Starší dorostenci předvedli ofenzivní smršť v duelu s Havířovem

St. dorost: HC Energie - AZ Havířov 8:2 (1:1, 4:1, 3:0)
Po porážce s Olomoucí pokračovali starší dorostenci druhou část extraligy doma s Havířovem a počínali si výborně. První třetina skončila po gólu na každé straně a vypadalo to na vyrovnané utkání. Jenže do druhé části Energie zlepšila pohyb a důraz před brankou a už po necelých čtyřech minutách odskočila soupeři o tři branky. Havířov se ještě zmohl na snížení, ale v závěru třetiny domácí opět skórovali. V úvodu poslední dvacetiminutovky Energie přidala další dva góly a v její závěrečné polovině ještě z brejku navýšil již tak vysoké skóre Ladislav Zikmund, který využil výborné přihrávky od Štěpána Csamanga (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 29. kolo, ne 12.12.2010, KV Arena
Havířov
8:2
1:1, 4:1, 3:0
Branky a nahrávky: 17. Tomeček (Winkler), 24. Troška, 25. Koblasa (Zadražil, Matyáš), 27. Gombár (Matyáš), 39. Csamango (Táborský), 42. Zadražil (Koblasa, Gombár), 43. Bečka (Táborský), 51. Zikmund (Csamango, Svoboda) - 11. Kasperlík (Suchý), 30. Kalus (M. Kasperlík). Rozhodčí: T. Zubzanda, P. Fiala, M. Havelec. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 42. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2.
Karlovy Vary: Fečo (Frček) - Matyáš, Vilhem, Novák, Sturma, Gombár (A), Troška - Táborský (A), Zadražil, Svoboda, Winkler, Koblasa, Bečka, Csamango, Tomeček (C), Zikmund, Ziegler.
Havířov: Tomšů (od 27. do 40. Carbol) - Szewieczek, Bureš, Flamík, Deutsh (C), Ryška (A), Graca, Kooš - Kotala, Kalus, Pastrňák, Kasperlík, Suchý, Kasperlík, Pasker (A), Divoký, Vyčesaný, Školoud, Diviš, Kostelník.

První třetina utkání nabídla celkově velmi vyrovnaný hokej. Utkání začalo vyloučeními, nejprve na straně domácích a poté i hostů, ale na stavu se nic nezměnilo. Pak ale přišla přesilovka domácích, kterou ale paradoxně využili hosté. Martin Kasperlík ujel karlovarské defenzivě do brejku a umístil kotouč nad vyrážečku. Fečo na tuto povedenou střelu nemohl reagovat.

Energie přidala na aktivitě, zatlačovala soupeře do obranného pásma, což řešili hosté vyhozením na icing. Jenže Havířovští se rychle vzpamatovali a otočili hru na branku domácích. Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu se do šance dostal M. Kasperlík, který vyjel zpoza branky až na mezikruží, odkud vyslal nepříliš prudkou střelu na branku, kterou Fečo bezpečně vyrazil a k puku se dostali domácí.

Nejprve se dostali do útočného pásma a několika střelami zahrozili. Své snažení završili o chvíli později gólem. Hosté dali domácím v brankovišti příliš prostoru a Vojtěchu Tomečkovi se povedlo přehozením přes beton vyrovnat

Do druhé třetiny vstoupili domácí s mnohem aktivnějším přístupem. Nejprve ale zahrozili hosté. M. Kasperlík vyslal nebezpečnou ránu na Feča a domácí raději hned vyhodili na icing. Ve čtvrté minutě obsadili domácí útočné pásmo, ale tento pokus nevyšel. Druhý však ano - David Troška vyslal střelu od modré, kterou zřejmě nešťastně tečoval jeden z havířovských obránců - 2:1.

Neuběhla ani minuta od předchozího gólu a domácí opět skórovali. Z kruhu poslal Zadražil prudkou přihrávku na Petra Koblasu, který jen usměrnil kotouč do odkryté branky. A jakoby to domácím nestačilo. Po vyloučení Vyčesaného se před brankou z dorážky prosadil Martin Gombár, který zvýšil už na 4:1 pro domácí a vstřelil jejich 3. branku během 4 minut. Došlo tak na střídání gólmanů - Lukáš Carbol nahradil v brance Ondřeje Tomšů.

Hosté si přichystali odpověď, ovšem jen v podobě jednoho gólu. Kotala přihrál zpoza branky Martinu Kasperlíkovi, který z téměř nulového úhlu překonal Feča a snížil. Jenže v závěru třetiny převzala herní nadvládu opět Energie. Táborský poslal kotouč zpoza brány téměř na brankovou čáru a Štěpán Csamango už ho jen doklepl do branky pod betony dezorientovaného gólmana.

Ve třetí dvacetiminutovce hráli opět hlavní roli domácí. Do branky se vrátil Ondřej Tomšů, ale to nebylo hostům příliš platné. Už ve druhé minutě ho střelou mezi nohy překonal Matěj Zadražil, který z mezikruží využil přihrávky od Koblasy.

Netrvalo dlouho a Tomšů musel lovit z branky další puk. Bečka a Táborský ujeli havířovské obraně a kotouč si několikrát vyměnili, až Táborský vrátil Šimonu Bečkovi, který jen sklepl kotouč do prázdné branky - 7:2. Následující minuty nabídly vyrovnanější hokej plný osobních soubojů, ale to netrvalo dlouho. Dva karlovarští útočníci se dostali do přečíslení, ale obránce Havířova finální přihrávku v pádu vykopl bruslí.

Když se poslední třetina přehoupla do své druhé poloviny, domácí přidali další gól. Csamango poslal výbornou přihrávkou do brejku Ladislava Zikmunda, který střelou pod beton uzavřel stav utkání na 8:2. S blížícím se koncem zápasu dělali domácí hostům ještě veliké problémy, což potvrdila i tyčka nastřelená Zadražilem za využití výborné přihrávky od Táborského.

Hosté se ještě v přesilovce snažili alespoň zkorigovat stav, ale domácí se úspěšně ubránili. I po přesilové hře měli převahu hosté, jenže faul Kotaly tomu zabránil, a domácí tak utkání dohráli v přesilové hře, nikam se rozhodně nehrnuli a v klidu si dokráčeli k vysoké výhře.

Karlovarští předvedli kolektivní výkon s velkým důrazem před brankou, z Havířovského týmu byl nejvíce vidět Martin Kasperlík, který se postaral o oba góly hostů a odehrál velmi dobrý zápas.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
Z počátku vyrovnané utkání jsme zlomili ve druhé třetině, když jsme zlepšili pohyb a důraz před brankou. Z několika dorážek jsme zápas rozhodli.

Pavel Čintala (AZ Havířov):
První třetina byla vyrovnaná. Utkání jsme si prohráli po vlastních chybách ve druhé části, které soupeř dokázal potrestat a domácí zaslouženě zvítězili.