Starší dorostenci ve čtvrtfinále srovnali krok!

St. dorost: HC Energie - Bílí Tygři Liberec 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Starší dorostenci v dramatickém domácím utkání těsně zvítězili nad vítězem základní části z Liberce a vynutili si třetí, rozhodující duel čtvrtfinálové série. Obě branky Energie vstřelil Martin Osmík, skvělými zákroky svými spoluhráči pomohl brankář Jakub Frček.
Extraliga staršího dorostu, ČF2, čt 20.3.2014, KV Arena
Liberec
2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Osmík (Krliš), 21. Osmík (Nguyen) – 32. Solenský (Lakatoš). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:7, navíc Osmík (KVA) 10 minut a do konce utkání, Hylena (LIB) 10 minut. Bez využití. Diváci: 179. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Karlovy Vary: Frček – Rulík, Vodička, Adam, Soudský, Binias, Bahounek, Prachař, Beer – Čejka, Dimitrov, Rubeš, Nguyen, Osmík, Krliš, Svoboda, Janata, Trapl, Hauzr, Hubáček, Kurfürst
Liberec: Hosnedl – Klinger, Divila, Tržický, Husa, Havlín, Pyrochta, Mecíř – Gecko, Kačírek, Král, Bělohorský, Lakatoš, Solenský, Šír, Pilař, Ordoš, Babec, Hylena, Sviták, Janele

První třetina nabídla více hokejových zážitků spíše na straně domácích, tedy v jejich obranném pásmu. Hosté se tlačili do útoku a karlovarské dorostence mírně přehrávali. Tygři měli na svých holích nadějných situací dost, s jejich proměňováním už měli ale problém. Poté však dali obrovskou příležitost pro vstřelení první branky energetikům. Ti měli možnost zahrát si dlouhou přesilovou hru pět na tři. Jednadevadesáti minutovou dvojnásobnou početní výhodu však nezužitkovali. První gól utkání však přesto padl do tygří klece. Po Krlišově asistenci skvělou ránou vymetl růžek Hosnedlovy branky Martin Osmík. Liberec poté ještě tlačil a Frčka nemálo prověřil, ale v branku nevyústil ani jeden z jeho pokusů, a tak se domácí před druhou třetinou mohli radovat z jednobrankového náskoku.

Začátek druhé části nabídl opačný obrázek hry. Útočící celek byl převážně ten domácí, který hned z kraje třetiny dokázal svůj náskok zvýšit na 2:0. Padesát sekund po úvodní buly se opět prosadil Martin Osmík, který si navýšením náskoku připsal v sérii už třetí gólový zářez. Energetici ještě dlouho tlačili a hosté se ze své poloviny dostávali jen těžko. Poté však domácí mírně polevili a to se nevyplatilo, hosté toho okamžitě využili a už do konce třetiny byli lepším týmem opět oni. Jednou dokázali své snažení dokonce přetavit v gól. Bílo-zelení se nemohli dostat delší dobu ze svého obranného pásma, v němž vznikl obrovský zmatek. Velmi propracovaná akce o mnoha přihrávkách nakonec skončila v mezikruží na holi osamoceného Samuela Solenského, který Frčka s bravurou překonal. Do šaten se opět odcházelo za stavu o jednu branku výhodnějšího pro energetiky, tentokrát už 2:1.

Do třetí fáze zápas vlétli domácí skvěle a Hosnedlovu svatyni obklopovala jedna střela za druhou. Nejvíce se ke střelám dostávalo karlovarské duo Václav Krliš a Martin Trapl, kteří si prostor hledali za každou cenu. Asi největší příležitost první poloviny třetí periody měl Jiří Janata, který svůj bekhendový pokus nedokázal zužitkovat. Od 50. minuty se dostali k šancím konečně hosté. Zatlačili energetiky do jejich pásma a utkání bylo rázem dramatičtější. Skvělý obranný zákrok si připsal Binias, který na poslední chvíli zmařil obrovskou příležitost jednoho z libereckých útočníků. Domácí se však stále, i když nepříliš často, dostávali do nadějných protiútoků. Tygři energetiky ještě v závěru třetiny pořádně protáhli a Frček musel ze své sbírky vytáhnout nemálo skvělých a pohotových zákroků. I přes všechny tyto příležitosti obou celků se gól vstřelit nepodařilo a domácí se mohli radovat z vyrovnání série. O postupujícím rozhodne třetí utkání hrané v sobotu 22. března na ledě Tygrů.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím si, že v dnešním utkání jsme předvedli takřka heroický výkon, máme už dost odehráno. Také obvykle hrajeme v menším počtu hráčů na ledě než soupeř, ale dnes si moji svěřenci sáhli opravdu až na dno svých sil. Ve třetí třetině nás soupeř dost přehrával, měl drtivou převahu a také větší počet střel. Tým ale dokázal zvítězit a to díky neskutečné obětavosti a odhodlanosti. Nyní nás tedy v sérii čeká třetí rozhodující utkání, na které se stoprocentně připravíme. Tam už je vše otevřené.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že to tady dnes nebude lehké. Byli jsme nervózní, ale soupeř v první třetině taktéž. Poté však, když dal gól, tak začal bránit a to Energie umí skvěle. Měli jsme hodně šancí, čímž nechci říci, že Vary ne, ale my jich měli trochu více a mohli jsme zvítězit. Byl to zkrátka takový play-off hokej. A já samozřejmě gratuluji soupeři k vítězství.