD: HC Energie - HC Letňany 4:2 2:1, 1:1, 1:0)
Karlovarští dorostenci se ve sváteční den představili na domácím ledě. Po výborné úvodní třetině se podařilo energetikům dostat do dvoubrankového vedení. I přes následnou ztrátu náskoku si dorost dokázal znovu vytvořit potřebné šance před bránou Paříka a po další dvougólové nadílce si Energie připisuje další tři body a průběžné první místo v tabulce.
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, st 28.9.2016, KV Arena
Karlovy Vary
Letňany
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 3. Bečka (Prošek, Hotěk), 14. Přibyl (Bečka, Habr), 35. Holub (Ptáček, Slabý), 51. Přibyl (Hotěk, Bečka) – 15. Nedorost (Larsen, Rousek), 31. Rousek (Novák). Rozhodčí: Grančařík – Malý, Šimán. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: Bez využití. Diváci: 71. Střely na branku: 36:24.
Karlovy Vary: Kašpar – Kořán, Přibyl, Ptáček, Cankov, Štaif, Kala, Zavřel – Hotěk, Bečka "C", Prošek, Petrov, Halberštát "A", Habr, Slabý, Holub, Tlačil, Štastný
Letňany: Pařík – Antoš, Prebsl, Lytvynov, Novák, Hlinka, Schönbauer – Danov "A", Fabiánek "C", Jelínek, Nedorost, Rousek "A", Larsen, Kubíček, Soukup, Nárovec

Komentář k utkání

Začátek zápasu vyšel domácím hráčům, kteří se hned od úvodních sekund tlačili do brány na výbornou. Už ve druhé minutě totiž dokázali skórovat zásluhou střely Jana Bečky z mezikruží, který si tak připsal na své konto již jedenáctý bod v této sezoně. Domácí i nadále pokračovali v aktivní hře, jenž již brzy přinesla své další ovoce zásluhou Tomáše Přibyla, který svojí přesnou střelu poslal přímo do růžku brány. Hosté s odpovědí však příliš dlouho nečekali a po vyloučení na straně Karlových Varů dokázali využít přesilovou hru. Po dorážce Lukáše Nedorosta se tak Letcům podařilo snížit skóre a zvýšit naději na bodový zisk.

Druhá třetina začala lépe pro hosty, kteří se drželi na puku a často nepříjemně dotírali na domácího brankáře Jakuba Kašpara. I přes několik výborných šanci Letňan se jim však podařilo srovnat až po vyloučení domácího obránce Petra Štaifa. Skórovat dokázal Lukáš Rousek, který trestal při přesilové hře střelou z vrcholu kruhu. Domácí byli vyrovnávací brankou zaskočeni a do hry je vrátila až branka Davida Holuba, který v chumlu hráčů před bránou skóroval v přesilové hře. I přes další vyloučení na straně Letců se energetikům ve druhé periodě již znovu překonat brankáře Paříka nepodařilo a stav po druhé části zůstal 3:2.

Závěrečná část začala velmi energicky od obou celků, ani jeden z týmů se však nechtěl dopustit chyby, která by mohla být tou osudovou. Více vzrušení tak bylo k vidění až od poloviny závěrečné části, kdy se domácím podařilo zatlačit hosty do defenzivy, nicméně střela Jana Tlačila našla přesně připraveného brankáře Paříka. Skóre se tak měnilo až v 51. minutě, kdy se po střele Tomáše Přibyla Karlovy Vary dostaly do dvoubrankového vedení. Ve zbytku třetí třetiny domácí hokejisté nabytý náskok pohlídali a do tabulky si připsali další tři body.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann: My jsme do utkání vstoupili velmi dobře. Měli jsme pohyb, drželi jsem se na kotouči, vytvářeli jsme si šance. Následně však nastalo polevení v pracovitosti a v dohrávání koncovek a vůbec herní intenzivity. To dokázalo soupeře navrátit do zápasu, ale díky využití přesilové hry a následné dobré práci ve třetí třetině bereme tři body a za to jsme velmi rádi.

Jan Zlatohlávek:Utkání se nám ze začátku příliš nepodařilo. Soupeř se dokázal dostat do vedení. Soupeř nás přehrával a zaslouženě se dostal do vedení. Nakonec první třetiny jsme dokázali snížit to nás povzbudilo. Druhou třetinu jsme využili menší laxnosti Karlových Varů a dokázali jsme soupeře mírně přehrávat. Dokázali jsme v přesilové hře vyrovnat, ale další tlak se nám nedařil při hře 5 na 5 jsme nedali jediný gól a to byl náš kámen úrazu.