Starší dorostenci přestříleli Kladno, junioři padli v nájezdech

S.dorost: HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 5:3 (1:0, 3:1, 1:1)
Junioři: HC Olomouc - HC Energie 4:3sn (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Energie přehrála Kladno po divokém zápase, ve kterém padlo osm branek. Tahounem karlovarských hokejistů byl kapitán Vojtěch Tomeček (na snímku), který vstřelil hattrick a významně se tak podílel na výhře svého týmu. Kladno hrálo dobře, ale v důležitých momentech tým srážela vyloučení. Starší dorostenci naopak vyválčili pouze bod, když v Olomouci ztratili nadějné dvoubrankové vedení a nakonec byli rádi, že se jim v power play podařilo vyrovnat. Rozhodující nájezdy už pak patřily domácím.
Extraliga staršího dorostu, 6. kolo, so 18.9.2010, KV Arena
Kladno
5:3
1:0, 3:1,1:2
Branky a nahrávky: 5.Tomeček (Vrána), 22.Táborský (Winkler), 24.Tomeček (Vrána), 36.Gorčík (Lintemer), 55.Tomeček (Zadražil) - 38.Horák (Novák), 47.Jirák (Pfejfer), 57.Horák (Znamenáček) Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.
Karlovy Vary: Rauschner (Fečo) - Troška, Novák, Lintemer, Priškin, Gombár, Sturma, Čoudek - Tomeček, Vrána, Zadražil, Táborský, Kubáč, Winkler, Csamango, Bečka, Svoboda, Ziegler, Gorčík.
Kladno: Sýkora (Exner) - Kehar, Muláček, Pfejfer, Rittig, Tejnor, Vodák - Gottlieb, Habrdla, Homer, Horák, Jirák, Megela, Novák, Šilhavý, Véber, Veselý, Znamenáček.

První třetina probíhala celkem klidně, oba týmy si vytvořily několik šancí, obrany obou týmů ale moc útočníkům nedovolily. V úvodu zápasu měli domácí šanci hrát přesilovku pěti proti třem, nedokázali jí sice využít, ale v téže přesilovce proti čtyřem hráčům Kladna už uspěli. Lukáš Vrána našel výborně domácího kapitána Vojtěcha Tomečka, který vstřelil první gól. Kladno se brzy oklepalo a začalo ohrožovat branku domácích. Největší šanci měl Veselý, který jel sám na branku, ale brankář Rauschner ho vychytal. Šance měli i domácí, dobře pálil Winkler, v oslabení ujel sám Zadražil, ale další branka už nepřišla. V závěru třetiny byl vyloučen hráč hostů Šilhavý, druhou třetinu tak začali hosté v oslabení.

Druhá třetina byla mnohem zajímavější než ta první, hlavně proto, že padalo hodně gólů. Po dvou minutách hry přihrál Winkler Táborskému, který tvrdou ranou zvýšil na 2:0.A o chvilku později přidal svůj druhý gól v zápase Tomeček po skvělém individuálním průniku. Více ze hry měli domácí, Zadražil se proháčkoval až před bránu, ale gólman Sýkora ho vychytal.Několik slibných šancí si oba týmy vytvořily během přesilovek, kterých bylo také dost. Dobrou šanci měl kladenský útočník Horák, ale sám před brankou neuspěl. A tak znovu skórovali domácí – Lintemer našel dobře postaveného Gorčíka a ten neměl se vstřelením branky problém. Těsně před koncem třetiny se trefilo i Kladno, když Filip Horák zamířil přesně po přihrávce od Nováka.

Třetí třetinu zahájila přesilovka domácích, při které se jim dařilo a Svoboda dobrou střelou prověřil gólmana hostů. N druhé straně pálil z úhlu Šilhavý. Kladno se snažilo vrátit se do utkání a to se mu podařilo, po brance Miroslava Jiráka, který zůstal nekrytý. Domácí si byli vědomi toho, že by jim skvěle rozehraný zápas mohl ještě vyklouznout z rukou a tak znovu začali hrát naplno. V poslední třetině se hra hodně přiostřila a bylo vidět dost vyloučení, v nichž ale nepadali branky. Krátce před koncem domácí rozhodli o výhře gólem Tomečka, pro kterého byl už třetí v zápase. Kladno sice ještě snížilo po druhém gólu Horáka a v závěru zkoušelo hru bez brankáře, domácí si už ale náskok pohlídali a vyhráli 5:3.

.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V posledních dvou zápasech se nám nedařilo v obraně, dostali jsme vždy šest gólů, proto jsme hráče nabádali, aby hráli poctivě v obraně. Dařilo se to až do třetí třetiny, kdy jsme dostali dvě branky. Ale vítězství nad Kladnem je pro nás hodně cenné.

Jindřich Lidický (HC Vagnerplast Kladno): Domácí nás v první třetině přehrávali, byli agresivní, hráli lépe a byli pohyblivější. Nám se nepodařilo snížit náskok, v poslední části jsme mohli snížit na rozdíl jednoho gólu, ale přišla zbytečná vyloučení. Soupeř byl o ty dva góly lepší.