Tři body nadále zůstávají juniorům doma

Páté kolo juniorské soutěže Superpoháru představilo na karlovarském ledě soupeře z Kladna. Diváci mohli vidět velmi vyrovnaný zápas, ve kterém si nakonec Energie udržela tři body doma. Hostující tým tak odjel s porážkou 1:2.
DHL Superpohár, 5. kolo, so 22.2.2020
Kladno
2:1
1:0, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 8. Novotný (Křehlík, Záruba), 38. Křehlík (Rozhon) – 53. Nagy (Urban).
Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Ondřej Kokrment, František Pěkný
vyloučení6:6
využití1:0
oslabení0:1
střely na branku27:23
diváci85
Karlovy Vary: Horák (Hamrla) – Benda, Kořán, Tureček, Stejskal, Cestr – Záruba, Křehlík (A), Jiskra (C), Rymon, Adámek, Černý (A), Rozhon, Křemen, Novotný D., Bačo, Seidler, Konášek
Kladno: Novotný L. (Burda) – Ticháček, Funk, Šmatlák (A), Volráb, Zich, Staněk, Zíka – Rendla, Čermák, Jelínek, Bláha, Hašek (C), Bernat, Nagy, Šapovaliv, Urban, Chrenka, Klíma

Pár minut po začátku utkání se oba týmy na ledě hledaly. Dříve se vzpamatovala Energie, která využila šance hry pět na čtyři a v sedmé minutě tak otevřela skóre. Po nepřehledné situaci před brankovištěm, dostal puk na hokejku David Novotný, který překonal kladenského brankáře. Zbytek třetiny se junioři z Kladna pokoušeli o srovnání. Díky rychlé domácí obraně a pozornému gólmanovi, se podařilo stav udržet, to i na konci při dvou oslabeních za sebou.

Poslední minutu oslabení z předchozí třetiny, si v té druhé domácí ohlídali, přestože se Kladno do ní vrhlo po hlavě. Od dvacáté druhé minuty se dveře na trestnou lavici nezastavily. Hned skoro třikrát za sebou se vystřídali hráči Energie, přičemž ani jednou toho Kladno nedokázalo těžit. Šancí přitom nebylo málo, ale karlovarská obrana jen dělala svojí práci. Od půlky této části se kotouč jen střídal mezi oběma týmy. Čtyři minuty před koncem se puku zhostil domácí celek a po minutě to bylo jasně vidět. Rychlá akce započala hned ze střídačky, ze které naskočil na led Petr Rozhon a zmocnil se puku. Střelu, která se odrazila od betonů, si vzal zpět a nahrál na Tomáše Křehlíka. Ten byl ve správný čas na správném místě a kotouč dostal za kladenského brankáře.

Ve třetí dvacetiminutovce se Kladno dravě zavěsilo do útočného pásma hned od začátku. To se ale energetikům nelíbilo a o puk se museli začít dělit. Na obou stranách byly vidět šance, ale také vyloučení. V padesáté třetí minutě se branky dočkalo i Kladno, a to dokonce ve vlastním oslabení. Martin Nagy se únikem ze středního pásma dostal před domácího brankáře, kterého se mu podařilo prorazit. Do konce utkání se stali více agresivnějšími. Minutu před ukončením ještě zkusili hru v šesti, ta se jim ale nepodařila využít.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): “Myslím si, že naše mužstvo dneska odvedlo tvrdou a poctivou práci proti soupeři, který přijel ve velice silné sestavě. Viděli jsme parádní utkání, které nakonec na naši stranu překlopila soudržnost, obětavost a opravdu vysoce poctivá týmová hra.”

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): “Myslím si, že jsme viděli velice pěkné extraligové juniorské utkání, napínavé až do konce. Na začátku druhé třetiny jsme hráli tři přesilovky, které jsme neproměnili a tam se rozhodlo. Celkově vyhrál šťastnější tým ve vyrovnaném zápase. Vary jsou známé tím, že dobře brání, blokují střely a to se potvrdilo. V tomhle možná byly lepší než my a o ten gól vyhrály.”