TIG-KVA 2:0: Rozhodla přesilovka pět na tři

K poslednímu střetnutí na švýcarském turné nastoupily Karlovy Vary v sobotu večer proti týmu SCL Tigers Langnau. Bezbrankové skóre změnil v úvodu třetí třetiny při dvojnásobné přesilovce Steiner. Unavení energetici na domácí úspěch nedokázali do konce odpovědět, navíc ještě jednou inkasovali a po dvou výhrách si na závěr soustředění připsali i první porážku. Po třetinách 0:0, 0:0 a 2:0 podlehli Karlovarští Tygrům 0:2. Návrat týmu Pavla Pazourka do České republiky je naplánován na nedělní poledne.
Přípravné zápasy, přát., so 21.8.2004, Sportzentrum Sagibach
Tigers
2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky: 44. Steiner (Sutter), 49. Monnet (Lakhmatov). Vyloučení: 8:10, navíc Heward 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 962. Rozhodčí: Stalder - Abegglen, Mauron.
Tigers: Hirsch (náhradník: Rüfenacht) - Fröhlicher, Heward, Sutter, Stettler, Christian Moser, Aegerter - Grogg, Shantz, Steiner - Meier, Monnet, Lakhmatov - Marcel Moser, Savoia, Sigrist - Stephan Moser, Thomas Rüfenacht, Adrian Gerber

Karlovarští hokejisté nastoupili ke třetímu náročnému utkání v průbehu tří dní proti Tygrům ze města Langnau. Střelci obou týmu se nedokázali po celé dvě třetiny prosadit. Vedení strhnul na stranu švýcarského celku až ve 44. minutě při dvojnásobné přesilové hře Steiner. Těsný náskok potvrdil o pět minut později Monnet po nahrávce ukrajinského rodáka Lachmatova, jenž nyní reprezentuje Švýcarsko. Mnoha silnými posilami vyztužený jedenáctý celek švýcarské nejvyšší soutěže NLA si již proti unaveným energetikům vítězství i čisté konto pro známého brankáře Hirsche ubránil. Západočechům se nepodařilo soupeře porazit ani na třetí pokus. V přípravě před sezónou 1999/2000 podlehli i přes dva přesné zásahy Pavla Janků a jeden Miroslava Baruse 3:6, loni se museli před svým soupeřem sklonit po prohře 1:3 (branku vstřelil Jan Košťál).

Ve třech utkáních pod alpskými velikány si Karlovy Vary připsaly dvě vítězství a jednu porážku. Ihned po sobotním střetunutí se Energie vydala na zpáteční cestu do České republiky. Na svůj domovský stadion by měla dorazit kolem nedělního poledne. Příští zápas odehrají energetici s Litvínovem v úterý 24. srpna v Roudnici nad Labem.